Поява слизових виділень з носу

осмотр носа

Поява слизових виділень з носу

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  В кожної людини є слиз у носі – це природний секрет, що виділяє слизова оболонка. Він затримує частинки пилу, перешкоджає проходженню мікробів до дихальних шляхів, фільтрує повітря, що ми вдихаємо. Але іноді кількість носового слизу помітно збільшується, він починає рясно витікати з носу. Це пов’язано з наявністю захворювань, що вимагають негайного лікування.

  Симптоми та види

  Виділення з носу в просторіччі називають соплі. З ніздрів неконтрольовано тече слиз, часто це супроводжується нежиттю, закладеністю у носі, ускладненим диханням, підвищенням температури. Слиз, що виділяється, може відрізнятися між собою за кольором та консистенцією, які часто вказують на причину проблеми.

  Прозорі

  Безбарвні слизові виділення з носу зазвичай з’являються на початковій стадії ЛОР-захворювань. Це відбувається в разі застуди, зараження вірусними інфекціями або алергії. Нерідко людині стає легше, коли п’є гаряче або заходить в тепле приміщення.

  Каламутні

  Коли на зміну прозорим приходять густі виділення з носу – хвороба перейшла у наступну фазу. Слиз стає менш текучим, і тепер витягнути його з носу можна лише шляхом сякання. Він збирається у грудочки й перешкоджає нормальному диханню.

  Жовті й зелені

  Виділення з носу жовтого кольору вказують на запущену фазу хвороби, з якою організм намагається боротися. Нерідко при цьому слиз засихає, у носі створюються сухі скоринки. Коли з’являються зелені виділення з носу – це ознака того, що до вірусної інфекції приєдналася бактеріальна. Також це відбувається, якщо є застій слизу в придаткових пазухах.

  Білі

  Смердючі білі виділення з носу – це гній. Вони вказують на те, що запальний процес перейшов у гнійну стадію. Це дуже небезпечно – можуть пошкодитися важливі структури. Також у цій фазі запальний процес нерідко поширюється на сусідні органи. Крім білого кольору, гнійні виділення з носу можуть мати коричневе забарвлення.

  Причини виділень з носу

  Найчастіше слиз у носі накопичується та активно виходить назовні при застуді й різних інфекційних запальних процесах. Це відбувається при риніті та синуситі, але може бути викликано й іншими факторами.

  Риніт

  Найпоширенішою причиною рясних виділень є риніт – запалення слизової оболонки носової порожнини. Через її роздратування та дегідратацію починається активне вироблення муконазального секрету – слизу. Коли секрет накопичується у носі, то починає витікати назовні, що сприяє нежиті.

  Інші причини

  Надлишковий слиз у носі може з’явитися при:

  • Алергії – коли до носу потрапляють подразники
  • Вдиханні їдких парів або занадто гарячого повітря – у цьому випадку відбувається опік слизової оболонки
  • Сильному охолодженні – реакція організму на холод

  Що робити, якщо з’явилися слизові виділення?

  Отже, у вас скупчився слиз у носі – що робити? Спробуйте висякатися, окропити носові ходи спеціальним спреєм, щоб зняти симптоматику. Але не варто захоплюватися самолікуванням – краще відразу звернутися до лікаря. Він пропише ліки, які підходять вам та діють на причину проблеми.

  Появление слизистых выделений из носа фотоВиділення з носу

  Деякі групи пацієнтів страждають від носових виділень особливо сильно.

  У новонароджених

  Слиз у носі в новонародженого заважає йому нормально дихати, в результаті до організму надходить менше кисню. При цьому складність полягає в тому, що немовлята не вміють сякатися. Тому батькам потрібно регулярно стежити за станом носових ходів немовлят. Особливо небезпечні гнійні виділення з носу в дитини – це привід для негайного звернення до лікаря.

  У вагітних

  Поява слизових виділень з носу вказує на інфекцію в організмі майбутньої мами. Це може бути небезпечно для малюка, тому потрібно здатися лікареві якомога раніше й почати лікування.

  Лікування

  Терапія при риніті та інших запаленнях у носі медикаментозна. Вона спрямована на те, щоб носова слизова оболонка відновилася. Для цього призначають антибіотики, які вбивають патогенну середу, та протизапальні засоби. Також пацієнтові прописують спреї місцевого дії: розріджують або прибирають слиз, що знімають набряк. У запущених випадках, коли з’явилися гнійні виділення з носу, проводять більш радикальні лікувальні процедури: промивання, пункції.

  Особливості лікування у “Беттертон”

  Наш ЛОР-центр допомагає пацієнтам позбутися неприємних носових виділень. Тут працюють досвідчені лікарі, що підбирають індивідуальну схему лікування, з урахуванням особливостей організму хворого.

  Навіть у важких випадках ми пропонуємо щадні методи лікування, наприклад, кріотерапію. Вона застосовується при запущених запальних процесах. Уражені тканини обробляють замороженим рідким азотом, після чого вони відриваються, а здорові починають відновлюватися швидше.

  Можливі ускладнення

  Інфекційні процеси, що викликають слизові виділення, можуть торкнутися сусідніх ЛОР-органів та призвести до тяжких наслідків. Особливо небезпечні гнійні виділення з носу – вони призводять до перфорації хрящів, кісткових тканин та інших важливих структур. У запущених випадках може виникнути навіть загроза життю.

  Профілактика

  Щоб не страждати від носових виділень, потрібно берегти дихальні шляхи від інфекції в пору спалахів, вчасно лікувати хвороби сусідніх ЛОР-органів, зволожувати повітря у приміщенні. Також лікарі рекомендують вести здоровий спосіб життя та відмовитися від шкідливих звичок.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *