Почуття розпирання у вусі

беттертон-осмотр-консультация-детского-лор-врача

Почуття розпирання у вусі

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Іноді людина може відчувати розпирання у вусі – почуття надлишкового тиску в слуховому проході або всередині. Такі відчуття досить неприємні, до того ж можуть сигналізувати про небезпеку. Тому тиск у вусі – тривожний симптом, що вимагає негайного звернення до лікаря.

  Чим небезпечний тиск у вухах?

  Якщо в людини пульсує у вусі тиск, це може бути симптомом небезпечних вушних хвороб, а також системних захворювань. Якщо їх не лікувати, виникають серйозні ускладнення. Наприклад, можуть розвинутися порушення слуху та інші патологічні стани.

  Ускладнення на слух

  Зазвичай почуття розпирання пов’язане з різними запальними хворобами вух, які потребують лікування. Якщо не почати його вчасно, запальний процес прогресує, вражає важливі структури слухових органів. Це, в свою чергу, провокує приглухуватість.

  Інші небезпеки

  Будь-який патологічний процес, що викликає надмірний тиск у вусі, небезпечний. Він може поширитися на нерви, кісткову тканину, мозкову оболонку. Це створює серйозну загрозу здоров’ю та життю.

  Класифікація

  Розпирання у вусі може мати різну локалізацію.

  Зовнішнє

  Проявляється у зовнішньому вусі – зазвичай людина відчуває здавлювання у слухових каналах. Найчастіше це пов’язано з тим, що запалюється вушний канал.

  Внутрішнє

  Багато людей страждають від надмірного тиску зсередини вуха. У цьому випадку проблема полягає в різних системних хворобах. Також симптом може турбувати при середніх отитах, патологіях євстахієвої труби та дихальних шляхів, баротравмі й інших причинах.

  Причини тиску у вухах

  Найчастіше розпирання у вусі з’являється при зовнішньому отиті, але можливі й інші причини.

  Зовнішній отит

  Коли у слуховому каналі формується фурункул, людина відчуває тиск та біль у вусі, які локалізуються у зовнішній його частині. Іноді фурункул видно – це невелика припухлість з чітко окресленими краями. Усередині знаходяться гнійні маси, що викликають утискання шкіри й хрящової тканини. Впродовж того, як фурункул дозріває, в людини може проявлятися свербіж у вусі, підвищення температури, почервоніння шкірних покривів вушної раковини. Якщо нарив лопається, з вуха випливають гнійні виділення.

  Інші причини

  У такого симптому, як тиск у вусі, причини можуть бути різноманітними:

  Порушення функціональності слухової труби – в цьому випадку не встигає вирівнюватися тиск у середньому вусі та носоглотці, виникає розпирання

  • Сірчана пробка – здавлює слуховий канал, викликаючи неприємні відчуття
  • Пухлини у вусі – доброякісні та злоякісні
  • Проблеми з судинами – гіпертонія та інші
  • Розростання кісткової тканини внутрішнього вуха
  • Отит

  Що робити, якщо відчувається розпирання в вухах?

  Якщо у вас з’явилося відчуття, що у вусі щось тисне – зверніться до лікаря. Він знайде причину проблеми та підкаже, як нормалізувати тиск у вусі.

  Беттертон-слуховой-аппарат-Starkey-довольные-пациентыЧого не треба робити?

  Відчуваючи розпирання у вусі, у жодному разі не потрібно займатися самолікуванням. Якщо ви помітили фурункул, не потрібно намагатися видалити його самостійно або просити про це близьких. Так можна занести інфекцію та погіршити ситуацію.

  Якщо ви відчуваєте тиск у вусі й не знаєте його причин, не намагайтеся самостійно поставити діагноз. Не потрібно капати у вуха краплі, прикладати компреси чи гріти – подібна самодіяльність тільки зашкодить.

  Як проходить лікування

  Коли в людини тиск у вусі, лікування підбирається лікарем, залежно від причини симптому. Якщо це фурункул, його розкривають за допомогою хірургічних інструментів при строгому дотриманні стерильності. В інших випадках лікують причину, що викликала відчуття здавлювання. Це може бути медикаментозна терапія, фізіопроцедури або операція.

  Особливості лікування в «Беттертон»

  У нашому ЛОР-центрі точно знають, що робити при відчутті розпирання в вусі. Тут працюють досвідчені лікарі, які проведуть точну діагностику та визначать причину цього симптому. Вони підбирають лікування індивідуально, враховуючи потреби та особливості пацієнта.

  Можливі ускладнення

  Сильний тиск у вусі – це не тільки неприємно, але й небезпечно. При запущених фурункулах можливі абсцеси та флегмони. Запальний процес, що викликає цей симптом, може торкнутися сусідніх важливих органів та структур, створюючи загрозу життю людини.

  Профілактика

  Щоб дискомфорт від здавлювання у вусі не турбував вас, дотримуйтесь простих рекомендації:

  • Бережіть вуха від переохолоджень та протягів
  • Завжди видаляйте з вух воду, що туди потрапила
  • Вчасно лікуйте хвороби ЛОР-органів
  • Ведіть здоровий спосіб життя
  • Під час спалахів сезонних інфекцій використовуйте засоби захисту

  Якщо неприємний симптом все ж з’явився – запишіться на прийом до нашого ЛОР-центру. Ми допоможемо вам з лікуванням хвороб вуха, а також носа та горла!

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *