Почервоніння горла

боль в горле у детей

Почервоніння горла

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Червоне горло – характерний симптом запальних процесів у глотці. Він може супроводжуватися болем, кашлем, температурою та іншими ознаками інфекційних захворювань. Ігнорувати почервоніння горла не можна, оскільки хвороби, що викликають його, призводять до тяжких ускладнень.

  Симптоми та види

  Хворе горло може червоніти у різних місцях: в області зіва, мигдалин, з одного боку або повністю. Також до почервоніння нерідко додаються біль та жар.

  Почервоніння з температурою та без

  Якщо в людини червоне горло й температура – може бути що завгодно, в тому числі і гостра фаза вірусної інфекції. Тканини у цей час запалені й роздратовані, тому набувають яскраво-червоного відтінку. Поряд з цим хворого турбує жар, лихоманка, слабкість, нездужання. Тілесна температура встановлюється вище норми.

  Червоне горло без температури може спостерігатися у перші 48 годин після зараження інфекцією. Цей період називають інкубаційним, вірус вже вразив тканини, але організм ще не встиг його розпізнати та проявити симптоматику інтоксикації. Також горло може червоніти без прояву температури при алергічних реакціях, термічних та хімічних опіках, подразненні слизової.

  Почервоніння з болем та без

  Найчастіше червоне горло проявляється разом з болем – при ковтанні або постійним. Саме таку симптоматику дає більшість запальних процесів у глотці й гортані. Якщо горло червоне, але не болить – складно сказати, у чому причина. Можливо, це ознака алергії, хронічних процесів або різних змін у тканинах. Більш точно на це питання відповість лікар.

  Причини почервоніння

  В людини червоніє глотка через запалення, спровоковане інфекційним зараженням. Найбільш поширеною причиною є ангіна. Також симптом проявляється при інших захворюваннях та станах.

  Ангіна

  Через гострий тонзиліт часто можна спостерігати почервоніння мигдалин. Вони запалюються та збільшуються у розмірах – з одного або обох боків. У запущених випадках на поверхні лімфоїдної тканини з’являється білий наліт та гній. Це завжди супроводжується болем у горлі й підвищенням температури.

  Інші причини

  Глотка може червоніти через:

  • ГРВІ – у цьому випадку червоне все горло, біль та температура можуть не проявлятися й виникнути не відразу
  • Кір – крім червоного горла, на обличчі й тілі проступає висипання
  • Фарингіт – характерною ознакою цієї хвороби є почервоніння задньої стінки горла
  • Опіки – тканини горла травмуються від гарячого пиття й повітря або їдких хімічних речовин, при цьому крім почервоніння можуть з’являтися пухирі
  • Вдихання алергену – тканини набрякають і червоніють, з’являється задушливий кашель

  Що робити, якщо червоне горло?

  Коли горло червоне, потрібна професійна діагностика в лікаря. Самостійно ви не зможете нічого зробити, оскільки не знаєте точної причини цього симптому. Отоларинголог огляне глотку та гортань, поставить діагноз і призначить правильне лікування, після якого почервоніння зійде. Якщо ж займатися самодіяльністю, можна лише нашкодити та погіршити почервоніння.

  ЛОР-врач покраснение горла фотоЧервоне горло

  Залежно від віку хворого, почервоніння може проявлятися по-різному.

  В дитини

  Червоне горло в дитини часто є ознакою інфекційної хвороби.  Адже діти часто хворіють на  інфекційні хвороби: кір, ангіна, скарлатина та інші. Якщо упустити момент та не почати лікувати їх вчасно, можуть бути важкі ускладнення для організму.

  Помітивши червоне горло у дитини, варто поцікавитися, чи відчуває вона біль, виміряти температуру. Якщо дитину мучить сильний жар та задушливий кашель, негайно викликайте швидку допомогу. Помітивши найменше почервоніння, навіть без болю та інших симптомом, зверніться до дитячого отоларинголога.

  В немовляти

  Червоне горло у немовляти може бути з різних причин. Це не тільки запальні процеси, але й банальне переохолодження, занепад імунітету і навіть порушення травлення. Також горло може червоніти через занадто гарячу їжу або пиття, вдихання парів хімічних речовин. У будь-якому випадку, це привід для звернення до лікаря – адже усякі патологічні процеси в немовлят можуть обернутися серйозними відхиленнями у розвитку в подальшому.

  Основна складність в тому, що немовлятам підходить обмежений спектр препаратів. Лікування повинно бути максимально дбайливим та при цьому ефективним. Впоратися з таким завданням під силу тільки досвідченому дитячому ЛОРу.

  В дорослого

  Для дорослих людей червоне горло – проблема, яку можна легко вирішити, звернувшись до лікаря на ранніх стадіях. Дорослим людям можна приймати ширший спектр ліків, ніж дітям, але саме вони часто запускають хвороби, відкладаючи візит до ЛОРа.

  Особливості лікування у “Беттертон”

  Якщо ви помітили почервоніння горла, лікування можна отримати в нашому ЛОР-центрі. Наші отоларингологи оглянуть горло за допомогою сучасного ендоскопічного обладнання, що дає максимально достовірну інформацію. Завдяки цьому вони поставлять точний діагноз та з’ясують, чим лікувати червоне горло у вашому випадку.

  При ангіні та інших запальних процесах лікування включає прийом протизапальних препаратів, антибіотиків та інших ліків. Також призначаються лікувальні процедури: промивання лакун піднебінних мигдалин, полоскання та зрошення горла антисептичними розчинами. У разі, коли хвороба запущена, застосовується процедура кріотерапії – змінені хворі тканини заморожуються рідким азотом та відриваються, а здорові активно регенерують.

  Можливі ускладнення

  Якщо ви помітили червоне горло, лікування потрібно починати відразу, в іншому випадку є серйозна небезпека для здоров’я. Хвороби, що викликають цей симптом, можуть призвести до:

  • Запалень нижніх дихальних шляхів – бронхіту, плевриту та навіть пневмонії
  • Хвороб сусідніх ЛОР-органів – ринітів, синуситу, ларингіту, отиту
  • Переходу запалення в хронічну форму з патологічною зміною структури тканин

  Профілактика

  Грамотна профілактика допоможе уникнути почервоніння тканин горла. Для цього потрібно вести здоровий спосіб життя, уникати переохолоджень, вчасно лікувати запалення ЛОР-органів, використовувати захисні маски під час спалахів інфекційних епідемій.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *