Ви погано чуєте? Це можна виправити!

Ви погано чуєте? Це можна виправити!

Навіщо потрібен слуховий апаратНавіщо потрібен слуховий апарат

Міжнародна статистика говорить, що приблизно кожен 9-й чоловік на планеті страждає розладом слуху. В Україні близько 50 тисяч людей з вадами слуху. Багато з них вже народилися з поганим слухом, хтось втратив його через хворобу або травму. Але головне те, що всім цим людям можна допомогти.

Особливо це стосується дітей. При вродженій приглухуватості дитина не може навчитися розмовляти, адаптуватися в суспільстві, у неї проблеми з навчанням. Але якщо в ранньому віці виявити проблему і підібрати якісні слухові апарати, життя дитини буде повноцінним і яскравим.

Чому туговухість – не перешкода успіху

В історії є маса прикладів того, як люди з поганим слухом домагалися різних життєвих висот. І тут не можна не згадати великого композитора Людвіга ван Бетховена. Його музика назавжди увійшла в список світових шедеврів. Але ж ця людина написала більшість своїх композицій, будучи глухим.

Бетховен з 26 років страждав запаленням середнього вуха, яке постійно прогресувало. Саме через нього він став втрачати слух, поки не оглух повністю. Але це не завадило йому відчувати музику – її ритми, тональності – за допомогою кісткової провідності. А якби в ті часи були слухові апарати, глухоту великого композитора можна було б вчасно зупинити і компенсувати!

Яскравий приклад того, як слуховий апарат допоміг людині зробити кар’єру – історія Білла Клінтона. 42-й Президент США багато років живе з односторонньою приглухуватістю і носить внутрішньоканальний слуховий апарат Starkey SoundLens Synergy iQ. Він абсолютно цього не соромиться і відверто зізнається, що багато в чому своєму успіху зобов’язаний цьому маленькому, але дуже корисного приладу.

Важлива інформація про слухових рішеннях

Прилади для корекції слуху допомагають людині з приглухуватістю комфортно жити з цією проблемою. Досить часто вони – єдиний шанс на нормальне майбутнє. Зі слуховими апаратами можна комфортно спілкуватися, вчитися, працювати, подорожувати. Тим більше, що сьогодні їх асортимент досить широкий. І можна вибрати модель на будь-який бюджет – від економ-варіанту до преміум-класу. При цьому функціонал доступних моделей цілком достатній для комфортного життя.

Беттертон-консультация-и-подбор-САОтже, ви зважилися на слухові апарати! Що потрібно знати?

Перше і саме важливо правило – підбирати таку техніку тільки за допомогою фахівця. Неможливо самостійно визначити, чи потрібні вам слухові апарати, чи ні, яка модель підійде. Виконати таку роботу під силу лише спеціалісту, який проводить повноцінне обстеження та ставить точний діагноз. На його підставі він підбирає потрібну модель приладу.

Підбираючи слухові рішення разом з фахівцем, потрібно розбиратися в асортименті, розуміти, що саме вам пропонують. Існує кілька важливих критеріїв вибору, які варто врахувати. Перший – тип перетворення сигналу. Залежно від нього, слухові апарати діляться на аналогові і цифрові. Перші посилюють всі звуки одночасно, тому некомфортні для користувача і сьогодні вже вважаються «минулим століттям» слухопротезування. Єдиний їхній плюс – дешевизна, але на тлі недоліків він вельми сумнівний.

Цифрові моделі – це прогресивні прилади для корекції слуху, що забезпечують вибіркове посилення мови. Вони підвищують чіткість і розбірливість мови, поглинають шуми та інші непотрібні сигнали, тому комфортні для користувача. І хоча їх ціна вище, ніж у аналогових, вона цілком себе виправдовує.

За принципом носіння слухові апарати бувають:

 • Завушні – корпус зі всією електронікою розташовується за вушною раковиною, а в слухові апарати виводиться тонка трубка, поєднана з вушною вкладкою. Це найпоширеніші моделі, які представлені у величезному асортименті розмірів, потужностей, форм.
 • Внутрішньовушні – знаходяться в раковині вуха і частково в слуховому проході. Колір корпусу підбирають за відтінком шкіри людини, тому прилад майже непомітний.
 • Внутрішньоканальні – наймініатюрніші пристрої, які розміщуються в глибині вушного каналу і їх зовсім не видно оточуючим.

 

Крім цього при виборі слухових апаратів важливо враховувати технічні параметри:

 • Кількість каналів – чим їх більше, тим ширше можливості для точного налаштування приладів під індивідуальні потреби людини.
 • Потужність – підбирається виходячи зі ступеня тяжкості приглухуватості. Але при цьому завжди повинен бути невеликий «запас».
 • Тип мікрофонів – бувають спрямованими і неспрямованими. Але найбільш продвинутими вважаються моделі з адаптивною спрямованістю мікрофонів. Вони автоматично змінюють напрямок, залежно від положення звукового джерела.
 • Функціонал – для комфортного прослуховування корисними будуть: система компресії, опції шумопоглинання, гасіння зворотного зв’язку, безпровідної передачі даних і т д.

 

Не менш важливий критерій – простота управління. Людині, яка  вибирає слухові апарати, варто потримати їх в руках, приміряти і перевірити, наскільки зручно регулюється гучність і переключаються програми. Плюсами в цьому плані будуть можливість управління з дистанційного пульта або смартфона. Дуже зручно, коли слухові апарати сам підлаштовуються і змінюють налаштування, залежно від навколишнього середовища.

Важливо розуміти, що слухові апарати здатні помітно поліпшити якість життя слабочуючих людей, але не з перших хвилин користування. Можливо, коли ви тільки одягнете прилади, вам буде не комфортно від великої кількості звуків, від яких ви відвикли. До нього доведеться звикнути, і на це буде потрібно якийсь час. Але зате, потім ви не зможете уявити, як жили без цього маленького помічника раніше!

Записатись на прийом:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *