Чи може вушна сірка зіпсувати слуховий апарат?

Чи може вушна сірка зіпсувати слуховий апарат?

Людське тіло виділяє в процесі секреції різні речовини. Одним з них є вушна сірка. Вона необхідна для зволоження слухового каналу та захисту внутрішніх структур вуха від забруднень. Але якщо сірки накопичується дуже багато це може створювати проблеми. Особливо це стосується користувачів слухових апаратів.

Роль вушної сірки

У слуховому проході розташовані залози внутрішньої секреції, які виділяють цю речовину. Сірка виконує ряд важливих функціональних завдань:

 • Перешкоджає мікробам й грибковим інфекціям на шляху до барабанної перетинки та іншим внутрішнім структурам
 • Затримує комах,що випадково залетіли в вухо – за рахунок своєї в’язкості склеює їх лапки, заважаючи проникнути глибше
 • Зволожує вушної прохід
 • Затримує бруд і пил – дрібні частинки залипають на поверхні покритого сірої каналу і не проникають глибше

 

При нормальному функціонуванні вуха сірка видаляється самостійно – в процесі жування або ковтання. Але не у всіх цей процес протікає нормально, і тоді доводиться думати, як позбутися від надлишків сірки.

Особливості чищення вух

Досить часто люди в спробі очистити вухо від надлишку сірки орудують ватяними паличками, пінцетами та іншими гострими предметами. Це категорично неправильно! Адже так можна випадково травмувати вухо, викликати перфорацію барабанної перетинки, а разом з нею – втрату слуху.

Видалити сірку можна звичайним ватним тампоном, злегка змоченим водою. Якщо ж у вусі утворилася сірчана пробка, краще скористатися спеціальними краплями або борним спиртом. А ось ватяна паличка в цьому випадку лише зіпсує ситуацію, проштовхнувши пробку всередину. Але найефективнішим способом її прибрати є звернення до отоларинголога.

Слуховые аппараты в киеве фотоЯк впливає вушна сірка на слухові апарати?

Варто сказати, що сірка є досить агресивною речовиною, здатною зашкодити тонкій електроніці приладу. Тому тим, хто користується слуховими апаратами, варто ретельніше стежити за гігієною вух. Тим більше, що наявність стороннього тіла в вусі провокує активну роботу залоз внутрішньої секреції. Це означає, що у користувача слухових апаратів сірки виділяється більше.

Якщо знехтувати регулярним чищенням вух, можуть утворюватися сірчані пробки. Вони в свою чергу несуть ризик запальних процесів у вусі, які абсолютно небажані для людей з і без того зниженим слухом. Тому чистити вуха потрібно щовечора, знімаючи прилад.

Ще одна загроза, яку несе сірка – засмічення слухового пристрою. Проникнувши всередину через вентиляційний отвір або мікрофон, вона руйнує елементи електроніки приладу, провокує їх корозію. У підсумку він виходить з ладу. За статистикою близько 70% слухових апаратів, які приносять в ремонт, поламалися через агресивного впливу сірки. Щоб цього не сталося, потрібно регулярно чистити корпус за допомогою спеціальних серветок і щіточок.

Як зрозуміти, що потрібно звернутися до фахівця?

Якщо ви помітили деяку закладеність у вусі на тлі зниження слуху – швидше за все, у вас сірчана пробка. Можна спробувати видалити її самостійно за допомогою борного спирту або спеціальних крапель. Але краще не втрачати часу і відразу звернутися за професійною допомогою, особливо якщо ви носите слуховий апарат. У центрі «Беттертон» пропонується видалення сірчаних пробок ефективними методами.

Якщо ви підозрюєте, що ваш слуховий апарат засмітився сірчаними відкладеннями, не намагайтеся розкрити його самостійно. Довірте це питання фахівцям нашого сервісного центру! Тут проводиться професійна чистка цієї техніки і заміна деталей, що вийшли з ладу  при необхідності.

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *