Перфорація та відновлення носової перегородки

Перфорація та відновлення носової перегородки

Є підозра на перфорацію носової перегородки? Це серйозна патологія, яка вимагає адекватного лікування. Розповідаємо, що робити, якщо хрящова перегородка пошкоджена.

Перфорація носової перегородки – це дефект, при якому в хрящовій тканині, що розділяє порожнину носа, утворюється наскрізний отвір. Він може утворитися на тлі травм або невдалих хірургічних втручань, а також при ускладненнях ЛОР-захворювань. Давайте з’ясуємо, чому це небезпечно, і що робити при перфорації.

Навігація по сторінці:

Функції носової перегородки

Перегородка ділить повітряний потік, завдяки чому він рівномірно розподіляється в порожнині носа. Це дозволяє забезпечити лінійний рух повітря по дихальних шляхах. Коли відбувається перфорація перегородки носа, її функції порушуються.

Як дізнатися, чи є перфорація?

Найчастіше перфорація носової перегородки проявляється ускладненим диханням. Воно супроводжується свистом і шумом на вдиху або видиху. Також у людини може відчуватися сухість, свербіж і печіння в носі, з’являтися слизові виділення, іноді з домішками гною або крові. Іноді перфорацію можна розпізнати по візуальному косметичного дефекту – спинка носа деформується, може западати.

Причини перфорацій носа

 Коли відбувається перфорація носової перегородки, причини можуть бути пов’язані з:

 • Травмами – при ударах, потраплянні сторонніх тіл, переломах носа або лицьових кісток може виникнути структурне порушення цілісності хрящової тканини.
 • Хірургічними маніпуляціями – в ході септопластики, підслизової резекції, зондування, тампонади носа може виникнути пошкодження.
 • Інфекційних захворювань – перфорація є наслідком тривалого запального процесу, що супроводжується накопиченням гнійних мас.
 • Новоутвореннями – іноді пухлини в порожнині або пазухах носа, розростаючись, руйнують хрящову тканину.
 • Вживання наркотиків – коли людина часто втягує через ніс кокаїн та інші порошки, структура хрящової тканини руйнується.

Відновлення перегородки носа

Перфорація перегородки вимагає ретельного комплексного обстеження. Щоб поставити діагноз, отоларинголог проводить риноскопію, бере бактеріальні посіви носа, аналізи. Також іноді потрібен рентген або КТ лицьового скелета – коли є підозра на перелом.

При діагнозі перфорація носової перегородки лікування включає промивання носа антисептиками і терапію основного захворювання. Також іноді можуть призначити антибіотики – якщо приєдналася бактеріальна інфекція. Оскільки перегородка сама не заростає, відновити її можна шляхом хірургічної операції. Сьогодні існує кілька сучасних методик пластики, що дозволяють відновити цілісність тканин. Хірургічний метод лікування дає високу ефективність і дозволяє повністю виправити дефект.

диагностика носа в киеве фотоЩо не можна робити при перфорації носової перегородки

Не рекомендується пускати проблему на самоплив або намагатися вирішити її самостійно. Ситуація вимагає консультації лікаря. Він підкаже, як уникнути ускладнень і визначить, чи є необхідність в операції, і яка методика пластики вам підійде.

Чи можна жити з перфорацією носової перегородки? В принципі, так, але це доставляє багато дискомфорту. Крім косметичного дефекту, люди з цією патологією страждають від порушень дихання. До того ж є ризик серйозних ускладнень.

Можливі ускладнення

Коли відбувається перфорація носової перегородки, наслідки можуть бути досить серйозними. Наприклад, якщо приєднається вторинна бактеріальна інфекція, це може викликати абсцес хрящової тканини носа, а також флегмону очниці, менінгіт та інші важкі ускладнення. Крім того, люди з перфорованою перегородкою більше схильні до ринітів, синуситів та інших запальних захворювань носа.

Якщо трапилася травма носа, і є підозра на перфорацію, зверніться в наш центр. Ми обстежуємо пацієнтів на сучасному точному обладнанні та даємо рекомендації по лікуванню.

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Андрій Відповісти

   Я ж правильно розумію: якщо вирівняти перегородку носа, то я буду менше хропіти ? І ще одне, це якось допоможе вилікувати хронічну нежить (круглий рік маю інтенсивні виділення з носа) ?

   24.02.2021 о 14:56
   • betteradmin Відповісти

    Добрий день, Андрій. Дякуємо за влучне запитання. Дійсно, корекція перегородки дозволяє позбавитись хропіння. Але це не є першочерговою метою операції – головний її ефект заключається в нормалізації носового дихання, що важливо і для ЛОР-органів, і для всього організму. Це надійно позбавляє явищ хронічного риносинуситу, а отже після операції Ви зможете позбутись і нежитю, і хропіння. Запрошуємо Вас на консультацію до ЛОР лікаря. Для запису зв’яжіться з нами по телефону або через онлайн форму!
    Наші номери телефонів: 0442280322; 0986368979; 0500507875
    Будемо раді допомогти!

    17.03.2021 о 14:14

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *