Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Фурункул вуха – як вилікувати запалення?

Дата: Коментарі: 0

отосклероз

Коли в вусі зріє фурункул, це завдає чимало дискомфорту. Але крім цього він здатний завдати серйозної шкоди здоров’ю. Тому головне питання для людини, який знайшов у себе фурункул – що робити, щоб його позбутися. В цьому випадку краще не допускати самодіяльності, а відразу звертатися за допомогою до лікарів.

Навігація по сторінці:

Гнійне запалення вуха – фурункул

Отже, розберемося, що таке фурункул. Це гнійне запалення волосяного фолікула або сальної залози, в якій також можуть залучатися прилеглі тканини. Зазвичай воно локалізується в слуховому проході, але відомі випадки, коли утворюється гнійне запалення за вухом. При цьому вражається перепончато-хрящова тканина, і дратуються нервові рецептори. Це викликає хворобливі відчуття і заподіює масу дискомфорту.

Тим, хто хоче знати, як виглядає фурункул, фото наочно демонструють запалення на різних стадіях. Спочатку він являє собою невелике ущільнення тканин. При відсутності терапії через 2-3 дня розвивається гнійне запалення зовнішнього вуха. Воно супроводжується некрозом тканин, почуттям болю і розпирання. Гнійник поступово збільшується в розмірах – всередині накопичується гнійний ексудат. Приблизно через 3-5 днів дозрілий фурункул може прорватися, або ж його розкриють раніше хірургічним шляхом.

Краще не чекати самостійного прориву гнійника, а звернутися до лікаря для його розкриття. Справа в тому, що при розриві гнійні маси можуть витікати всередину вуха, вражаючи важливі структури. Через це розвивається отит, мастоїдит і навіть менінгіт. У запущених випадках розвивається сепсис, і тоді все тіло покривається фурункулами. Тому якщо людина помічає фурункули в вусі, лікування потрібно починати негайно.

Причини появи фурункула

Фурункул у вусі утворюється при попаданні інфекції в тканини. Основним збудником є ​​золотистий стафілокок, також причиною можуть стати і інші бактерії. Вони проникають в підшкірний шар під впливом різних факторів:

  • Механічна травма – коли людина роздряпує вже під час чищення гострими предметами. Також нерідко бактерії вражають тканини, якщо почухати сверблячі шкіру брудною рукою. Під нігтями присутній патогенна середовище, яке проникає в мікротріщини шкіри і викликає запалення.
  • Поганий туалет вуха – жирна, засалена шкіра є сприятливим середовищем для розмноження бактерій. Коли людина рідко чистить вуха від сірки, схильний до пітливості, прибирає скупчення сірки брудними пальцями – все це створює ризики для освіти фурункула.
  • Супутні хвороби – нерідко гнійники утворюються при отиті, лабиринтите і інших запальних процесах в вухах.
  • Попадання води в вухо – поширена проблема у плавців. Рідина є хорошим середовищем для розмноження бактерій, особливо за умови переохолодження. Тому якщо людину після плавання продуло – ризик утворення фурункула дуже високий.
  • Знижений імунітет – провокує розвиток запальних процесів. Під шкірою завжди знаходяться мікроби, але не проявляють активності. При ослабленні імунних сил організму вони активізуються.

Лікування фурункула в вусі бажано починати з виявлення причини запалення і усунення її. А виявити хворобу можна за характерною симптоматикою.

диагностика потери слухаСимптоми прояву фурункула

Коли зростає фурункул у вусі, симптоми зазвичай пов’язані з болем і дискомфортом. Інтенсивність клінічних проявів залежить від віку пацієнта та інших факторів.

У дорослих

Головна ознака патології – сильний біль в вушному проході або раковині. Вона супроводжується відчуттям розпирання – коли гнійник зростає. Біль має пульсуючий характер, віддає в скроню і потилицю. Вона посилюється при жуванні, ковтанні, розмові і дотику до вуха.

Нерідко гнійник помітний в вусі або за ним, в деяких випадках зміщується вушної хрящ через сильну набряклості. Часто на тлі зростання фурункула збільшуються лімфатичні вузли, знижується слух, підвищується температура, проявляється слабкість і нездужання.

У дітей

Малюки переносять цю патологію важче. Найчастіше вони не можуть поскаржитися на біль у вусі, фурункул можна ідентифікувати лише візуально і по поведінці малюка. Він вередує, постійно чіпає вухо, може відмовлятися від їжі. При огляді вуха можна побачити почервоніння і набряклість, ущільнення тканин або сам гнійник. Якщо у дитини виявлено фурункул у вусі, лікування потрібно почати оперативно, оскільки для малюків ризики ускладнень в рази вище.

Як лікувати фурункул у вусі?

При такій патології, як фурункул у вусі, ніж лікувати правильно, знає лише лікар. Це залежить від локалізації гнійника, його стадії росту і інших чинників. Часом його не видно при візуальному огляді, але можна швидко визначити, ендоскопічного обстеження. Для цього ЛОР робить отоскопію, в ході якої виявляється кругле або овальне утворення, що перекриває слуховий прохід повністю або частково.

На підставі результатів діагностики лікар визначає, як лікувати фурункул. При цьому може застосовувати консервативний підхід, або ж хірургічний. Рішення для кожного випадку індивідуально.

Консервативна терапія

Якщо розміри гнійника невеликі, пацієнту призначається комплекс медикаментів. Він включає антибіотики, протизапальні засоби та препарати місцевої дії. Зазвичай лікар прописує спеціальну мазь від фурункулів, що витягає гній. Додатково можуть бути призначені процедури фізіотерапії – УВЧ, магнітотерапія, ультразвук та інші.

Якщо виявлений фурункул за вухом, лікування дещо простіше за рахунок легкості доступу. Але принцип його той же, що і для гнійників в слухових проходах – медикаменти для зняття запалення і засоби місцевої дії.

Хірургічний підхід

Якщо у пацієнта виявлений сильно розрісся фурункул, лікування можливо лише шляхом його розтину. Воно проводиться під місцевою анестезією. Робиться невеликий надріз на гнійнику, після цього знищується його стрижень, а вухо промивається від гнійних мас спеціальними антисептичними розчинами. Госпіталізації і накладення швів при цьому не потрібно, пацієнтові призначають препарати для прискорення загоєння тканин.

центр слуха беттертонПрофілактика появи фурункула в вусі

Прості рекомендації допоможуть уникнути запалення в вухах:

  • Підтримувати гігієну слухових проходів
  • Уникати травм, не використовувати для чищення гострих предметів
  • При попаданні води у вухо намагатися його осушити
  • Своєчасно лікувати інфекційні захворювання

Якщо ж гнійник утворився, в центрі «Беттертон» пропонується ефективне лікування фурункула. Досвідчений лікар підбере його за результатами ендоскопічного обстеження, що дозволяє максимально точно поставити діагноз. Щоб дізнатися більше, запишіться на прийом!

Записатись на прийом до лікаря:

Фурункул вуха – як вилікувати запалення?
Оцініть статтю
Анна Ивановна Кунец

Анна Ивановна Кунец

Лор-врач, Сурдолог, слухопротезист у Беттертон
Доктор Анна Ивановна Кунец является прогрессивным специалистом в области отоларингологии, аудиологии и сурдологии.
Анна Ивановна Кунец

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *