Невринома слухового нерва

Невринома слухового нерва

Невринома слухового нерва – це доброякісна пухлина, сформована з 8-ї пари черепних нервів – шванновских клітин вестибулярного нерва. З цієї причини її також називають вестибулярна шваннома. На частку цієї патології припадає близько 7-8% внутрішньочерепних новоутворень, захворюваність нею становить 1 випадок на 100 000.

Навігація по сторінці:

Причини розвитку невриноми

Коли розвивається невринома слухового нерва, причини пов’язані з нейрофіброматозом або патологічними мутаціями.

Нейрофіброматоз

Етіологія багатьох внутрішньочерепних пухлин часто пов’язана з нейрофіброматозом 2 типу. Це спадкова патологія, при якій у хворих формуються доброякісні новоутворення ЦНС і периферичних нервів.

Патологічні мутації

Невринома слухового нерва нерідко розвивається у людей з мутованою 22-ю хромосомою. Через це відхилення порушується синтез білка Мерліна, через що утворюються доброякісні пухлини. Причини цього відхилення до кінця не вивчені.

Симптоми

При діагнозі невринома слухового нерва симптоми такі:

 1. Зниження слуху – розвивається поступово, у міру того, як пухлина росте. Якщо і не вжити заходів, розвивається глухота, яка найчастіше буває односторонньою. Однак приблизно 5% неврином мають мультицентричний характер і проявляються по обидва боки.
 2. Симптоми розладу вестибулярної функції – запаморочення, втрата орієнтації в просторі і координації рухів, ністагм, нудота і блювота.
 3. Дзвін у вухах, найчастіше з одного боку.
 4. Закладеність, тиск і біль у вусі, що віддає в голову – нерідко на тлі цього симптому розвиваються мігрені.
 5. Ознаки ураження лицьового нерва – помітна асиметрія, оніміння і слабкість м’язів обличчя.

Патофізіологія хвороби прогресує в міру зростання пухлини. Спочатку знижується слух, потім поступово додаються вестибулярні розлади і інша симптоматика.

Діагностика невриноми слухового нерва

Якщо підозрюється невринома слухового нерва, діагностика включає аудіограму, КТ та МРТ. Щоб визначити ступінь втрати слуху, проводиться тональна акустична аудіометрія. Вона показує, наскільки зміщені пороги звуковосприятия на різних частотах. Іноді може бути призначена тімпанометрія з визначенням акустичного рефлексу. Вона виявляє затримку або відсутність відповіді на слухові подразники.

Щоб визначити розміри і форму пухлини, роблять КТ і МРТ голови. Часто при цьому в кров вводять контрастну речовину. Така діагностика дозволяє візуалізувати структуру невриноми, її взаємини з кістковою тканиною та іншими структурами. Коли виявлена ​​невринома слухового нерва, пацієнту потрібна консультація нейрохірурга. Він складе прогноз і обере правильну тактику лікування.

диагностика потери слухаНевринома слухового нерва у дітей

Серйозну небезпеку становить невринома слухового нерва у дітей. Пухлина призводить до погіршення слуху, що впливає на формування мови і здатність до навчання. Саме тому діти з таким діагнозом нерідко відстають у розвитку. Також вона здавлює важливі структури вуха і центральної нервової системи, ніж сильно шкодить організму, що росте. Важливо якомога раніше виявити новоутворення і вжити заходів.

Особливості лікування в «Беттертон»

Якщо підозрюється невринома слухового нерва, лікування повинно починатися з грамотної діагностики. Пройти обстеження можна в нашому ЛОР-центрі. Необхідно провести КТ і МРТ для виявлення пухлини, локалізованої в тканинах слухового нерва. Також комплексне обстеження у “Беттертон” буде включати тональну аудіометрію і тимпанометрію – для визначення порогів чутності і акустичних рефлексів.

Ми допомагаємо своїм пацієнтам вчасно виявити проблему і почати лікування. Серед тих, у кого на ранніх стадіях було виявлено невриному слухового нерва, відгуки про лікування більш позитивні, ніж у людей, які звернулися із запущеною пухлиною.

При діагнозі невринома слухового нерва лікування включає 2 підходи:

 1. Хірургічне видалення – проводять пацієнтам з великою пухлиною, яка агресивно зростає і дає яскраво виражену симптоматику
 2. Радіохірургія і променева терапія – проводиться, якщо розмір пухлини менше 30 мм

 Підхід в терапії багато в чому залежить від розмірів і активності новоутворення. Коли у людини невринома слухового нерва маленька і ніяк себе не проявляє, може бути показано спостереження.

Профілактика

Оскільки специфіка патології не вивчена до кінця, профілактичних заходів проти неї поки немає.

Ускладнення при невриномі слухового нерва

Акустична невринома слухового нерва знижує слух, поступово провокує повну глухоту. Крім того зростаюча пухлина здавлює важливі структури ЦНС, приводячи до деформації стовбура головного мозку і мозочка.

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *