Перші ознаки і види приглухуватості

Перші ознаки і види приглухуватості

Як зрозуміти, що ваш слух став погіршуватися? Це можна зрозуміти за такими симптомами:

 • Мова оточуючих вже не здається такою чіткою і розбірливою як раніше – весь час хочеться перепитувати
 • Близькі роблять зауваження, що ви дивитеся телевізор занадто голосно
 • Вам некомфортно брати участь в розмові, тому що ви багато чого не можете розчути

Всі ці ситуації дуже неприємні і призводять до замкнутості, психологічним комплексам, ізоляції. Навіщо терпіти, якщо можна успішно вирішити проблему?

Що ж робити?

Перше – це визнати, що з вашим слухом щось не так. А далі – звернутися за допомогою до лікарів. Вам знадобиться пройти обстеження у отоларинголога і сурдолога, які проведуть комплексну діагностику слуху. Якщо не зробити цього вчасно, слух і далі буде погіршуватися, провоцируй супутні проблеми. А ось його своєчасна діагностика і компенсація допоможе відчувати себе краще і жити повним життям!

Види слухових розладів

Слуховий апарат людини виконує дві функції – проведення звуку і його сприйняття. По перше відповідають зовнішнє і середнє вухо, а за друге – внутрішнє. Якщо приглухуватість пов’язана з порушенням проведення – вона кондуктивна. Якщо погіршується сприйняття – значить, нейросенсорна. Також буває змішана форма приглухуватості.

При кондуктивної приглухуватості звук доходить НЕ повністю, тому сприймається правильно, але приглушено. Людині як ніби зменшують гучність на вусі або зовсім «вимикають» її. При сенсоневральної приглухуватості все навпаки – гучність може бути звичною, але сам звук – спотвореним. Поступово людина звикає до такого сприйняття і вважає його нормальним, при цьому свято вірить, що чує добре. Змішана приглухуватість – це коли звук спотворений і сприймається тихо.

Як правило, нейросенсорний і змішані розлади слуху незворотні, тому людині потрібно слуховий апарат. Підбирати його потрібно за результатами діагностики при Участь лікаря. Адже цей прилад повинен враховувати всі індивідуальні особливості майбутнього користувача.

Чим допоможуть сучасні слухові апарати

Для початку роз’яснимо, що ж таке слуховий апарат. Це медичний прилад, який компенсує людині відсутність слуху. На відміну від дешевого підсилювача, він налаштовується за допомогою комп’ютерної програми і підсилює звуки тих частот, де у людини порушено сприйняття. Завдяки цьому вдається точно підлаштуватися під потреби слабочуючих і забезпечити йому максимальний комфорт сприйняття звуків.

Еталон сучасного слухового апарату – продукція американського бренду Starkey. Ці прилади роблять навколишні звуки максимально зрозумілими для користувача, оскільки мають безліч корисних опцій:

 • Роблять акцент на мовлення співрозмовника, підвищуючи її розбірливість
 • Виділяють корисний сигнал
 • Підлаштовуються під акустичну середу автоматично
 • Пригнічують непотрібні шуми

 

У центрі «Беттертон» реалізуються оригінальні слухові апарати бренду Starkey, оскільки ми є офіційним дистриб’ютором компанії на території України. Відповідну модель для кожного пацієнта підбирає кваліфікований сурдолог за результатами аудіограми. Всі наші фахівці пройшли навчання та сертифікацію у Starkey, тому вміють безпомилково підбирати для клієнтів слухові рішення.

При підборі приладів працівники «Беттертон» враховують ступінь приглухуватості, стан здоров’я і спосіб життя слабочуючих. Також велике значення має характер ураження слуху на обох вухах. Якщо порушення двостороннє, рекомендується два слухових апарати. Це дозволяє досягти стереоефекту і дає ряд плюсів в порівнянні з одностороннім рішенням:

 • Поліпшується орієнтація в просторі
 • Мова співрозмовника чується розбірливо
 • Фільтруються сторонні шуми
 • Підвищується комфорт сприйняття звуків

О способах восстановления слуха фотоПісля того, як фахівець підібрав для пацієнта слухові апарати і налаштував їх, він підтримує людину на етапі адаптації. Адже за час, поки він жив з поганим слухом, головний мозок міг «розучитися» нормально сприймати звуки. Буде потрібно час, щоб звикнути до нормального їх звучанням. У одних пацієнтів це займає не більше 30 днів, у інших – до 2-3 місяців.

Важливо розуміти, що навіть найдорожчий і сучасний слуховий апарат не може повернути слух. Він може лише заповнити його втрату і допомогти краще чути. Це свого роду «милиця» для вух, завдяки якому людина краще орієнтується і впевненіше себе почуває в світі звуків.

Звернувшись в наш центр слуху «Беттертон», ви отримаєте кваліфіковану допомогу і підтримку в реабілітації слуху. Наші фахівці проведуть вам комплексну діагностику та за її результатами підберуть слухові апарати Starkey. При цьому вони врахують не тільки ваші особливості слуховий системи, а й фінансові можливості.

Думаєте, якісно компенсувати слух може лише найдорожчий слуховий апарат? Ні, це не зовсім вірно. У нашій практиці бували випадки, коли пацієнтам зовсім не підходили преміальні продвинуті моделі, а з бюджетними вони відчували себе набагато комфортніше. Траплялося й навпаки – коли людина була зацікавлена ​​в найдешевшої моделі, але потім виявлялося, що йому підійде апарат дорожче. Це дуже індивідуальний процес, і наші фахівці завжди готові допомогти!

Навіть якщо ваш бюджет обмежений – не впадайте у відчай. Серед асортименту Starkey є чимало моделей економ-класу, які якісно компенсують втрату слуху і дають можливість індивідуальної настройки. Їх функціоналу цілком достатньо, щоб комфортно сприймати звуки на роботі, вдома і на вулиці. Якщо ж ви хочете максимально продвинуту і функціональну модель – у нас знайдеться, що вам запропонувати!

Помітили, що слух погіршився? Не хвилюйтеся, сьогодні, завдяки слуховим апаратам Starkey, можна повноцінно жити з приглухуватістю! Наші фахівці із задоволенням підберуть для вас відповідне слухове рішення. Запишіться на консультацію, щоб дізнатися більше!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *