Дешеві підсилювачі звуку – що це за прилади, і чим небезпечні?

Дешеві підсилювачі звуку – що це за прилади, і чим небезпечні?

Останнім часом багато де можна побачити так звані посилювачі звуку. Їх виробники обіцяють покупцям дивну гостроту слуху без зусиль. Але чи так це насправді, і яку небезпеку приховують ці прилади? Давайте розбиратись!

Посилювач звуку – це пристрій, який збільшує гучність звукового сигналу на певну кількість децибел. При цьому він не розкладає звук по частотах, як це роблять сучасні слухові апарати, та не враховує потреби користувача. Тому наслідки використання таких приладів можуть бути дуже сумними.

Як посилювач звуку впливає на слух?

Коли пристрій посилює всі звуки без розбору, людина відчуває дискомфорт. Адже сигнали стають надто гучними та шумними, а мова втрачає розбірливість. Разом з корисними звуками, посилювач робить голосними й різні перешкоди, це призводить до напруження слухової системи та мозку.  В результаті слух, який і до того був неідеальним, може погіршитися ще більше.

Чому не варто користатися посилювачами звуку? Хоча б тому, що це не медичні прилади! Якщо слухові апарати відносять до категорії медичного обладнання та мають сертифікацію и чітко прописані технічні параметри, то в посилювачів нічого такого немає. Тобто, достеменно невідомо, на скільки децибел вони підвищують гучність. А це може бути небезпечний рівень звукового тиску, що травмує вуха та поступово погіршує слух.

Підсилювачі слуху пропонують довірливим покупцям продавці без ліцензіі. Вони презентують цей товар як «універсальне» рішення проблем зі слухом. Але правда в тому, що універсальних варіантів у даному випадку не існує! Для кожної людини з приглухуватістю треба індивідуально підбирати прилад та налаштовувати його.

Найпоширеніші побічні дії посилювачів звуку – погіршення слуху, шум у вухах та головний біль. То може не варто експериментувати зі своїм здоров’ям? Слід зрозуміти, що будь-який, навіть найдешевший слуховий апарат буде кращій за підсилювач. Бо від є медичним приладом та підлаштовується під потреби користувача.

Основний аргумент людей, що покупають цей продукт – цінова категорія. Виробники підсилювачів заманюють покупця привабливою ціною, яка суттєво нижча, ніж у слухових апаратів. Але за цією дешевизною приховується неякісний прилад, який може нашкодити здоров’ю. Чи не є така економія надто дорогою?

Для людей, в яких не вистачає коштів, в Украіні існують державні програми зі слухопротезування. За ними безкоштовні слухові апарати надаються дітям, пенсіонерам, ветеранам та іншим пільговим категоріям населення. Так, вони дуже прості та не мають широкого функціоналу, але все ж таки кращі за підсилювачі.

Бинауральное слухопротезированиеЯк правильно підібрати слуховий апарат

Отже, ми визначилися з тим, що тільки слухові апарати здатні компенсувати розлади слуху. І для цього треба правильно її підбирати. Як це зробити? Перш за все слід пройти обстеження слуху. Це можна зробити у будь-якій державній клініці, але не варто очикувати від неї високої точності діагностики. Справа у тому, що такі заклади погано оздоблені, в них немає сучасного діагностичного обладнання. І все ж таки, на обстеженні можна виявити, чи є в вас порушення слуху.

Уточнити діагноз приглухуватість можна у центрі «Беттертон», який працює у Львові. Тут використовують прогресивні технології тестування слуху, тому результати будуть максимально точними. А досвідчені лікарі зможуть правильно їх розшифрувати.

Для перевірки функцій середнього та зовнішнього вуха застосовується отоскопія та тимпанометрія. Важливо з’ясувати, чи немає у вусі запальних процесів, чи збереглася функціональність барабанної перетинки та слухових кісточок. Якщо з цього боку виявлені проблеми, їх можна усунути спеціальним лікуванням, і слух повернеться.

Якщо проблема у внутрішньому вусі, приглухуватість вважають невиправною. Її ступінь та пороги чутності оцінюють методом тональної аудіометрії. У центрі «Беттертон» для цього використовується високоточне аудіо метричне обладнання.

Коли людина пройшла обстеження слуху, її консультує фахівець-сурдолог. Він призначає слуховий апарат та визначає, які технічні характеристики він повинен мати. З урахуванням цього пацієнтові на вибір пропонуються декілька моделей. Можна також скористатися послугою тестового носіння приладу.

Коли пацієнт визначився з вибором, лікар бере в нього зліпок вуха – це потрібно для виготовлення вкладишу або корпусу слухового апарату. Потім фахівець вносить налаштування, враховуючі індивідуальну картину порушення слуху. Після цього починається адаптація людини до приладу. Сурдолог підтримує пацієнта на протязі усього періоду звикання.

Не варто довіряти сумнівним «універсальним» приладам для корекції слуху. У центрі «Беттертон» ми не раз бачили пацієнтів, які зверталися по допомогу після використання посилювачів звуку. Якось до нас прийшов літній чоловік, який 10 років страждав порушенням слуху. Коли ми вдягнули йому слуховий апарат, він спочатку зрадів тому, що чує звуки. Але раптом спохмурнів, бо не міг розібрати те, що чув. За роки приглухуватості він розучився правильно сприймати мову.

Бували в нас і такі випадки, коли до нас приходили пацієнти зі скаргами на різке погіршення слуху. Коли ми починали розбирати причину, виявлялось, що вони нещодавно придбали апарат для підсилення звуку за 300-400 грн. Ми просили їх показати нам прилад – і при детальному огляді ставало зрозуміло, що це не медичний пристрій, а дешева підробка з Китаю.

Придбати якісні слухові апарати можна у центрі «Беттертон». Ми продаємо тільки сертифіковані прилади для корекції слуху, які підбираємо за результатами обстеження. Звертайтеся до нас за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 44, 1 поверх, (навпроти Цирку).
Записуйтесь за телефонами: (067) 670 87 47, (050) 433 37 57, (032) 253 69 65.

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *