Часте чхання

Метод-перемещения-жидкости-по-Проэтцу-(Кукушка)-в-лор-центре-для-взрослых-и-детей-фото

Часте чхання

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Часте чхання завдає людині чимало дискомфорту – хочеться скоріше позбутися цього неприємного симптому. Але насправді, це природна реакція організму, один із проявів безумовного захисного рефлексу. Головна її функція – видалення з носу зайвих часток. Це може бути пил, слиз та різні сторонні тіла.

  З одного боку, часте чхання – це добре, адже воно сприяє самоочищенню носових ходів. З іншого – говорить про серйозні проблеми, які потребують вирішення (інфекційні хвороби, алергічні реакції). Тому даний симптом вимагає уваги.

  Симптоми та види

  Чханню зазвичай передує сильне свербіння у носі. Всередині ніби хтось лоскоче з усієї сили, подих перехоплює, й народжується короткий спазм. В людини розвивається часте чхання й тече з носу. Проявлятися воно може разом із симптомами застуди, або без них.

  Чхання з супутньою симптоматикою

  Зазвичай часте чхання та закладеність у носі ходять пліч-о-пліч. В людини у носових ходах накопичується слиз, і організм намагається його позбутися. Поряд з цим відчувається ускладнене дихання, підвищення температури, слабкість. Іноді до цього додається кашель, біль у горлі, зниження слуху.

  Чхання без інших симптомів

  Іноді в людини проявляється часте чхання без застуди. Ніс не закладено, температури немає, просто час від часу виникає потреба очистити ніс. Це поширена ознака алергічних реакцій та чужорідних тіл у носі.

  Причини частого чхання

  Коли в людини часте чхання, причина зазвичай полягає у інфекційному процесі. Збудник потрапляє до порожнини носу та викликає подразнення слизової оболонки. В результаті слиз виробляється активніше, заповнює носові пазухи та ходи, викликаючи закладеність та дискомфорт. Це провокує нежить і часте чхання.

  Запальні захворювання носу

  Найбільш поширена причина, що викликає часте чхання – риніт. Це патологія, при якій запалюється слизова оболонка порожнини носу. Люди зазвичай скаржаться на часте чхання при застуді, ГРВІ, грипі. Важливо якомога раніше звернутися до лікаря, поки хвороба не встигла перейти у хронічну фазу.

  Як зрозуміти, що чхання є симптомом запальних захворювань? За наявності супутніх ознак – рясних виділень з носу, закладеності, температури, поганого самопочуття. При цьому саме чхання часте й проявляється у моменти, коли в носі накопичується занадто багато слизу.

  Інші причини

  Якщо людина скаржиться на часте чхання, причини можуть бути різноманітними:

  • Синусит – запалення придаткових пазух носу
  • Реакція на пил, пересушене повітря у приміщенні, пилок, шерсть тварин – особливо актуально це для людей, в яких алергічний риніт
  • Подразнення слизової носу від вдихання ядучих випарів або гарячого повітря
  • Вроджені аномалії – наприклад, викривлення носової перегородки

  Діагностика

  Якщо вас турбує часте чхання – що це значить? Відповісти на це питання допоможе ЛОР-лікар. Він проведе обстеження методом риноскопії, що дозволяє оглянути тканини, оцінити стан слизових оболонок. На підставі отриманих результатів доктор поставить точний діагноз та підбере заходи терапії.

  Частое чихание фотоЧасте чхання

  Коли людина чхає – це фізіологічний прояв реакції організму. Само по собі чхання безпечно. Загрозу представляють причини, що викликають його. У людей в різному віці та стані це проявляється по-різному.

  В дітей

  Часте чхання в дитини вимагає уважного ставлення. Так може проявлятися алергія або запальний процес, а також інші патології. Якщо вчасно не надати допомогу, це може нашкодити організму, що росте. У тканинах починаються патологічні зміни, можуть вирости аденоїди, поліпи, неправильно сформуватися носові ходи. Особливо небезпечне часте чхання в новонародженого. Тому нежить у дітей потрібно вчасно лікувати.

  У вагітних

   Часте чхання під час вагітності – тривожна ознака. Воно говорить про запальні процеси, які можуть нашкодити нормальному розвитку плоду. При цьому лікуватися вагітній потрібно обережно – оскільки ліки теж викликають побічні реакції. Тому потрібно звернутися до лікаря, тільки-но ви помітили в себе цей симптом.

  В дорослих

  Коли в дорослої людини чхання часте, ця проблема легко вирішується. Лікар підбирає ліки, що знімають цей симптом та усувають його причину. Головне – вчасно звернути увагу на проблему та здатися лікареві.

  Особливості лікування частого чхання у “Беттертон”

  У нашому ЛОР-центрі надають допомогу пацієнтам, що скаржаться на часте чхання при ГРВІ, риніті, синуситі та інших патологіях. Тут працюють досвідчені отоларингологи, що максимально точно визначають причину проблеми. Для цього вони використовують сучасний метод риноскопії, а також додатково беруть мазок з носа, лабораторні аналізи.

  Як тільки поставлений діагноз, наші лікарі підбирають схему лікування для пацієнта індивідуально. При цьому враховується його вік, особливості організму та загальний анамнез. Терапія зазвичай включає:

  • Прийом антибіотиків – для усунення патогенної мікрофлори, що викликає риніт
  • Ліки місцевої дії – спреї та турунди з лікарськими розчинами, що знімають запалення й набряк, розріджують слиз
  • Інгаляції, промивання та інші лікувальні процедури – для того, щоб прибрати патологічні виділення з носових ходів
  • Фізіотерапію – щоб прискорити дію лікувальних заходів

  У запущених випадках (при гіпертрофії, поліпах тощо) наші фахівці рекомендують кріотерапію. За допомогою рідкого азоту наднизьких температур видаляються уражені тканини, а здорові починають відновлюватися швидше.

  Можливі ускладнення

  При запальних процесах, що викликають часте чхання та рідкі соплі, можливе інфікування сусідніх дихальних шляхів:

  • Тонзиліт
  • Ларингіт
  • Фарингіт
  • Трахеїт
  • Бронхіт
  • Пневмонія

  Також запальний процес може перейти на вуха, провокуючи отит та супутні ускладнення. А якщо він залишається у носоглотці й переходить у хронічну фазу, можлива гіпертрофія тканин та інші необоротні зміни.

  Профілактика

  Щоб вас не турбували часте чхання та свербіж у носі, потрібно берегти носові ходи від інфікування – у пору спалахів інфекцій захищати спеціальними масками. Також лікарі рекомендують правильно харчуватися, відмовитися від шкідливих звичок та вчасно лікувати запальні хвороби ЛОР-органів.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *