Ангіна влітку – як це можливо?

Ангіна влітку – як це можливо?

Літні ангіни – не рідкість, хоча багатьом здається, що захворіти в теплу пору неможливо. Ще й як можливо! І виною всьому – грибкові інфекції. Людина може «підхопити» спори де завгодно: вдома – вдихнувши пил при збиранні, на роботі – вдихаючи пари їдких речовин, і навіть під час відпочинку на природі – випадково вдихнувши дим багаття.

Грибкова інфекція приєднується, як тільки слизова оболонка горла стає подразненою і вразливою. Це відбувається на тлі різних факторів: Вдихання шкідливих речовин, куріння, вживання алкоголю, гарячої або гострої їжі. Також є безліч інших факторів, через які горло може запалитися влітку.

Причини літніх грибкових ангін

Для грибкової ангіни існує медичний термін – ларінгомікоз. До цього захворювання найбільш схильні люди, у яких:

 • Цукровий діабет – підвищений рівень глюкози в крові «приманює» грибкову інфекцію.
 • Гастроезофагеальний рефлюкс – кислий шлунковий сік потрапляє в стравохід і гортань, подразнюючи слизову оболонку. Це провокує запалення і робить горло сприйнятливим до інфекції.
 • Порушений гормональний фон – оскільки гортань є гормонозалежним органом, вона сприйнятлива до ендокринних змін в організмі. Тому ризики захворіти грибкової ангіною підвищені у жінок в менопаузі – у них в цей період пересихають всі слизові оболонки.
 • Карієс та інші патології ротової порожнини – інфекції та запальні процеси зубів і ясен нерідко призводять до ангіни. Найчастіше вона розвивається, коли карієсом вражені 4-й, 5-й або 6-й зуб верхньої щелепи – оскільки їх коріння проростає в гайморові пазухи, звідки інфекція легко переходить на горло.
 • Травмовано слизова оболонка – будь-яка ранка, що виникла на слизовій ЛОР-органів може стати «домом» для грибкової інфекції. Наприклад, коли горло травмовано невдалою інтубацією, зондуванням або іншими процедурами, або ж ротова порожнина постійно подразнюється через незручний зубний протез – великий ризик ангіни. Також нерідко при невмілому очищенні слухового проходу від сірки виникає отомікоз, який в подальшому переходить на слизову гортані.
 • Знижений імунітет – будь-яке порушення звичного режиму може зробити організм вразливим для грибка. Наприклад, коли людина переміщується з однієї кліматичної зони в іншу. Через зміну теплового та ультрафіолетового навантаження порушується добовий біоритм і робота ендокринної системи. Все це – сприятливі умови для розмноження грибка.

Беттертон-ЛОР консультация-Осмотр горла-Промывание лакун миндалин фотоЯк запідозрити грибкову ангіну?

Зверніться до отоларинголога, якщо у вас:

 • Сушить і дере в горлі
 • Загострилася чутливість на гостре, гаряче, солоне
 • З’явився присмак металу в роті
 • Видно білий наліт на горлі і мигдалинах
 • З’являється сухий кашель
 • Змінився голос
 • Шумить в вухах
 • З вуха виділяється жовта, зелена або чорна

 

Також консультація фахівця потрібна, якщо ви довгий час лікуєте ларингіт, фарингіт, синусит або отит антибактеріальними засобами за приписом лікаря, але це не дає результату. Можливо, причина в тому, що запалення має не бактеріальну природу, а грибкову, і потрібна зовсім інша терапія.

Чого не можна робити?

Займатися самолікуванням. Навіть якщо ви підозрюєте у себе грибкову ангіну, не варто безконтрольно приймати протигрибкові препарати. Їх повинен призначати тільки лікар – після попередньої консультації, взяття мазків зі слизової оболонки, візуального та інструментального огляду.

Антибіотики і антисептики теж під забороною. Мало того, що вони не прибирають грибкову інфекцію, так ще й сприяють її розвитку. Коли людина приймає антибіотики групи пеніциліну, вони «підгодовують» грибок, і запальний процес прогресує. А місцеві антисептики (спреї, мазі, льодяники) порушують мікрофлору слизової оболонки, чим створюють сприятливе середовище для грибів.

 

Що потрібно робити?

Звернутися до отоларинголога. Він проведе обстеження і визначить, чим викликаний запальний процес. На підставі діагностики фахівець призначить правильне лікування. У центрі «Беттертон» надають допомогу даного роду для пацієнтів різного віку. Запишіться на прийом, якщо відчули симптоми, описані вище!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *