Лікування тонзиліту

Одним з поширених інфекційних захворювань є тонзиліт, який в народі ще називається ангіна. Хвороба вражає горло і може призводити до серйозних наслідків, тому потрібно якомога раніше звернутися до ЛОРа, щоб він призначив правильне лікування.

Записатися на прийом

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Що таке тонзиліт?

  Тонзиліт – це інфекційна хвороба, що вражає верхні дихальні шляхи, при якій спостерігається запалення мигдалин і лімфатичних вузлів в районі глотки. Вражає як дітей, так і дорослих, може протікати в гострій або хронічній формі.

  Види тонзиліту

  За специфікою протікання розрізняють наступні види тонзиліту:

  • Катаральний – найлегша форма, при якій симптоматика не яскраво виражена. Легко піддається лікуванню і проходить в середньому за 3-5 днів.
  • Фолікулярний – серйозніший різновид тонзиліту, при якому загострені не тільки місцеві, а й загальні симптоми – головний біль, слабкість, ломота в м’язах. Лікування може тривати довше – близько тижня.
  • Лакунарний – протікає в гострій формі з яскраво вираженою симптоматикою, характеризується нальотом на мигдалинах.
  • Фібринозний – запущена форма лакунарной ангіни, вимагає тривалого лікування.
  • Флегмонозний – характеризується гнійними процесами в мигдалинах.

  Також за формою розрізняють гострий тонзиліт і хронічний.

  Гострий тонзиліт

  Дана форма розвивається під впливом вірусної інфекції. Характеризується загостреною симптоматикою і наявністю змін в загальному аналізі крові пацієнта. Горло у хворого сильно болить і дере, ковтання стає утрудненим, підвищується температура, відчувається слабкість. Якщо гострий тонзиліт не вилікувати, він може перейти в хронічну форму.

  Хронічний тонзиліт

  У пацієнтів з цим захворюванням епізоди ангіни трапляються часто. Вона може протікати постійно в уповільненій формі і виявлятися легким дискомфортом і болючим синдромом горла, утрудненим ковтанням, збільшенням шийних лімфовузлів. Нерідко гнійні вогнища замикаються в мигдалинах, утворюючи рубцеві з’єднання. Саме цим і небезпечний хронічний тонзиліт – він створює сприятливе середовище для розмноження бактерій, і вбити патогенну мікрофлору вкрай важко. Тому лікування хронічного тонзиліту часто тривале і складне.Лікування тонзиліту

  Симптоми тонзиліту

  Коли у людини розвивається гострий тонзиліт, симптоми зазвичай такі:

  • Першіння в горлі
  • Нездужання
  • Сухість в горлі
  • Біль при ковтанні
  • Підвищення температури
  • Збільшені лімфовузли в підщелепній області
  • При деяких формах – наліт чи гнійні скупчення в області мигдалин

  Якщо виявляється хронічний тонзиліт, симптоми такі:

  • Частий періодичний біль під час ковтання
  • Відчуття першіння в горлі
  • Збільшення шийних лімфовузлів
  • Відкашлювання мокроти, часто з гноєм
  • Смердючий запах з рота

  Якщо вчасно не звернути увагу на цю симптоматику, можуть розвинутися серйозні ускладнення. Нерідко гострий тонзиліт перетікає в хронічну форму, якщо запустити хворобу.

  Чому болить горло при ангіні?

  Основна симптоматика, по якій визначають тонзиліт, пов’язана з дискомфортними відчуттями в горлі. Це обумовлено тим, що там скупчуються хвороботворні бактерії, вони розмножуються і провокують запальний процес. Саме тому людині складно ковтати, розмовляти, а в горлі відчувається сухість, першіння і біль.

  Збільшення лімфовузлів

  Ще один характерний симптом тонзиліту. Через запалення в області навкологлоткового кільця лімфоїдна тканина набрякає. Зазвичай збільшені вузли видно неозброєним оком, також вони відчутні при пальпації.

  Підвищення температури

  За температури тіла можна визначити форму і тип ангіни. При гострій формі вона вища, ніж при хронічній. При катаральному тонзиліті жар не сильно високий – в районі 37-38 градусів. Більш висока температура спостерігається у пацієнтів з лакунарною, фібринозною і флегмонозною формами – вона може досягати 38-39 градусів.

  Від чого буває тонзиліт

  Зазвичай тонзиліт викликаний мікроорганізмами, які передаються повітряно-крапельним шляхом або в результаті внутрішнього інфікування. Нерідко «спусковими гачками» до розвитку хвороби виступають переохолодження і ослаблення імунітету. Основними інфекціями, що провокують хворобу, є стрептококи, гемофільні палички і мораксели.

  Діагностика тонзиліту

  Виявити це захворювання може лише ЛОР-лікар. На прийомі він опитує пацієнта, вивчає скарги, проводить візуальний огляд . Також додатково беруться мазки з мигдаликів, щоб провести бактеріологічне дослідження. Коли підтверджений тонзиліт, лікування призначають з урахуванням його форми, типу, а також індивідуальних особливостей пацієнта.

  Тонзиліт у дітей

  Вразливий дитячий організм найбільш сильно схильний до впливу інфекцій. Тому тонзиліт у дітей протікає з яскраво вираженою симптоматикою і вимагає оперативного лікування. Якщо хвороба перейде в хронічну форму, можуть виникнути серйозні ускладнення, що порушують правильний розвиток дитячих дихальних шляхів. Іноді хронічний тонзиліт у дітей лікують роками, коли захворювання вже перейшло в запущену стадію.
  консультация лор врача

  Лікування тонзиліту в ЛОР-центрі «Беттертон»

  При цьому діагнозі методи лікування підбираються, залежно від форми і типу. Найчастіше застосовується медикаментозна терапія. Якщо діагностовано гострий тонзиліт, лікування включає в себе прийом антибактеріальних та протизапальних препаратів. Також пацієнтові призначаються  ліки місцевої дії – спреї і полоскання для горла.

  Якщо тонзиліт хронічний, терапія спрямована на підвищення імунітету і видалення вогнищ патогенної мікрофлори. Для цього застосовуються:

  • Промивання лакун піднебінних мигдалин
  • Введення медикаментів в мигдалини
  • Видалення гнійних пробок
  • Змазування мигдалин антисептиками
  • Фізіотерапія
  • Кріотерапія

  Фахівці центру «Беттертон» точно знають, як вилікувати тонзиліт. Тут працюють кваліфіковані доктора з багаторічним досвідом. Вони надають медичну допомогу пацієнтам будь-якого віку. Для діагностики та лікування використовуються сучасні підходи, що дозволяють перемогти хворобу, незалежно від її типу і стадії занедбаності. Але найкраще звертатися при перших же її проявах.

  Профілактика тонзиліту

  Замість того, щоб думати, як лікувати тонзиліт, краще взагалі уникнути захворювання. У цьому допоможе ряд простих порад:

  • Зміцнення імунітету вітамінними препаратами та збалансованим харчуванням
  • Дотримання режиму сну і відпочинку
  • Відвідування морських і лісових курортів для щорічного оздоровлення
  • Боротьба зі стресом
  • Відмова від шкідливих звичок – куріння і зловживання алкоголем

  Можливі ускладнення при тонзиліті

  Чому лікування тонзиліту потрібно починати, як тільки ви помітили перші симптоми? Справа в тому, що хвороба може перейти в хронічну форму, яку досить складно вилікувати. Крім того, постійний запальний процес в горлі може мати серйозні ускладнення:

  • Абсцес глотки
  • Розвиток бронхіту і пневмонії
  • Інфікування вух і гайморових пазух носа з подальшим отитом і гайморитом
  • Ураження суглобів
  • Проблеми серцево-судинної системи
  • Патології нирок

  Тільки своєчасне лікування у отоларинголога допоможе швидко одужати і уникнути рецидивів надалі. Щоб перевіритися на предмет ангіни, запишіться на прийом до ЛОРа клініки «Беттертон». Тут вам нададуть професійну допомогу!

  Лікарі, що надають цю послугу
  Записатися на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Відгуки
   Илона Зеленская
   Илона Зеленская
   23:53 27 Nov 23
   Була на прийомі все сподобалося, дуже гарне обслуговування.Дякую центру робота на висоті
   Kris Tina
   Kris Tina
   15:33 27 Nov 23
   Сьогодні прийшла з сином і лишилася задоволена. Нам всього 5 місяців, але з досвіду знаю, що після ОРВ, ГРВІ потрібно дивитися вуха. І я не помилилася. Зробили досить швидко діагностику, хоча такі маленькі пацієнти ще той виклик, і направили далі.... Не хворійте, а раптом щось, то цей центр вам допоможе
   Евгения Федорец
   Евгения Федорец
   10:17 27 Nov 23
   Чудова клініка. Ввічливі адміністратори. Зробили все якісно та швидко
   Юрій Трухан
   Юрій Трухан
   14:54 23 Nov 23
   Доброго дня👋Хочу сказати, що працюють в клініці професіонали свого діла. Обговорили ситуація з лікарем, максимально приємно поспілкувалися і знайшли шляхи її вирішення🤝🏼Також дуже сподобалось дівчинка з рецепції. Правда не спитав її імʼя😊Так що рекомендую👍🏼
   LaserClinic salon laserové epilase a cosmetologie
   LaserClinic salon laserové epilase a cosmetologie
   13:32 20 Nov 23
   Рекомендую! Прийду ще, буду рекомендувати знайомим. Беруші для сну, літака і для плавання - під кожного кліента.
   Оля Кримова
   Оля Кримова
   17:30 16 Nov 23
   Дуже приємно було тут знаходитись,персонал милий і привітний.Під час очікування є чим зайняти діток,а після прийому ще й отримати подарунок (дитина щаслива)
   Ольга Грек
   Ольга Грек
   22:07 14 Nov 23
   Чудова клініка, зрозуміли мою ситуацію та максимально допомогли в її вирішенні.Лікар все чудово, а головне - зрозуміло пояснила.Всім залишилась задоволена, рекомендую🙂
   Sonya Kochan
   Sonya Kochan
   11:35 14 Nov 23
   Проходила аудіометрію, доволі швидко, лікар все пояснює. Прийом відбувся в призначений час (м.Оболонь).Коли записувалася, залишила заявку, передзвонили в зазначений час, відповіли на всі питання які цікавили, можна було обрати зручний час. Я задоволена послугою.
   Alyona Zotova
   Alyona Zotova
   15:43 10 Nov 23
   Елена Криштанович
   Елена Криштанович
   08:20 06 Nov 23
   Враження позитивні! Була з дитиною в центрі по вулиці Йорданській. Зручне місцерозташування, ввічливий адміністратор, уважний та компетентний лікар( робили дитині тимпономитрію).
   Aganek U
   Aganek U
   19:13 05 Nov 23
   Хочу подякувати за якісні індивідуальні біруші. Все швидко зробили
   Анна Белова
   Анна Белова
   09:30 04 Nov 23
   ЛОР-цент на Йорданській - це прекрасне місце з привітним персоналом. Лікар Дарія Сергіївна - справжній фахівець у своїй галузі. Її уважний підхід та професійна компетентність допомогли мені швидко позбутися синуситу. Я дуже вдячна за її чуйне ставлення, приємне спілкування та ефективне лікування. Рекомендую з великим задоволенням! ❤️
   Т К
   Т К
   17:03 30 Oct 23
   Анна Дранева
   Анна Дранева
   07:28 30 Oct 23
   Дуже гарні лікарі, чуйне ставлення до дитини. Дуже вдячна за позитив.
   Valentina Klerk
   Valentina Klerk
   20:08 24 Oct 23
   Центр сподобався, лікар прийняв дуже швидко. Нічого зайвого не приписали, думала будуть натибіотики, бо мучилася з вухом, але ні. Рекомендую!
   Alison Ware
   Alison Ware
   19:43 13 Oct 23
   В Києві нещадовно, не знала куди звернутися, переживала, що доведу до тяжкого гайморита своїм самолікуванням. Було кілька прийомів в цій клініці, допомогли, не було ніяких лівих призначень, травок ба бадів, як зараз модно, все по справі. Лікар - жіночка, прізвища не пам'ятаю.
   Natali Golovko
   Natali Golovko
   09:04 13 Oct 23
   Нам все сподобалося,лікар Наталія Юріївна і дівчата адміністратори.Дякуємо за професіоналізм.
   Bogdan S
   Bogdan S
   08:24 12 Oct 23
   Чудовий персонал, адекватна цінова політика. Все швидко і доступно. Консультація та процедури були проведені на високому рівні, проблему з вухом вирішили вже в перший сеанс. Тому окрема подяка Дарії Сергіївні за її працю!
   Татьяна Шаталова
   Татьяна Шаталова
   14:29 09 Oct 23
   Сьогодні з дитиною були у лікаря Дар'ї Сергіївни Лисянченко. Лікар дуже уважна, чуйна, призначила лікування. Дякую за якісний сервіс і атмосферу в мед центрі в цілому
   Таня Азманова
   Таня Азманова
   09:39 08 Oct 23
   Доброго дня! В даному центрі замовляла беруші. З першого разу вони мені здійснювали дискомфорт. Мені запропонували їх доробити. З третього разу мені підібрали все чудово. Що я хочу сказати, такого гарного, чутливого відношення я не зустрічала ні в одній клініці. З мого боку було з початку незадоволення, але наполеглевість, старання працівників даного центру мене просто вразила. Особлива вдячність Наталії, вона дуже гарно і кваліфіковано все пояснила. Буду користуватися даними берушами і рекомендувати вас всім своїм друзям. Дякую.
   Anastasia Belova
   Anastasia Belova
   06:28 25 Sep 23
   Дуже сучасне та приємне місце! Всим залишилися дуже задоволені😍
   Вадим Кричко
   Вадим Кричко
   13:17 20 Sep 23
   Все дуже якісно і професійно. Гарний сервіс. Рекомендую!
   Vladimir Gobov
   Vladimir Gobov
   13:12 20 Sep 23
   Професійне і клієнтоорієнтовне обслуговування. Послугами і ставленням до мене, як клієнта задоволений!
   Дарина Грикун
   Дарина Грикун
   09:10 18 Sep 23
   Все на вищому рівні.
   Ирина Кононенко
   Ирина Кононенко
   13:05 15 Sep 23
   Була приємно вражена атмосферою, що панує в центрі, привітністю та люб'язністю адміністраторів, професіоналізмом лікарів. Щиро дякую, що допомогли вирішити мою проблему та ще й пригостили смачною кавою)) Всім рекомендую цей центр!
   Сергій Палюх
   Сергій Палюх
   12:22 12 Sep 23
   Був на прийомі в Романович Наталії Юріївни все сподобалося, лікар чітко і зрозуміло все пояснила і вирішила мою проблему. Дякую рекомендую всім
   Татьяна Сорока
   Татьяна Сорока
   06:22 11 Sep 23
   Велика вдячність за професіоналізм та турботливе відношення! Однозначно буду рекомендувати близьким.))!!!
   WainTime
   WainTime
   08:16 31 Aug 23
   Все чудово
   Дар'я Дашенко
   Дар'я Дашенко
   11:39 26 Aug 23
   Ця клініка вилікувала мені постійні ангіни, не страждаю на них вже два роки, хоча до цього були стабільно раз в місяць. Тож тепер про будь-яких захворюваннях одразу до них. Успішно справляємося з моїми отитами, ренітами, тонзилітами.До Беттертон мала досвід з іншими приватними лікарнями, загалом там налаштовані на швидкий результат антибіотиками, а не лікування хронічних явищ. Тож тепер довіряю тільки цьому закладу, бо знаю, що після них не буду відчувати подібну проблему ще дуже довгий час, або навіть ніколи ❤️
   7 7
   7 7
   13:42 16 Aug 23
   Дуже задоволенні візитом і результатом лікування. В центрі спочатку обстежувала маму, діагноз встановили абсолютно вірний, хоча в попередньо в іншій клініці його не знайшли. Лікування повністю відновило стан до хвороби. Лікар Романович - професіонал, велике дякую!Сьогодні були із дитиною у лікаря Палфьорова А.В. - дуже приємний, чуйний та теж професійний лікар. Уважно обстежала, діагноз встановила без проблем, назначили конструктивне лікування.Дуже приємний адміністратор.Дякую всім співробітникам за уважність, професіоналізм та гарне відношення.Рекомендую на 109%
   Каріна Василенко
   Каріна Василенко
   09:37 15 Aug 23
   Робила аудіометрію. Саме цікае обстеження:). Відбувається все швидко. Консультують, з‘ясовують причину відвідування. Для мене було цінно, що я переносила візит і мене терпляче перезаписували ).
   Alina Ars
   Alina Ars
   05:35 04 Aug 23
   Проходили з дитиною обстеження тімпанометрію. Уважний чемний персонал. Все пройшло дуже швидко. Пригостили смачною кавою. Рекомендую.
   Anna Shapoval
   Anna Shapoval
   11:02 01 Aug 23
   Дуже сподобалась клініка,була з дитиною 3 роки,дуже гарний підхід до дитини,лікарі все пояснюють як дитині перед процедурою так і мамі після.Однозначно рекомендую!!!
   Оксана Донченко
   Оксана Донченко
   10:51 12 Jul 23
   Відвідали сьогодні Лор -центр. Дуже затишна атмосфера, прекрасні адміністратори, кваліфікований лікар. Щиро дякую Палфьоровій Ассоль Володимирівні за індивідуальний підхід, уважність до скарг, та діагностику!!!!
   Kseniia Myronova
   Kseniia Myronova
   07:12 24 Jun 23
   Довго шукала гарного лора доказової медицини. І нарешті знайшла. Лікар Романович Наталія Юріївна дуже сподобалась, відразу видно, що професіонал своєї справи, сподобалось ретельне грамотне обстеження, безліч запитань та пояснення на зрозумілій мові що до чого та що робити далі. Дівчата на рецепції ввічливі, клініка маленька, затишна та охайна, обслуговування на найвищому рівні. Задоволена результатом на всі сто. Успіхів і клініці у подальшому розвитку та вдячних пацієнтів!
   Ірина
   Ірина
   12:47 23 Jun 23
   Була приємно вражена медичним центром "Беттертон" на Оболоні. Перевіряла слух у лікаря Романович Наталії Юріївни. Діагностика пройшла швидко і безболісно. Лікар все інформативно пояснила та назначила лікування. Дуже гарний центр та приємні адміністратори Анна та Ірина. Щиро вам дякую, обов'язково буду звертатися та рекомендувати вас.
   Марина Стоцька
   Марина Стоцька
   07:58 15 Jun 23
   Доброго дня!Були на прийомі у лікаря Яременко Вікторія Олександрівна, візитом до лікаря задоволені, все пройшло спокійно, а саме головне процедура безболісна, дитина без проблем пройшла процедури назначені лікарем, ще й по закінченню дитину порадували презентиком, подарували сину машинку))
   Анастасия Борсолюк
   Анастасия Борсолюк
   06:40 25 May 23
   Дуже приємно вражена обслуговуванням у вашій клініці. Адміністратори дуже приємні, зорієнтували як знайти центр, надіслали фото центру, запропонували каву. Лікар Романович Н.Ю дуже кваліфікована, звернулась до неї з отитом, вона чітко розписала лікування і мені все допомогло.Також була приємно вражена від дзвінка лікаря через тиждень після відвідування. Такого сервісу я ще не зустрічала.Тепер лише до вас!
   Sergos XX
   Sergos XX
   10:11 23 May 23
   Виготовляв беруші для сну в медичному центрі «Беттертон».Спочатку мені зробили зліпки і вуаля, через 4 дні я отримав індивідуальні беруші для плавання.Річ дуже крута, я задоволений. Комфортно сидять в вухах і рідина нікуди не потрапляє!!!Рекомендую!!!!
   WOD TEST
   WOD TEST
   06:54 23 May 23
   Був на діагностиці слуху в центрі на Йорданській 17 А.Лікар все чітко пояснила стосовно мого слуху, результати одразу видали і все розшифрували. Дуже уважний та розумний лікар. Дівчата адміністратори запропонували каву, пригостили шоколадкою.Однозначно рекомендую ваш центр . 10 з 10!!!!
   Віталік Мітнійчук
   Віталік Мітнійчук
   08:55 13 May 23
   Придбали слухові апарати для мого дідуся. Все на високому рівні. Атмосфера в центрі дуже приємна, дівчата на ресепшені гостеприємні та щирі. Лікар, Романович Наталія Юріївна, швидко і якісно підібрала апарати, відразу налаштували. Все доступно нам пояснила. Дякую за допомогу центру слуху Беттертон❤️
   Анастасия Чмиренко
   Анастасия Чмиренко
   08:17 12 May 23
   Я була на процедурі «Кукушка» у лікаря Романович Наталії Юріївни. Процедура безболісна, все просто і швидко. Лікар дуже хороша.Адміністратори дуже щирі, запропонували чай, каву. Я задоволена візитом до медичного центру. Рекомендую)
   Жанна Дубовик
   Жанна Дубовик
   14:40 02 May 23
   Дуже рекомендую клініку, особливо лікаря Романович Наталію Юріївну, професійна консультація на високому рівні, завдяки лікарю дізналась і замовила беруші для плавання, дуже приємні адміністратори!!! Все супер! Рекомендую👍👍👍
   Леоніда Григоренко
   Леоніда Григоренко
   08:20 02 May 23
   Дуже вдячна співробітникам центру слуху Беттертон на Йорданській 17А.Адміністратор Анна оперативно відгукнулася на моє прохання, запросила мене в центр і допомогла.Дуже швидко та якісно надала мені сервісне обслуговування.В центрі я підібрала слуховий апарат компанії Starkey, я всім дуже задоволена.Романович Наталія допомогла мені з підбором, перевірила мій слухЯ задоволена!Весь персонал чудовий.
   Лёшка Сардачук
   Лёшка Сардачук
   14:24 24 Apr 23
   Був на прийомі у лікаря Романович Наталії Юріївни, лікар професіонал своєї справи, все детально пояснила, назначила мені лікування. Пройшло 5днів і я почуваю себе чудово! Лікар мені телефонувала і запитувала як мої справи. Такого сервісу я ще не зустрічав.Адміністратор Анічка неперевершена, запропонувала каву, пояснила як проходять різні діагностики.Людина дуже обізнана в свої справі.Я приємно вражений.Рекомендую з радістю ваш центр!
   Виталина Вязова
   Виталина Вязова
   09:38 21 Apr 23
   Хочу подякувати лікарю за консультацію, Наталя Юріївна розвіяла мої переживання та дала рекомендації.Дуже важливо звертатись за допомогою вчасно, щоб попередите ускладнення.Адміністратори на рецепції дуже ввічливі, зробили мені каву і сама атмосфера у клініці комфортна.Щиро рекомендую клініку та спеціаліста!
   Anastas P
   Anastas P
   10:33 16 Aug 21
   Тільки позитивні враження від відвідин ЛОР центру. Чисто, швидко, професійно та ввічливо. Робила аудіограму. Задоволена і самим процесом і поясненням результатів та рекомендаціями від спеціаліста.
   Наталія Щербакова
   Наталія Щербакова
   07:25 01 Jun 21
   Маю приємне враження від спілкування з лікарем, зверталась до Світлани Сергіївни. Всі питання стосовно захворювання були роз'ясненні, все було зрозуміло, було призначене лікування. Також велике дякую дівчатам на рецепшені за ввічливість та привітність. Рекомендую клініку.
   Валерій Пархоменко
   Валерій Пархоменко
   13:36 26 Dec 20
   Дуже чуйні лікарі, дуже гарний прийом! Дякую за якісну роботу Бобровському Семену Олександровичу та адміністратору Вікторії! Раджу всім, всім, всім! ❤️
   Виктория Лазученко
   Виктория Лазученко
   17:05 27 Nov 20
   Дуже сподобалась консультація в Бетертоні. Лікар усе детально пояснив. Рекомендую лікаря Бобровського Семена Олександровича. Особливо якщо у вас діти. Знайшов підхід до дитини. Дитина вийшла з центру в хорошому настрої і з посмішкою.
   Переглянути всі відгуки
   js_loader


   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *