Міфи про слухові рішення

Міфи про слухові рішення

Люди похилого віку часто стикаються з проблемою втрати слуху, але від цієї недуги не застраховані й молоді громадяни. Поганий слух може стати серйозною проблемою і провокувати дискомфорт. Помилка багатьох приглухуватих людей полягає в тому, що вони не шукають спосіб вирішення проблеми, а просто пристосовуються до неї.

Доводиться розмовляти голосно, перепитувати співрозмовника, що є незручним не тільки для себе, але й для навколишніх. Слухові апарати користуються з кожним днем все більшою популярністю, але, на жаль, деякі міфи й недостовірна інформація відокремлює все ще велику кількість людей від світу нормальних звуків.

Міф перший. Часто можна почути, що слухові апарати здатні зашкодити здоров’ю і ще більше погіршити стан слухових органів. Дане твердження може бути правдивим лише у разі, якщо пацієнт використовує несправний або примітивний девайс. Щоб придбати ефективний пристрій і підібрати найбільш оптимальне рішення потрібно зробити перевірку слуху у фахівця. Популярним методом діагностування вважається аудіометрія. Слуховий апарат, куплений без діагностування, може не принести очікуваних результатів або навіть зашкодити.

Здорова людина сприймає акустичні та мовні сигнали на певному частотному діапазоні, а сила промови буде сприйматися однаково на будь-яких частотах. Якщо людина починає погано чути, зміни на різних ділянках частотності будуть неоднаковими. Звичайний підсилювач звуків або слуховий апарат старого типу можуть спровокувати ще більш серйозний дисбаланс. Звуки на низьких частотах будуть сприйматися занадто голосно, а високі на низькій гучності, тому в обох випадках мова співрозмовників буде здаватися нерозбірливою.

Важливу роль відіграють і налаштування слухових апаратів, адже підбір потрібного виробу – це тільки половина успіху. Якщо пристрій підібраний і налаштований коректним чином, то він в жодному разі не зашкодить здоров’ю, а сприятиме розвитку слуху.

Міф другий. Приглухуваті люди можуть помилково вважати, що вже з перших хвилин носіння апарату вони почнуть добре сприймати мову. Крім правильного налаштування потрібен час на адаптацію. Хтось вже через декілька днів почне сприймати акустичні сигнали як здорова людина, а деяким для адаптації може знадобитися кілька тижнів. Використання приладу буде максимально ефективним, якщо адаптація відбувається під наглядом спеціаліста, який може для кожного пацієнта розробити індивідуальну програму.

Міф третій. Іноді можна почути, що прилад для корекції слуху необхідно носити тільки на вусі, яке гірше сприймає звукові сигнали. Це не так! Якщо носити його лише на одній стороні, з часом і другий слуховий орган почне функціонувати неправильно. Небезпека криється також у тому, що зміни можуть відбутися в головному мозку, і він почне забувати, як звучать ті чи інші слова чи звуки.

Не варто нехтувати порадою фахівця, якщо він рекомендує бінауральне протезування. Якщо матеріальне становище не дозволяє придбати дорогий продукт, можна для початку вибрати бюджетний варіант.

Міф четвертий. Деякі люди вважають, що апарат потрібно носити не весь час, тому що постійне використання може призвести до погіршення слуху. Це не так! Особливо ця ситуація стосується дітей. Якщо маленькі пацієнти будуть носити слухові апарати час від часу, вони не будуть нормально розвиватися. Люди, які зіткнулися з погіршенням слуху, нерозбірливо сприймають мову співрозмовників, а це негативно впливає і на психологічний стан.

Міф п’ятий. Слуховий пристрій слід придбати лише у випадку, коли проблеми зі слухом стануть зовсім явними. Так робити не слід! На погіршення роботи слухових органів можуть впливати найрізноманітніші недуги, і з подібною проблемою часто стикаються люди похилого віку. Всі людські органи в якійсь мірі взаємопов’язані один з одним, і на роботу органів чуття можуть вплинути навіть захворювання суглобів або хвороби, пов’язані з кровоносними судинами. Вухо – це складний орган, його складові з часом втрачають рухливість, і людина сприймає оточуючі акустичні сигнали все гірше і гірше.

Пацієнти, які тривалий час носили один слуховий апарат, часто відмовляються від другого, бо це може бути незручним. Для відновлення роботи органів почуттів може знадобитися чимало часу і терпіння.

Міф шостий. Людям похилого віку часто радять придбати недорогий і більш простий апарат, оскільки вони виходять з дому рідко і мало спілкуються з навколишніми людьми. Ця думка помилкова. Похилий вік – це не привід закритися від суспільства. Також варто врахувати, що літні люди можуть стикатися з іншими хронічними недугами, які також негативно позначаються на сприйнятті звукових сигналів.

На своєму здоров’ї економити не варто, тому краще підібрати якісний слуховий апарат. Не варто боятися того, що ви не зможете освоїти прилад або звикнути до нього. Щоб навчитися правильно використовувати пристрій, потрібно зовсім небагато часу і терпіння. Результат старань може проявитися вже через кілька днів і позитивні зміни торкнуться не тільки фізіологічного стану пацієнта, а також емоційного і психологічного.

Міф сьомий. Помилково вважати, що чим дорожче виріб, тим довше він буде працювати. Якщо апарат використовується некоректно, то навіть у разі найсучасніших пристроїв не виключені злами. Перед тим як використовувати слуховий апарат, необхідно ознайомитися з правилами його зберігання та догляду. Не можна допускати, щоб на виріб впливала висока вологість, а також низькі або високі температури. Сучасні прилади не полюбляють бруд, пил і механічні впливи.

Багато людей часто використовують апарати в екстремальних умовах. Вони можуть упускати їх, не замислюючись, до яких згубних наслідків можуть призвести механічні удари. До слухових апаратів необхідно ставитися дбайливо, очищувати від пилу, зберігати в певних умовах, вчасно міняти батарейки, у разі контакту з водою просушувати з допомогою спеціальних пристосувань. Зневажання навіть декількома простими правилами може негативно позначитися на експлуатаційному періоді приладу і привести до швидкої поломки.

Міф восьмий. Використання слухових апаратів привертає увагу оточуючих. Це не так. По-перше, багато сучасних приладів такі компактні й зручні, що їх практично не видно за вухом або у вусі. По-друге, увагу оточуючих швидше приверне спосіб спілкування пацієнта і його постійні прохання повторити сказане. Глухота і погане сприйняття мови створює незручність у спілкуванні не тільки собі, але й своїм співрозмовникам.

Міф дев’ятий. Деякі люди вважають, що свистіння апарату говорить про те, що виріб зламався. Це не правда. Свист може виникнути в ситуації, коли прилад притискається до вуха недостатньо щільно. Вирішити проблему можна за допомогою спеціальних вкладишів. Часто вони виготовляються в індивідуальному порядку, ґрунтуючись на зліпку вушного каналу. Подібні вироби довговічні, зручні у використанні та практичні. Для їх виготовлення застосовуються гіпоалергенні матеріали, тому хворобливі реакції шкіри виключаються.

Міф десятий. Якщо слуховий прилад вже був в експлуатації, все одно можна оформити його повернення. Це помилкове міркування. Якщо вивчити законодавство, повернути можна лише те обладнання, яке не відповідає заявленій якості. Навіть якщо девайс використовувався зовсім небагато, на його поверхні в будь-якому випадку могли зібратися хвороботворні бактерії, здатні викликати шкірні захворювання. Слуховий апарат – це прилад індивідуальний, тому поверненню та обмінюванню після використання він не підлягає.

Міф одинадцятий. Пристрої для корекції слуху здатні провокувати сильний і неприємний шум у вухах. Така ситуація могла спостерігатися кілька десятиліть тому, коли в основному використовувались аналогові пристрої. Сучасні девайси створюються із застосуванням цифрових технологій, тому в них відсутні багато недоліків. Модернізовані вироби можна налаштувати в індивідуальному порядку, враховуючи особливості слуху конкретного пацієнта. Сучасні прилади мають здатність прибирати непотрібні шуми, і приглухувата людина сприймає виключно корисні та потрібні акустичні сигнали.

Якщо ви хочете раз і назавжди вирішити проблему втрати слуху, запишіться на приймання до спеціалістів нашого Центру Слуху «Беттертон» на Святошино, розташованому за адресою: вулиця Нивська 2Л. Для запису зателефонуйте нам на один з вказаних номерів:

(044) 222 88 07

(096) 634 48 48

(066) 447 27 47

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *