Анатомія слухового апарату

слуховые-аппараты-киев

Анатомія слухового апарату

Слуховий апарат являє собою своєрідний міні-комп’ютер, призначений для усунення проблем зі слухом. При створенні такого мініатюрного пристрою застосовуються новітні технології, при цьому зовсім не обов’язково вдаватися в подробиці кожної з них. Корисною інформацією для носіїв слухових пристроїв буде опис їх конструктивних особливостей та функціональних можливостей.Як влаштований слуховий апарат

Вбудований мікрофон, підсилювач та телефон

Кожна модель СА оснащена невеликим мікрофоном, який вловлює звуковий сигнал і надалі, перетворюючи його в електричний імпульс, посилає на підсилювач. Завдяки підсилювачу відбувається обробка сигналу та відправлення його на телефон, де він знову перетворюється на звук. У завушних моделях всі ці елементи знаходяться в міцному корпусі за вухом користувача, тому важливо підтримувати чистоту, періодично протираючи м’якою тканиною, усуваючи тим самим накопичені на поверхні частинки бруду та пилу.

Ріжок

Ріжок слухового пристрою фіксується за вухом користувача аналогічно дужці звичайних окулярів. Основною функцією даного елемента є з’єднання телефону, розташованого в СА з вкладишем, який перебуває в вушному проході. Вкладиш постійно піддається впливу негативних чинників, наприклад, вологи, тому потребує ретельного догляду. Для кращого сприйняття навколишніх звуків ріжок повинен щільно прилягати до вуха і не викликати почуття незручності, тому визначення найбільш оптимального розміру елемента і пластикової трубки необхідно довірити професіоналу.

Трубка

Призначена для передачі звукового сигналу від телефону до вушного вкладиша. Діаметр і розмір даного елемента підбирається з урахуванням розміру вушної раковини пацієнта, моделі використовуваного СА та ступеня приглухуватості. Пластик, з якого виготовлена трубка, схильний до дії вологи, тому з часом може пожовтіти і стати твердішим, що погіршить звукову прохідність. З метою запобігання такій ситуації фахівці радять кожні 2-3 місяці проводити заміну трубки в Центрі слухопротезування.

Вкладиш

Вушний вкладиш, призначений для СА, може бути стандартним або виготовленим на підставі зліпка вушного каналу пацієнта. Завдяки такому елементу слуховий пристрій встановлюється всередині вуха і передає звуковий сигнал на барабанну перетинку, а також перешкоджає виходу гучного звуку назовні, тобто ліквідує ефект зворотного зв’язку. Розмір і форма вкладиша підбирається тільки фахівцями на основі застосовуваної користувачем моделі слухового пристрою та ступеня приглухуватості.

Також рекомендуємо прочитати наступну статтю:

Вмикач і вимикач пристрою

Практично всі моделі сучасних СА позбавлені окремого перемикача, тобто кнопки, яка відповідає за активацію та вимкнення пристрою, для цього використовується батарейний відсік. Найчастіше причиною некоректної роботи пристрою є саме його неправильне включення. Щоб уникнути проблем дотримуйтесь порад фахівців, наприклад, перед сном, коли фактично СА не використовується за прямим призначенням, батарейний відсік краще залишити відкритим. Виробники радять зовсім прибирати батарейку, залишаючи кришку відсіку відкритою, а якщо вранці при установці батарейки апарат не функціонує, рекомендується перевірити, чи правильно вона була вставлена.

Якщо ваш апарат працює некоректно, краще звернутися за консультацією до професіоналів Центру слухопротезування «Беттертон». Усунення проблем з пристроєм, а також грамотна його настройка, проводяться безкоштовно.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *