Корекція погіршення слуху за допомогою слухових апаратів

Слуховые-аппараты-центр-слуха-беттертон

Корекція погіршення слуху за допомогою слухових апаратів

Як це ні сумно, але з роками робота всіх наших органів, у тому числі й тих, що відповідають за повноцінне сприйняття навколишнього світу, стає все менш продуктивною. Втрачається гострота зору та слуху, слабшають рецептори й нервові закінчення. Якщо запустити ці процеси, людина може практично повністю втратити здатність відчувати. Але, на щастя, технології не стоять на місці й відновити роботу деяких органів тепер стало можливим та доступним. У даній статті мова піде конкретно про відновлення слуху. Будуть розглянуті наступні актуальні питання: чи можна призупинити або відтермінувати дегенеративні процеси, як правильно підібрати слуховий апарат, чи існують протипоказання або особливі вимоги до протезування тощо.

Чому людина втрачає слух?

Насправді, причин цього, крім старості, існує досить багато. Спробуємо розглянути найпоширеніші з них:

 • Утворення сірчаної пробки. Підвищена секреція сірки, недостатня увага, що приділяється особистій гігієні – все це може послужити причинами її появи. Намагатися видалити її самостійно недоцільно, та й небезпечно для здоров’я та цілісності тонкої барабанної перетинки. Оптимальним варіантом вирішення такої проблеми буде звернення до ЛОР-лікаря, який безболісно в лічені хвилини витягне пробку.
 • До патології середнього вуха належать погано проліковані або не вилучені аденоїди. Вони цілком можуть спровокувати різні форми приглухуватості.
 • Одним із самих неприємних й серйозних інфекційних захворювань, здатних призвести до часткової або навіть повної втрати слуху, є отит. Виникнення його симптомів вимагає термінового лікарського втручання, інакше інфекція проникне глибше, посилюючи запалення, ускладнюючи подальше відновлення. Якщо лікування розпочато занадто пізно, повернути слух буде досить складно.

Як уникнути або хоча б призупинити втрату слуху?

Насамперед потрібно виконувати прості рекомендації, складові так званій «слухової гігієни»:

 • не піддаватися впливу звуку потужністю понад 85 дБ;
 • виключити появу протягів в квартирі і, по можливості, уникати їх навіть перебуваючи за її межами;
 • не допускати переохолодження вух і всього організму в цілому;
 • намагатися періодично відвідувати лікаря. Бажано робити це не раз в десятиліття, а хоча б щорічно;
 • якщо проблема виявлена і потрібне лікування або навіть протезування, ні в якому разі не відкладайте, не затягуйте цей процес. В іншому випадку відновлення буде більш важким та дорогим.

Якщо ж втрата слуху є наслідком дегенеративних змін в старечому організмі, установка СА буде єдино вірним рішенням. Це дозволить повернутися до повноцінного життя, заново відчути гостроту навколишніх звуків. Фахівці центру «Беттертон» допоможуть підібрати необхідний пристрій, що найкращим чином підходить для вашої ситуації.

Як правильно вибрати слуховий апарат?

Якщо перед тим, як довіритися професіоналам, ви вирішили спочатку розібратися в цьому питанні самостійно, можете ознайомитися з представленими нижче критеріями вибору СА. Вони допоможуть вам більш вільно орієнтуватися в сучасному різноманітті таких пристосувань:

 • за принципом роботи вони діляться на цифрові та аналогові. Перші мають широкий спектр індивідуальних налаштувань, високу якість звучання. Інші просто багаторазово підсилюють вхідні сигнали;
 • варіант носіння. Внутрішньовушні моделі естетичні, їх практично не видно. Виготовляються вони за індивідуальним замовленням пацієнта, згідно з його анатомічними особливостями і будовою вушної раковини. Природно, що при експлуатації вони вимагають особливо обережного поводження та догляду. Такі СА не рекомендують використовувати людям з підвищеною секрецією сірки, схильністю до запалення внутрішнього або зовнішнього вуха. Завушні моделі набагато більш прості, не вимагають особливого догляду, підходять для корекції втрати слуху будь-якого ступеня. Зручні в застосуванні як дітьми, так і дорослими;
 • потужність. Бажано купувати СА з деяким «запасом», а не конкретно для компенсації втрати слуху на даний момент. Це пов’язано з тим, що заздалегідь спрогнозувати подальші погіршення неможливо, а придбання апарату передбачає його експлуатацію протягом тривалого часу.

Протипоказання

Будь-яке втручання в організм, навіть якщо це слухопротезування, має свої протипоказання. Незважаючи на те, що носіння протеза рекомендується при будь-якій формі приглухуватості, людям з такими недугами його використання небажане:

 • епілепсія;
 • наявність судомного синдрому;
 • порушення роботи вестибулярного апарату, пов’язане із захворюваннями органів слуху;
 • часті й серйозні запальні процеси зовнішнього вуха.

Також існує маса вже більше індивідуальних протипоказань, наявність яких можна виявити тільки на прийомі у компетентного фахівця. У центрі хорошого слуху «Беттертон» ви зможете отримати не просто грамотну консультацію, але й повноцінне обстеження, з подальшим лікуванням та протезуванням. Довірте нам гостроту свого слуху і ми повернемо вам радість чути!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *