Ларингофон і хвороба Баса

Як правильно користуватися голосостворювальним апаратом?

Ларингофон і хвороба Баса

Діагноз БАС – не завжди вирок. З цією хворобою можна прожити досить довго і якісно. Дізнайтеся, як ларингофон при хворобі БАС допомагає відновити голосові функції.

Бічний (латеральний) аміотрофічний склероз, або хвороба БАС – це прогресуюче невиліковне нейродегенеративне захворювання, яке пошкоджує центральні та периферичні нервові клітини. У людини відбувається дегенерація рухових нейронів, через що поступово згасають моторні функції. Тобто, мозок не може керувати рухами м’язів. Патологію також називають хвороба Лу Геріга.

Одним із проявів БАС є втрата голосу – атрофуються м’язи гортані, м’якого піднебіння, глотки, язика. Рішенням цієї проблеми стане ларингофон, який дасть людині новий голос.

Чому виникає захворювання

Коли у людини розвивається хвороба БАС, причина – це мутації генів. Досить часто патологія передається у спадок. Її точна етіологія ще до кінця не вивчена.

Клінічні прояви

При діагнозі хвороба БАС симптоми такі: 

 • слабкість у руках і ногах;
 • мимовільні посмикування м’язів, спазми в них;
 • порушення мови – нечіткість, «каша» у роті, зміна або втрата голосу;
 • труднощі з ковтанням;
 • задишка. 

Поступово захворювання прогресує, і симптоматика посилюється. В результаті людина може повністю втратити здатність говорити і рухатися.

Ларингофон і хвороба БАС

Багато людей з цим діагнозом страждають від втрати голосових функцій. Якщо розвивається БАС, ларингофон може допомогти повернути здатність до спілкування на ранніх стадіях захворювання. Яскравий тому приклад – Стівен Хокінг, який використовував синтезатор мови. Його гаджет був влаштований складніше, над ним працювали найкращі інженери світу. Але принцип дії схожий.

Позитивні ефекти ларингофонів

Завдяки електронній гортані, хвороба БАС не стане перешкодою спілкуванню. Людина з цим діагнозом зможе продовжувати бути частиною соціуму, вільно висловлювати свої думки. Це зробить її життя комфортнішим і активним.

Діти і синдром Лу Геріга

Досить часто перші прояви хвороби починаються в дитинстві. У дитини виникає патологічна слабкість, починається м’язова атрофія. Перебіг захворювання у кожного індивідуальний – в одних воно прогресує повільно, у інших стрімко. Головне – не впадати у відчай, сьогодні люди з цим діагнозом можуть вести досить активне насичене життя.

Чим вам допоможуть у «Беттертон»

На сьогоднішній день БАС – хвороба невиліковна, її можна лише контролювати за допомогою підтримуючої терапії. А ще можна зробити життя з цією недугою комфортним і підвищити його якість. У центрі «Беттертон» можна підібрати відповідний ларингофон, який допоможе повернути втрачені голосові функції.

Ларингофон Ромет заказать фотоХвороба БАС – скільки живуть?

Показники при цьому діагнозі дуже індивідуальні. В середньому вони становлять близько 25 років, але ця статистика неоднорідна. Для прикладу, близько 10% пацієнтів живуть 10 років, ще приблизно стільки ж – 3-5 років. Але є і ті, хто долає рубіж e кілька десятиліть. Зокрема, як Стівен Хокінг, який прожив з цим діагнозом 50 років, при цьому зміг стати видатним вченим і залишити яскравий слід в історії.

Профілактика

На жаль, цей розлад нервової системи неможливо попередити. Але можна вчасно звернути увагу на симптоми і почати терапію, а також використовувати різні способи зробити життя більш комфортним.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Оленка Відповісти

   Таке питання,привіт.
   А чи може бути частково порушені функції руху під час хвороби БАС?
   чи обовязково повнясстю пропадає рух?

   25.08.2021 о 13:19
   • betteradmin Відповісти

    Доброго дня, Оленка! При БАС відбувається погіршення функціонування рухових мотонейронів, і, як правило, не відбувається помітних змін в органах чуття – зір, нюх, і слух. Однак перебіг хвороби у кожної людини індивідуальні. При наявності підозр обов’язково проконсультуйтеся із спеціалістом, та перевірте слух. Будемо раді допомогти Вам в будь-якому центрі Беттертон!

    17.09.2021 о 13:20

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *