Сурдопедагогика: від 1 року до 2 років

Сурдопедагогика: від 1 року до 2 років

Дітям з порушеннями слухової функції складніше формувати мовлення, ніж малюкам зі здоровим слухом. Тому їм потрібна додаткова допомога, бажано від кваліфікованого фахівця. Цими питаннями займається сурдопедагог. Він проводить роботу з дитиною, враховує її індивідуальні особливості, дає завдання, разом з ную виконує різні вправи.

Навігація по сторінці:

Як сурдопедагог збагачує сенсорний досвід дітей

Малюки, у яких слабкий слух, використовують альтернативні канали пізнання світу. Величезну роль в цьому відіграють зір і тактильні відчуття. Але якщо їх задіяти правильно, вони можуть стати вірними помічниками у формуванні звукових образів. Тому на заняттях з дітьми віку 1-2 роки сурдопедагог  робить з ними наступні вправи:

 • Вчить розрізняти предмети за величиною – в цьому зазвичай допомагають старі добрі пірамідки з кілець, які дитина нанизує на кілочок від широких до вузьких. Також в хід йдуть коробки, ковпачки та інші предмети.
 • Дає завдання скласти картинку з двох і більше частин
 • Формує просторове мислення – для цього дитина підбирає кришечки до коробок різної форми, вчіться відрізняти коло від квадрата, трикутника і прямокутника, освоює різні способи конструювання (накладання, прикладання і т д)
 • Вчить розрізняти базові кольори

Заняття проходять в ігровій формі, з використанням сюжетних іграшок. При цьому кожна дія коментується, щоб дитина зіставляла тактильні відчуття і картинку з аудіо поруч. Також сурдопедагог проводить з дитиною рухливі ігри, в ході яких потрібно наздогнати і передати м’яч, доповзи до брязкальця, наздогнати і зловити різні іграшки – собачку, метелика і т д.

Як сурдопедагог розвиває розуміння мови у дітей?

Перш ніж дитина навчиться говорити, їй потрібно навчитися слухати і розуміти основні слова. Сурдопедагог розширює словниковий запас дитини за допомогою спеціальних карток, на яких зображені:

 • Базові кольори – червоний, синій, жовтий, зелений та інші
 • Геометричні фігури – коло, трикутник, квадрат і т д
 • Розміри – великий, середній маленький
 • Стан предметів – брудний, чистий
 • Тварини, їх способи пересування, харчування, звуки – наприклад, «кішка бігає, нявкає, п’є», «собака бігає, гавкає», «птах літає, співає, клює» і т д
 • Цифри – від 1 до 5 і більше
 • Тимчасові позначення
 • Людські дії – біг, ходьба, прання, прибирання та інші
 • Емоції і настрої – переляк, плач, сміх, радість і т д

Також разом з сурдопедагогом малюки проходять особливості розташування предметів (тут або там, далеко чи близько), дії по відношенню до них (годувати ляльку, обіймати ведмедика і т д). Це допомагає краще зрозуміти світ і вибудовувати звукові асоціації при слуханні.

Чим сурдопедагог допоможе в розвитку активної мови?

У період від 1 до 2 років дитині пора переходити від звуконаслідувальних слів до загальновживаним. Наприклад, замість «ав-ав» говорити «собака». Саме в цьому і допомагає їй сурдопедагог, всіляко заохочує цю тенденцію. Його завдання – розширити словниковий запас малюка, додаючи в нього такі слова:Слухопротезирования детей в Киеве фото

 • Іменники – позначення предметів одягу та взуття, іграшок, посуду, тварин, рослин, транспорту
 • Прикметники – характеризують стан, смак, розміри, форму – наприклад, великий, холодний, кислий і т д
 • Дієслова – описують побутові дії, емоційні стани, гру, взаємодії з іншими людьми – наприклад, умиватися, кататися, сміятися, допомагати
 • Прислівники – далеко, високо, близько, попереду і інші

Коли малюк освоює основні слова, під керівництвом сурдопедагога він вчиться формувати їх в пропозиції. Спочатку з 2-3 слів, потім більш довгі. Також паралельно фахівець працює над правильністю вимови, яка нерідко «кульгає» у дітей зі зниженим слухом, і вчить їх інтонаційній виразності.

Отримати послуги кваліфікованого сурдопедагога в Білій Церкві можна в центрі «Беттертон». Тут працюють досвідчені фахівці, які допоможуть підібрати слуховий апарат, адаптуватися до нього і сформувати мовні навички.

Записатися на прийом до сурдопедагога *

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  *Послуга надається тільки в центрі за адресою: м.Біла Церква, вул. Шевченко, 146, 1-й поверх
  (Біля супермаркету АТБ). Телефони: (0456) 309-969, (066) 409-30-62, (067) 234-89-88

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Олька Відповісти

   Нашій дитині 1,8 року і мені здається вона не дочуває( як можна це детальніше зрозуміти? допоможіть будьласка як дізнатись и має дитина до 2ох років проблеми зі слухом?

   08.06.2021 о 14:24
   • betteradmin Відповісти

    Добрий день! Якщо виникають сумніви стосовно слуху дитини, обов’язково необхідно пройти діагностику. Для діток існує такий варіант обстеження – отоакустична емісія. Процедура проходить безболісно та не займає багато часу – але Ви отримаєте відповідь на своє питання. Краще зробити це обстеження чим раніше, тож запрошуємо до нас на перевірку.

    14.06.2021 о 10:24

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *