Синдром порожнього носа

осмотр носа

Синдром порожнього носа

Відчуваєте дискомфорт після конхотомії або іншої операції на носі? Дізнайтеся, чому це не можна залишати без уваги, і як можна вирішити проблему.

Синдром порожнього носа (СПН) – це досить рідкісне захворювання, при якому порушується природний процес дихання. Людина відчуває порожнечу і сухість у носі, може страждати задухою, болями. Зазвичай ця патологія виникає, коли внутрішня порожнина носа була пошкоджена при травмі або хірургічному втручанні. У медицині також зустрічається термін “синдром широкої носової порожнини”.

Навігація по сторінці:

Після чого може з’явитися СПН

У такого явища, як синдром порожнього носа, причини зазвичай пов’язані із хірургічним втручанням. Найчастіше він зустрічається у пацієнтів, які перенесли конхотомію і вазотомію.

Конхотомія

Що таке конхотомія? Це операція, у ході якої проводиться резекція носових раковин. Її призначають при пухлинах і гіпертрофії слизової оболонки носа. Зазвичай це роблять, щоб поліпшити носове дихання. Але нерідко після операції виникає ситуація, коли людина не може комфортно дихати.

Конхотомія носа передбачає повне або часткове видалення носових раковин. Коли вони відсутні, порушується процес вироблення слизу, а через ніс проходить занадто багато повітря. Це заподіює людині величезний дискомфорт і призводить до серйозних порушень дихальної функції. Тому в сучасній медицині конхотомія вважається досить радикальною операцією і проводиться вкрай рідко.

Вазотомія

Операція, в ході якої розсікають судинні сполуки, розташовані між окістю і слизовою оболонкою носових раковин. Виконується при вазомоторному риніті, а також інших захворюваннях носа, що супроводжуються підвищеним набряком. При необережному проведенні може спровокувати розвиток СПН.

Симптоми СПН

Коли носові ходи дуже широкі, людина дихає часто, але при цьому не може зробити повноцінний вдих. Внаслідок цього страждає газообмін і розвивається досить болісний симптомокомплекс:

 • сухість у носі;
 • відчуття нестачі повітря;
 • холод у носі;
 • задишка;
 • порушення ритму дихання;
 • біль у дихальних шляхах;
 • часті роздратування і запалення в носі;
 • носові кровотечі;
 • проблеми з концентрацією уваги і сном.

Головний парадокс полягає в тому, що синдром порожнього носа викликає кисневе голодування. Це призводить до серйозних наслідків для організму.

Інформація для пацієнтів із синдромом порожнього носа

Цю патологію ні в якому разі не потрібно ігнорувати. Якщо ви відчуваєте описані вище симптоми – зверніться до ЛОРа і пройдіть обстеження. Лікар підбере оптимальні шляхи вирішення цієї проблеми.

СПН у дитини

Для дітей патологія становить найбільшу небезпеку. Постійне кисневе голодування призводить до порушень розвитку, а також провокує важкі патології. Тому не можна втрачати часу, потрібно показати дитину лікарю і почати лікування при перших же проявах хвороби.

Методи лікування синдрому порожнього носа

При діагнозі синдром порожнього носа лікування хірургічне. Пацієнту проводять реконструюючу операцію, що відновлює природні контури носових раковин. Запишіться на прийом в центр “Беттертон”, щоб діагностувати і вилікувати СПН у Києві та інших містах, де є наші філії.

Лечение болезней носа в Киеве фотоЯк запобігти синдром порожнього носа

Щоб знизити ризики розвитку цієї патології, потрібно вчасно лікувати ЛОР-захворювання. Це допоможе запобігти гіпертрофії носових раковин і уникнути конхотомію.

Ускладнення при СПН

Через патологію може розвинутися обструкція дихальних шляхів, неврологічні розлади, хронічні риніти і синусити, порушення роботи серця та інші серйозні патології. Також СПН пригнічує психологічний стан людини. Тому його потрібно лікувати якомога швидше.

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *