Порушення слуху, їх види і слухові апарати, що застосовуються

Исследования-слуха-живой-речью-в-лор-центре

Порушення слуху, їх види і слухові апарати, що застосовуються

У медичній термінології порушення слуху позначається як приглухуватість, яка поділяється на декілька видів. Лікування кожного з відомих слухових відхилень вимагає використання певних підходів, а також застосування різних за своїми характеристиками слухових апаратів.

У цьому матеріалі будуть розглянуті основні типи порушення слуху та підходи до реабілітації пацієнтів.

Кондуктивне порушення слуху. Воно виражається в тому, що з’являються бар’єри, що перешкоджають посиленню чутних звуків. Поява даного типу втрати слуху зазначається:

 • в зоні середнього вуха (отосклероз, що порушує рухливість слухових кісточок, пошкодження барабанної перетинки, наявність в останній отворів, пошкодження слухових кісточок);
 • в зоні зовнішнього вуха (виражається в появі сірчаних пробок, прояві деяких вад розвитку).

Рішення проблеми приглухуватості в даному випадку здійснюється шляхом проведення хірургічної операції, метою якої є відновлення рухливості слухових кісточок або цілісної структури барабанної перетинки. Після того, як операція проведена, в ряді випадків пацієнту призначають найбільш простий слуховий апарат, головною (і єдиною) функцією якого є посилення звуків. В основі кондуктивних порушень слуху лежать різноманітні причини, в тому числі:

 • запалення середнього вуха;
 • ушкодження барабанної перетинки;
 • отосклероз;
 • надмірне накопичення вушної сірки;
 • дефекти анатомії зовнішнього вуха;
 • розривання ланцюга слухових кісточок.

Сенсоневральне порушення слуху. Даний вид порушення чутності обумовлений дефектами перетворення механічних коливань на електричні імпульси. Результатом появи і розвитку цієї недуги стає істотно більш низька здатність сприймати звуки, а також деякого роду спотворення вступників звуків.Нарушения слуха

Якщо виникає сенсоневральний тип приглухуватості, больовий поріг значно знижується. Так, людина не переносить звуки, інтенсивність яких трохи вище рівня нормальної чутності. При цьому люди, у яких немає проблем зі слухом, можуть спокійно переносити рівень звуку в 100 дБ. Якщо хворий знаходиться в галасливих обставинах, він насилу сприймає мову людей, що стоять поруч.

При виникненні слухового порушення даного типу проведення хірургічного втручання виключено. Рішенням проблеми стає призначення слухового апарату, оснащеного складною схемою. Його призначенням є внесення таких коректив до індивідуальної здатності пацієнта чути, які будуть ефективно вирішувати проблеми слухового відхилення, що розглядається.

Причинами сенсоневрального порушення слуху виступають:

 • спадковий характер слухових проблем;
 • зниження рівня чутності внаслідок травми;
 • старіння організму;
 • перенесене важке захворювання;
 • вроджене порушення слуху.

Змішане порушення слуху. Поєднує в собі характерні риси кондуктивного та сенсоневрального типів слухового відхилення. Методом лікування стає призначення слухових апаратів, які за своїми параметрами ідентичні апаратам що, використовуються при визначенні сенсоневральної приглухуватості.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *