Як шум негативно впливає на наш слух?

Як шум негативно впливає на наш слух?

Шумове забруднення відносять до числа шкідливих факторів, і не дарма. Ті, хто постійно йому піддаються, мають проблеми зі здоров’ям, в тому числі і зі слухом. Від шуму пошкоджуються структури внутрішнього вуха і вже не підлягають відновленню. Тому розвивається сенсоневральна туговухість, при якій втрата слуху є незворотною. В цьому випадку рекомендується реабілітація за допомогою слухових апаратів. Але набагато краще не допускати зниження слуху.
Зміст сторінки :

Види шумових впливів

Чому шум провокує розвиток приглухуватості? Справа в тому, що він атакує на нас з кількох «фронтів»:

 • Знижує чутність – при підвищеному шумовому фоні різні попереджувальні сигнали стають гірше чутні, губляться в перешкодах. Це може бути загрозою безпеки і причиною нещасних випадків на виробництвах, дорогах і т д.
 • Надає психологічній вплив – навіть незначний шумовий фон викликає роздратування нервової системи, змушує її перенапружуватися. Причому це відбувається навіть під час сну. Якщо ж шум інтенсивний і гучний, він провокує підвищену стомлюваність, тримає організм в стані постійного стресу. На гучних виробництвах працівники можуть помічати зниження працездатності через це.
 • Надає фізичну шкоду – в результаті різкого і гучного або постійного фонового шумового впливу пошкоджуються волоскові клітини внутрішнього вуха. Це призводить до необоротного погіршення слуху, компенсувати яке  допоможуть слухові апарати.

Крім зниження слуху, шум провокує збої артеріального тиску, мігрені, м’язове перенапруження, нервові розлади. Людина, що постійно перебуває під його впливом, відчуває деяку закладеність вух, гул і дзвін у них. Якщо після цих симптомів звести шумовий фон до мінімуму, слух відновлюється. Але якщо продовжувати закривати на них очі, розвинеться необоротна приглухуватість.

Існує ряд профілактичних заходів захисту від шуму, які допоможуть зберегти слух. Якщо ваша робота пов’язана з постійним шумовим забрудненням, використовуйте спеціальні навушники або беруші. Тим, хто живе в місці з жвавим дорожнім рухом, рекомендують подбати про шумоізоляції вікон.лечения шума в ушах

Що робити, якщо шум погіршив ваш слух?

Навіть легкі форми приглухуватості доставляють людині незручність у багатьох сферах життя. Виникають проблеми з розбірливістю мови оточуючих, особливо при групових бесідах, а деякі звуки і зовсім зникають. Небезпека криється ще й у тому, що людина може довгий час не помічати падіння слуху, списуючи все на погану дикцію співрозмовників і фонові шуми. А до фахівця звертається, коли хвороба вже сильно прогресувала.

Розлади слуху, спровоковані шумом, як правило, необоротні. Тому для їх компенсації призначаються слухові апарати, купити які можна в центрі слуху  «Беттертон». В нашому центрі Ви зможете пройти обстеження слуху та отримати кваліфіковану допомогу по його реабілітації.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *