Чи існує зв’язок між діабетом і втратою слуху?

огляд лор лікарем

Чи існує зв’язок між діабетом і втратою слуху?

Взаємозв’язок між втратою слуху і діабетом давно обговорювався. Однак в даний час дослідження роблять висновок, що втрата слуху більш поширена у дорослих з діабетом.

В дослідженні Національного Інституту Здоров’я США брали участь люди у віці від 20 до 69 років. І ось, які відомості вдалося отримати:

 

 • У людей зі схильністю до діабету в 2 рази більша ймовірність втрати слуху.
 • У людей, які вже страждають на діабет, на 30% більша ймовірність втрати слуху.

Інші дослідження також підтвердили ці результати. Давайте розглянемо деякі з можливих причин, за якими пов’язані діабет і втрата слуху і, що діабетики можуть зробити для захисту їх слуху  і як вони можуть собі допомогти зараз.

Яким чином діабет є фактором ризику втрати слуху?

Коротка відповідь: ми точно не знаємо. Деякі дослідники вважають, що діабет ушкоджує слухові нерви, що веде до невропатії слухового нерва. Високий рівень цукру в крові може пошкодити нерви по всьому тілу. Це відомо як діабетична невропатія. Діабетична невропатія найчастіше зустрічається в ногах. Залежно від ураження нервів симптоми діабетичної невропатії можуть варіюватися від болю і оніміння ніг до проблем з іншими областями Вашого тіла, включаючи систему травлення і серце. Симптоми варіюються від людини до людини і можуть бути не сильними або навпаки, бути гостро вираженими. Дослідники вважають, що таке ж може статися з слуховим нервом.

Інша теорія полягає в тому, що високий рівень цукру в крові може пошкодити дуже маленькі кровоносні судини, які підтримують і живлять внутрішнє вухо. Це як, коли високий рівень цукру в крові може впливати на функцію зору і нирок. Система кровоносних судин, яка живить вухо, дуже схожа на системи, які підтримують очі і нирки. Оскільки ця система пошкоджена, слух скомпрометований.

Що спільного в обох теоріях? Високий рівень цукру в крові!

Чи можуть діабетики зробити щось, щоб захиститися від втрати слуху?

Ми знаємо, що чим більше люди можуть контролювати рівень цукру в крові, тим менше ймовірність того, що високий рівень цукру може вплинути на їх слух. Правильне лікування і дієта мають вирішальне значення для захисту слуху для людей з діабетом.

Тут є ще одна важлива деталь. У міру зменшення слуху у людини зростає ймовірність соціальної ізоляції і депресії. Важливо стежити за симптомами втрати слуху, депресії та соціальної ізоляції.

Візьміть під контроль слух

следите за слухомНезалежно від того, чи вважаєте Ви, що у Вас втрата слуху, чи ні, якщо у Вас діабет, Ви повинні якомога швидше провести діагностику слухуРекомендується проводити щорічні тести на слух. Як і Ваш зір, Ваш слух може бути стабільним протягом тривалого часу, а потім погіршитися протягом короткого періоду часу. Регулярний моніторинг Вашого слуху може гарантувати, що Ваш  лікар зможе призначити лікування якомога швидше, як тільки Ваш слух почне змінюватися.

Якщо у Вас є симптоми втрати слуху, для Вас ще важливіше перевірити слух. Чим раніше Ви зможете впоратися з втратою слуху, тим менше вона вплине на Ваш настрій і перспективи.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *