Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00
  Контакти : (067) 239-69-18 / (096) 634-48-48 / (050) 035-87-17

Типи втрати слуху

В залежності від того, яка частина слухового апарату вражена, виділяють різні варіанти приглухуватості. Найчастіше зустрічається сенсоневральна глухота. На другому місці по частоті випадків – кондуктивна глухота. Ще два види зустрічаються рідше й називаються змішана і центральна.

Types-of-Hearing-Loss

Сенсоневральна

Цей найпоширеніший вид розладу чутності є наслідком захворювань внутрішнього вуха. Згідно з дослідженнями зарубіжних фахівців, в 90% випадків СА носять користувачі, чия глухота носить сенсоневральний (нейросенсорний) характер. Причини, за яких розвивається приглухуватість, наступні:

 • вікові порушення;
 • частий й сильний шумовий вплив на слух;
 • порушення кровообігу у внутрішньому вусі;
 • гостре або хронічне захворювання внутрішнього вуха;
 • побічна дія деяких медикаментів;
 • травматичне або генетичне порушення цілісності равлика;
 • ураження слухового нерва.

На жаль, сенсоневральна приглухуватість вважається незворотною й невиліковною. Але її можна подолати, якщо носити СА. Коли має місце глибока втрата слуху, при якій не допомагають ніякі коригувальні пристрої, показана кохлеарна імплантація.

Кондуктивна

Цей тип слухових розладів викликається різними патологіями в середньому вусі. Основні причини виникнення:

 • велика сірчана пробка, що закрила слуховий прохід;
 • рідина в вушному проході;
 • інфекційна хвороба;
 • різні патології трьох кісточок;
 • розрив барабанної перетинки в результаті травми або хвороби.

Пацієнти, які страждають кондуктивною приглухуватістю, скаржаться на різну неправильність при сприйнятті звуків. Свій голос вони чують перебільшено гучним, тому намагаються говорити тихіше. Їм здається, що вони занадто голосно жують. А ось зовнішні звуки сприймаються ними так, як ніби вони чують їх крізь вату, якою закриті вуха.

Це порушення чутності, в більшості випадків, можна вилікувати медикаментозним або хірургічним шляхом. Головне – вчасно виявити та усунути проблему, яка негативно вплинула на сприйнятливість. Обстежити та лікувати пацієнтів із кондуктивною глухотою повинен досвідчений лікар-оториноларинголог.

Якщо приглухуватість цього типу викликана сірчаною пробкою, інфекційним захворюванням або накопиченням рідини в середньому вусі, то її, найчастіше, успішно виліковують за допомогою медикаментозної терапії.

Іноді, щоб відновити слух, доводиться вдаватися до хірургічного втручання. Наприклад, якщо труднощі зі сприйняттям звуків викликані розривом барабанної перетинки, роблять операцію з відновлення її цілісності.

У деяких випадках, коли мають місце серйозні ушкодження середнього вуха, а також деякі захворювання, можливість чути за допомогою терапії відновити не вдається. Тоді єдиним засобом, що дозволяє повернути пацієнтові здатність сприймати звуки, залишається завушний або внутрішньовушний слуховий апарат.

Змішана

Тут має місце поєднання сенсоневральних і кондуктивних причин. Як вже зазначалося вище, сенсоневральна приглухуватість практично не піддається лікуванню. Тому в таких випадках вихід один – носити СА.

Приглухуватість центрального генезу

При цьому типі захворювання глухота виникає тоді, коли органи в порядку, але мають місце різні порушення в нервовій системі та в слуховому аналізаторі. Проблема виникає в той момент, коли звуковий сигнал, прийнятий вухом, надходить у вигляді електричного імпульсу в мозок. Тобто пацієнт прекрасно чує звук, але порушений слуховий аналізатор не може його правильно ідентифікувати.

Якщо вам здається, що ви стали погано чути, якщо ваші близькі люди натякають вам, що ви занадто часто перепитуєте, негайно зверніться за допомогою до лікаря. Професіонал-слухопротезист обстежить вас і порекомендує адекватне лікування.

Loading...

Типи втрати слуху
Оцініть статтю