Типи втрати слуху

Типы потери слуха

Типи втрати слуху

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Проблематика втрати слуху

  Слух погіршується з різних причин, і трапитися це може в будь-якому віці. Але не всі люди, виявивши погіршення слуху, звертаються за допомогою до лікаря. За даними Національного інституту здоров’я, з 5 осіб, яким діагностували туговухість, лише 1 підбирає слухові апарати.

  Якщо ви помітили, що чуєте гірше – це не проблема. Зверніться до фахівця по слухопротезуванню – він підбере відповідний спосіб компенсації слуху. Чим раніше почати реабілітацію, тим успішніше вона буде.

  Типи втрати слуху

  Слух погіршується, коли порушується один з його механізмів – звукопровідний або звукосприймальний. У зв’язку з цим є 2 типи приглухуватості – кондуктивна і нейросенсорна. Фахівець допоможе визначити, який у вас тип порушення слуху.

  Кондуктивна приглухуватість

  Цей тип втрати слуху зустрічається рідко і піддається лікуванню. Вона виникає, коли в зовнішньому або середньому вусі є пошкодження, запалення, сірчані пробки, чужорідні тіла. Виникає фізична обструкція, яка блокує шлях звуку і не дає йому потрапити у внутрішнє вухо. Людина може зовсім не розрізняти звуки, або чути їх приглушено або нечітко.

  Кондуктивна приглухуватість розвивається при:

  • інфекційних хворобах зовнішнього або середнього вуха;
  • скупчення рідини в середньому вусі;
  • пошкодженні барабанної перетинки;
  • пухлинах органів слуху;
  • сірчаних пробках;
  • вусі плавця – запаленні зовнішнього вуха, що розвивається від контакту з водою;
  • наявності чужорідного тіла у вусі;
  • вроджених вадах органів слуху;
  • травмах.

  Найчастіше кондуктивні порушення слуху односторонні, але можуть виявлятися і на двох вухах.

  Сенсоневральна туговухість

  Найпоширеніший вид втрати слуху, пов’язаний з порушенням сприйняття. Впливає на сприймання обсягу і чіткості звуків. Пов’язаний з пошкодженням слухових рецепторів, які знаходяться у внутрішньому вусі (равлику).

  Причини сенсоневральної приглухуватості:

  • генетична схильність;
  • вікові зміни органів слуху – пресбіакузіс;
  • травми вух і скроневої кістки;
  • ускладнення при запальних захворюваннях вуха – коли зовнішній і середній отит переходить у внутрішній;
  • прийом ототоксичних препаратів.

  У більшості випадків сенсоневральні порушення слуху двосторонні.

  Змішана приглухуватість

  Іноді у людини можуть виявлятися обидва типи приглухуватості. Це трапляється, якщо вражений і звукопровідний, і сприймаючий апарат. При цьому людині буває складно розчути віддалені звуки, він може сприймати їх приглушено або одним вухом. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, здатність чути поступово знижується.

  Симптоми втрати слуху

  У кожної людини ознаки погіршення слуху проявляються по-різному. Але є ряд загальних симптомів, які зустрічаються найчастіше:

  • прослуховування музики, телевізора, радіо на підвищеній гучності;
  • часте перепитування;
  • складності з розумінням мови оточуючих;
  • уникнення соціальних контактів.

  Якщо ви помітили, що гірше чуєте, пройдіть цей контрольний тест:

  1. Вам доводиться напружуватись під час розмови?
  2. Ви погано розумієте звук, якщо є фоновий шум?
  3. Вам постійно хочеться зробити телевізор або радіо голосніше?
  4. Здається, що все навколо нерозбірливо говорять?

  Якщо хоч на 1 питання ви відповіли «так» – можливо, у вас є порушення слуху. Зверніться до аудіолога і пройдіть діагностику.

  Причини втрати слуху

  Щоб зрозуміти, як скорегувати слух, треба розібратися в причинах приглухуватості. Патологія може бути вродженою і набутою.

  потеря слуха с возрастом фотоВроджена

  За статистикою із 1000 немовлят 1-5 народжуються з вадами слуху. У 75% випадків це викликано генетичними причинами – коли у когось з батьків або інших близьких родичів є приглухуватість. У решти вроджена втрата слуху розвивається через:

  • інфікування матері під час вагітності;
  • родові травми;
  • недоношеність;
  • нестачу ваги при народженні;
  • кисневе голодування;
  • вплив наркотиків і алкоголю, які мати приймала під час вагітності;
  • діабет вагітних.

  Також вроджена приглухуватість зустрічається у дітей із синдромами Дауна, Ашера, Крауза, Альпорта та іншими.

  Придбана

  Фактори, які негативно впливають на слух:

  1. Шумове забруднення – за статистикою, у 12% дітей і 17% дорослих приглухуватість викликана впливом шуму. Він пошкоджує волоскові клітини внутрішнього вуха, які є слуховими рецепторами і відповідають за сприйняття звуків.
  2. Інфекційні хвороби вуха – викликають запальний процес, через який розвивається кондуктивна приглухуватість. Якщо вчасно його не вилікувати, запалення поширюється на інші структури вуха, провокуючи необоротну приглухуватість.
  3. Синдром Меньєра – хвороба, що викликає надмірний тиск у вусі і зниження слуху. Зазвичай супроводжується запамороченнями, болем, шумом у вухах.
  4. Отосклероз – аномальне розростання кісткової тканини у внутрішньому вусі.
  5. Ототоксичні препарати – деякі ліки мають сильні побічні ефекти. За даними Центрів з контролю і профілактики хвороб слуху, таких препаратів близько 200. До них відносять аспірин, нестероїдні протизапальні засоби, протизаплідні і інші. Якщо ви приймаєте сильнодіючі препарати, проконсультуйтеся зі своїм лікарем. У разі їх ототоксичності краще припинити прийом.
  6. Пухлини голови – якщо новоутворення зростає близько до вушного каналу, то здавлює нервові закінчення і заважає сприйняттю звуку. Один із яскравих прикладів – акустична невринома, яка проявляється зниженням слуху, шумом і розпиранням у вухах.
  7. Травми голови – пошкоджують цілісність тканин зовнішнього, середнього або внутрішнього вуха. Через це псується слух.
  8. Вікові зміни – пресбіакузіс. За статистикою кожен 3-й чоловік у віці 65-74 років зауважує ознаки порушення слуху. Це пов’язано зі змінами, які відбуваються в організмі з приходом старості. Причини можуть бути різними: знижується еластичність барабанної перетинки і провідність слухових кісточок (кондуктивна приглухуватість), відмирають волоскові клітини внутрішнього вуха і нервові закінчення, що ведуть до мозку (сенсорна). Нерідко вікові погіршення слуху пов’язані з серцево-судинними патологіями.

  причины потери слуха фотоЛікування втрати слуху

  Не варто ігнорувати симптоми приглухуватості. Краще якомога швидше записатися на прийом до лікаря-сурдолога. Він проведе діагностику слуху та знайде для вас оптимальний спосіб чути краще. Якщо за підсумками обстеження виявиться, що порушення слуху тимчасове, лікар призначить ліки і процедури для лікування. Якщо ж туговухість необоротна, фахівець підбере слухові апарати.

  Слухові апарати

  Слухові апарати – це електронні прилади, які компенсують втрату слуху. Їх призначають пацієнтам, чий слух неможливо відновити за допомогою медикаментів або операції. Ці прилади можуть бути завушні, внутрішньовушні і невидимими – усе залежить від уподобань і ступеня втрати слуху.

  Щоб дізнатися про ціни, типи і функції слухових апаратів перейдіть по посиланню: http://bettertone.com.ua/uk/slukhovi-aparaty/

  Щоб зробити використання слухових рішень комфортніше, розроблені спеціальні аксесуари. Вони підключаються по бездротовому зв’язку до телевізора, телефона і т д. З їх допомогою можна посилити гучність дзвінка, говорити по телефону без допомоги рук, передавати потокові звуки з телевізора, ПК та інших пристроїв. Також з деякими моделями слухових апаратів можна інтегрувати попереджаючі пристрої – датчики диму і чадного газу, будильники, сигналізатори дверні дзвінки та інші.

  слуховые аппараты starkey фотоКохлеарні імпланти

  Кохлеарную імплантацію рекомендують пацієнтам із важкими і глибокими порушеннями слуху. Їх встановлюють всередину равлика внутрішнього вуха. Імплант розрізняє звуки як електронні імпульси і стимулює слуховий нерв безпосередньо.

  Тести на втрату слуху

  Якщо ви підозрюєте туговухість, треба пройти діагностику у аудіолога. Зробити це можна, звернувшись в найближчу до вас філію центру «Беттертон». Не треба боятися – аудіометрія проходить легко і не займає багато часу. Спочатку лікар проводить консультацію, на якій опитує пацієнта про симптоми і збирає анамнез. Далі він призначає такі види тестів:

  1. Мовна аудіометрія – людині промовляють звуки на різній гучності з різних дистанцій. Вона повторює, що почула.
  2. Тональна аудіометрія – пацієнтові одягають навушники і транслюють звуки певних частот. За результатами визначають пороги чутності і ступінь приглухуватості.
  3. Тимпанометрія і акустичні рефлекси – лікар вводить у слуховий прохід спеціальний зонд, який створює звукову стимуляцію і перепади тиску і зчитує реакцію. Це дозволяє визначити функціональність середнього вуха, цілісність барабанної перетинки і акустичні рефлекси.
  4. Отоакустична емісія (ОАЕ) – не вимагає активної участі випробуваного. Показує функціональність волоскових клітин внутрішнього вуха.
  5. КСВП – тестує реакцію мозку на викликані звукові потенціали.

  На підставі обстеження сурдолог ставить точний діагноз і підбирає варіанти корекції слуху.

  тесты на потерю слуха фотоПрофілактика

  Приглухуватість може розвинутися через причини, що не залежать від людини. Але іноді її ризики можна знизити. Наприклад, захистити свої вуха від шуму. Для цього рекомендується використовувати спеціальні беруші. Також лікарі радять вчасно лікувати ЛОР-хвороби і регулярно проходити діагностику слуху.

  Розмовляйте з дорогими вам людьми

  У вашого близької людини проблеми зі слухом? Побудуйте умовити його запису до аудіолога. Чим раніше виявити приглухуватість, тим легше вона піддається корекції. А деякі порушення слуху можна повністю вилікувати, якщо вчасно виявити.

  Допоможіть близькій людині зробити перший крок – визнати, що проблема існує, і її треба вирішити. А надалі це поліпшить не тільки якість його, але і вашого життя. Вона перестане від усіх закриватися, стане більш активною і життєрадісною. Все, що для цього потрібно – звернутися в центр слуху вже сьогодні.

  Дайте близькій людині список цих питань:

  1. Вам складно разчути звичайні звуки мови?
  2. Часто змушуєте співрозмовників повторити сказане?
  3. Чи відчуваєте в кінці дня напругу і втому, навіть якщо не робили нічого складного?
  4. Хотіли б поліпшити свій слух, якби з’явилася можливість?

  Якщо вона хоч 1 раз відповіла так – пора записатися на прийом до аудіолога.

  Залишилися питання про втрату слуху? Подивіться наш онлайн-каталог слухових рішень і зв’яжіться з нами, щоб отримати консультацію слухопротезиста.

  Записатися на прийом

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

    

   Поділіться цією публікацією

   Коментар (1)

   • Аня Відповісти

    Доброго дня! Мені лікарі ставлять діагноз-акустична неврома. Підкажіть будь ласка, відновиться з часом в мене слух чи
    потрібне хірургічне втручання?

    15.06.2020 о 21:52
    • betteradmin Відповісти

     Дякуємо Вам за звернення! Акустичні невриноми завжди потребують медичної допомоги.Є випадки, які потребують хірургічного лікування, а є ситуації, при яких операцію не роблять. Зверніться до одного з наших центрів, лікар збере скарги й анамнез, проведе загальний огляд,також може призначити КТ, МРТ та інші обстеження. На основі цих данних буде зрозуміло, які особливості саме вашої ситуації і яка тактика лікування буде найбільш успішною. Головне у вашому стані не займатися самолікуванням!

     17.06.2020 о 15:57
   • Олександр Відповісти

    Доброго дня! Це Олександр, мені 55 років. Я став гірше чути, але травм наче не було, яка може бути причина погіршення слуху?

    18.06.2020 о 11:24
    • betteradmin Відповісти

     Доброго дня! Дякуємо, що звернулись до нашого центру. Пане Олександре, причин зниження слуху може бути багато (робота на шумному виробництві, вікові зміни ітд.), але щоб зрозуміти, що саме спровокувало зниження слуху у Вас, потрібно пройти діагностику і лікар зможе виявити причину зниження слуху та призначити лікування. Запрошуємо Вас до нашого центру слуху Беттертон.

     18.06.2020 о 21:48
   • Валентина Відповісти

    Доброго дня! Ми із західної України. Моїй мамі лікар сказав, що є підозра на хворобу Меньєра, але не дав жодного пояснення і консультації щодо подальших дій, як я можу впевнетись, чи так є на справді? Ви можете провести якусь діагностику, щоб сказати чи є в мами ця хвороба?

    22.06.2020 о 21:31
    • betteradmin Відповісти

     Доброго дня! Дякуємо за звернення! Для того, щоб впевнитись в правильності поставленого діагнозу потрібно Вам разом з мамою приїхати в наш центр. Лікар на місці проведе аудіометрію і дасть обширну конультацію щодо її результатів та рекомендації щодо подальших дій. Запрошуємо до нашого центру в місті Львові, він знаходиться найближче до Вашого місця перебування. Для запису звертайтесь за тел.: (032) 253-690-65, (067) 670-87-47, (050) 433-37-57

     23.06.2020 о 10:54
   • Інна Іванівна Відповісти

    Які основні причини зниження або втрати слуху?

    16.11.2020 о 13:56
    • betteradmin Відповісти

     Доброго дня! Причини зниження та втрати слуху можуть розвиватися внаслідок різних факторів, це може бути визвано генетичному рівні, від ускладнень під час пологів, а також в результаті інфекційних хвороб, хронічних вушних інфекцій, прийому певних лікарських засобів, впливу надмірного шуму та в процесі старіння. В будь якому випадку варто звернутись до лікаря та пройти обстеження. В нашому центрі ведуть прийом спеціалісти, які використовуємо сучасні методи дослідження і застосовуємо комплексний індивідуальний підхід. Діагностика новітньому обладнанні з урахуванням актуальних тенденцій аудіології. Будемо раді бачити Вас в центрі слуху “Беттертон”.

     16.11.2020 о 13:59
   • Ольга Відповісти

    Доброго дня, мене звати Ольга. Що можне вплинути на слух літньої людини? Як причини погіршення слуху? Дякую за відпвовідь.

    22.01.2021 о 16:34
    • betteradmin Відповісти

     Доброго дня, Ольга! Дякуємо за питання!
     Причини зниження слуху у похилому віці частіше всього обумовлені процесами старіння організму:
     -змінюється будова черепа, внаслідок чого слуховий прохід стає надто вузьким.
     -барабанна перетинка з віком втрачає свою еластичність, тому гірше проводить звуки.
     -відмирають волоскові клітини, від яких залежить чутливість до звуку. Вони більше не можуть перетворювати сигнали на електричні імпульси та транслювати у мозок.
     -слухові кісточки середнього вуха з віком втрачають рухливість, через це звуки сприймаються тихіше.
     Якщо Ви або Ваша близька людина помітили проблеми зі слухом? Не зволікайте , звертайтеся по допомогу при перших симптомах! Тест слуху швидкий та абсолютно безболісний, проте його результати дозволять повернути Вам якість життя.
     Записатись можна за номером: 096 634 48 48

     23.01.2021 о 13:11

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *