Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Типи втрати слуху

Чи знаєте Ви, що Ваш слух пов’язаний не тільки з Вашої здатністю розрізняти звуки? Дослідження показали, що втрата слуху значно впливає на Ваше соціальне, психологічне, когнітивне і фізичне благополуччя.

Ви знайдете докладний і вичерпний огляд питань, пов’язаних з втратою слуху. Ви можете помітити деякі слова, виділені помаранчевим кольором. Це терміни, які використовуються в світі
слуховий медицини, ми винесли їх в словник в кінці цієї статті для Вашої зручності.

ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ

 

РОЗУМІННЯ ПРОБЛЕМИ ВТРАТИ СЛУХУ

Втрата слуху – це стан, який пов’язаний з широким спектром причин і може торкнутися людей будь-якого віку і походження. У той час як цей стан може викликати почуття страху, звернувшись до фахівця зі слухових питань, Ви можете отримати лікування від подальшого можливого дискомфорту при втрати слуху. Якщо Ви відчуваєте неприємні почуття від втрати слуху, Ви не самотні. За даними Національного інституту здоров’я, приблизно 17 дорослих повідомляють про деякій мірі втрати слуху. Однак, тільки один з п’яти чоловік, який може отримати користь з застосування слухового апарату, насправді його носить. Якщо Ви відчуваєте проблеми зі слухом, Вам слід звернутися за допомогою до фахівця у Вашому районі. Ця публікація послужить Вам керівництвом по ознайомленню в разі виникнення різних типів і причин втрати слуху, а також подальшого направлення Вас до правильного медичного фахівця. Зверніть увагу, що це керівництво не надає і не може надавати індивідуальні медичні консультації, а скоріше призначений тільки для загальних інформаційних цілей.

ТИПИ ВТРАТИ СЛУХУ

Не всі види втрати слуху однакові. Фактично, існує багато різних типів втрати слуху. Спеціаліст по слуху зможе визначити, який тип втрати слуху Ви можете відчувати, якщо такий є, і визначити оптимальне рішення саме для Вас. Втрата слуху поділяється на типи, засновані на тому, що слуховий механізм може бути схильний до ризику або пошкодження. Давайте розглянемо різні типи втрати слуху.

Сенсоневральна туговухість

Сенсоневральний тип втрати слуху є найбільш поширеною формою втрати слуху і впливає не тільки на сприймається обсяг звуків, але і на їх чіткість. Зазвичай цей стан досить стабільний. Сенсибілізований тип втрати слуху (СТПС) викликаний пошкодженням внутрішнього вуха або равлики. Існує багато можливих причин СТПС, в тому числі:

 • генетичні синдроми
 • Погіршення, викликане віком (пресбіакузіс)
 • Травма слуховий системи
 • Надмірне дія гучного шуму
 • Мальформація внутрішнього вуха
 • Хвороби
 • Ототоксичні препарати

Той, хто страждає сенсоневральна типом втрати слуху, може не розуміти, що говорить інша людина, навіть коли ця людина говорить досить голосно, щоб його почули.

Кондуктивна приглухуватість

Кондуктивний тип втрати слуху менш поширений, ніж сенсорний, і він швидше буде тимчасовим фактором, ніж постійним.

Цей тип втрати слуху зазвичай виникає, коли є перешкода чи пошкодження зовнішнього або середнього вуха, яке блокує проходження звуку у внутрішнє вухо. Оскільки існує фізична обструкція, яка блокує шлях звуку, кондуктивний тип впливає тільки на гучність звуку, але не на його чіткість.

Можливі причини кондуктивного типу втрати слуху включають:

 • Рідина в середньому вусі після застуди
 • Вушні інфекції
 • Алергія
 • Перфорована барабанна перетинка
 • Доброякісна пухлина
 • Вушна сіра
 • Вухо плавця
 • Наявність стороннього тіла
 • Відсутність або пошкодження зовнішнього вуха, слухового проходу або середнього вуха

Пацієнти з кондуктивним типом втрати слуху, як правило, можуть розуміти мову, якщо вона звучить досить голосно. Кондуктивний тип втрати слуху також з більшою ймовірністю буде одностороннім, змушуючи людини з цією проблемою чути набагато краще одним вухом, ніж іншим.

Змішаний тип

Звичайно, людина не завжди страждає від одного типу втрати слуху. Іноді він може страждати від комбінації сенсоневральних і кондуктивних симптомів. У той час як численні симптоми можуть викликати змішану втрату слуху, цей тип зазвичай зустрічається у людей, які перенесли травму або інфекцію у вусі.

Однак, в залежності від того, коли виникла проблема, цей тип втрати слуху може також поступово знижувати слухові здібності. При змішаному типі виникає комбінація проблем, пов’язаних як з сенсоневральної, так і з провідної втратою слуху, наприклад, важко розчути звуки на задньому плані або можлива чутність тільки одним вухом.

СИМПТОМИ ВТРАТИ СЛУХУ

Залежно від типу втрати слуху, від якого страждає людина, можна встановити безліч
симптомів. Однак є кілька основних симптомів, які, мабуть, виявляються в будь-яких видах втрати слуху.

Деякі з найбільш поширених симптомів втрати слуху включають в себе: прослуховування телевізора або радіо на підвищених звукових сигналах, звернення до інших осіб з проханням повторити сказане, труднощі в розумінні людей і уникнення соціальних ситуацій через напругу в спробах розчути.

Якщо Ви вважаєте, що можете страждати від симптомів втрати слуху, пройдіть цей контрольний тест:

 • Вам важко зрозуміти повсякденну розмову?
 • У Вас виникли проблеми з розумінням звуку при наявності фонового шуму?
 • Ви постійно збільшуєте гучність в радіо або телевізор?
 • У Вас виникає відчуття, ніби всі навколо Вас бурмочуть?

Якщо у Вас збіглися будь-які з перерахованих вище пунктів, можливо, Ви страждаєте від втрати слуху. Зверніться по допомогу до фахівця в області слухових апаратів, який допоможе Вам визначити, чи так це насправді, і дасть Вам можливість визначити ефективне лікування.

ПРИЧИНИ ВТРАТИ СЛУХУ

причины потери слуха фотоЩоб визначити найбільш ефективне лікування втрати слуху, спочатку Ви повинні зрозуміти, чому Ви це відчуваєте. Чим більше Ви знаєте про причини втрати слуху, тим легше буде визначити правильне лікування. Фахівці з питань слуху призначать лікування, яке найбільш підходить для певного типу втрати слуху. Ось чому перевірка слуху настільки важлива, особливо якщо Ви підозрюєте, що у Вас вона присутня. Давайте заглибимося і розглянемо деякі причини втрати слуху:

Вроджена

Хоча спадкова втрата слуху може розвиватися з плином часу, у багатьох випадках пацієнт відчуває це вже при народженні. Американська асоціація з вивчення мови визначила, що від 1 до 5 з 1000 новонароджених мають вроджену втрату слуху або втрату слуху після народження. Негенетичні фактори, що сприяють 25% вродженої втрати слуху, включають:

 • Материнські інфекції, такі як краснуха
 • Передчасні пологи
 • Низька вага при народженні
 • Родові травми
 • Наркотики або алкоголь, прийняті матір’ю під час вагітності
 • Ускладнення, пов’язані з резус-фактором
 • Материнський діабет
 • Прееклампсія
 • Нестача кисню

Існують також додаткові хвороби і захворювання, що викликають втрату слуху, в тому числі:

 • синдром Дауна
 • синдром Ашера
 • синдром Трехара Коллінза
 • синдром Крауза
 • синдром Альпорта
 • Вадарденбургскій синдром

Вік

потеря слуха с возрастом фотоЦя відома проблема втрати слуху, пов’язана з віком. Вона називається пресбіакузіс. За даними Національного інституту по глухоті та інших порушень мовлення, кожна третя людина у віці від 65 до 74 років страждає втратою слуху, можливо, через пресбіакузіс.
Оскільки людина старіє, зміни в середньому вусі, внутрішньому вусі або нервовому шляху в мозок можуть відбуватися поступово, що призводить до пресбіакузіс. Його можна класифікувати як кондуктивний або сенсорний тип втрати слуху, в залежності від того, де відбуваються зміни. Пов’язаний з віком кондуктивний тип втрати слуху викликаний порушеннями зовнішнього і середнього вуха, що зменшує функцію трьох маленьких кісток вуха і барабанної перетинки з плином часу. Вікова сенсоневральна втрата слуху обумовлена
змінами внутрішнього вуха або нервових шляхів, що ведуть до мозку.

Серцева хвороба, високий кров’яний тиск або судинні стани можуть обмежити кровотік в вухах, сприяючи цього типу втрати слуху.

Шум

Центри з контролю і профілактиці захворювань слуху підрахували, що 12,5% дітей у віці від 6 до 19 років і 17% дорослих у віці 20 – 69 років страждають від шуму, спричиненого факторами зовнішнього шуму. Постійний вплив шуму може пошкодити внутрішні волоскові клітини, що призводить до поступової втрати слуху. Крім того, короткочасний вплив гучних сплесків шуму може також призвести до пошкодження слуху. На відміну від багатьох інших типів втрати слуху, перешкоди, викликані шумом, можна запобігти.

Захищаючи себе від зайвої гучної музики, шуму телевізора або машини можна допомогти собі зберегти слух.

Хвороба або інфекція

Ряд набутих захворювань може викликати втрату слуху, в тому числі:

 • Отосклероз: хоча цей стан часто успадковано і не завжди генетичне. Отосклероз викликаний «аномальним ремоделированием кістки», процесом, в якому кістки замінюють старі тканини новими.
 • Хвороба Меньєра: хвороба Меньєра – це хвороба невідомого походження, яка викликає тиск або біль, як правило, тільки на одне вухо, запаморочення і тиннитус.
 • Вушна інфекція: ускладнення від численних вушних інфекцій можуть привести до того, що люди втрачають здатність чути в одному або обох вухах.

Ототоксичні препарати

Втрата слуху також може бути невдалим побічним ефектом застосування деяких ліків, деякі з яких можуть бути необхідні для лікування небезпечних для життя захворювань. За даними Центри з контролю і профілактиці захворювань слуху в даний час існує більше 200 відомих видів ліків, які є токсичними чи шкідливими для вуха, включаючи багато протизаплідні препарати, а також такі як аспірин та нестероїдні протизапальні препарати.

У той час як припинення прийому ліків іноді може привести до втрати слуху, у багатьох випадках пошкодження слуху залишається постійним. При застосуванні будь-яких ліків, обов’язково поговоріть зі своїм лікуючим лікарем або фармацевтом, а також при виникненні будь-яких побічних ефектів, в тому числі ототоксичності.

Пухлина або пошкодження голови

тиннитус фотоПухлини і травми голови також є можливими причинами втрати слуху. Через їхню спорідненість до вушного каналу кілька типів пухлин можуть перешкодити чутності. Одним із прикладів є акустична неврома, оскільки вона розвивається на слухових нервах. Пацієнти, які страждають акустичної невідомою зазвичай мають такі симптоми, як шум у вухах (тиннитус), дисбаланс і відчуття повноти в вухах.

Ушкодження голови можуть травмувати структуру внутрішнього вуха і завжди повинні бути оглянуті лікарем.

Тиннитус – це медичний термін, який використовується для опису будь-яких дзвінких або дзижчать шумів у вусі без зовнішньої причини

ЛІКУВАННЯ ВТРАТИ СЛУХУ

Втрата слуху – поширене явище, яке деякі люди схильні ігнорувати. Замість того, щоб ігнорувати його, призначте зустріч з фахівцем із слухових апаратів вже сьогодні. Хоча це може бути страшно, правильне лікування часто допомагає людям краще чути і поліпшити якість життя.

Не всі типи втрати слуху лікуються із застосуванням слухових апаратів. Деякі форми втрати слуху є тимчасовими, деякі з них можуть лікуватися медичним втручанням, а деякі типи втрати слуху можуть бути індикатором основних проблем зі здоров’ям. Спеціаліст з питань втрати слуху може виконати серію простих, неінвазивних тестів, щоб визначити, який тип лікування необхідний саме для Вас. Доступні варіанти лікування можуть включати видалення вушної сірки, операція, застосування ліків, слухових апаратів, кохлеарних імплантатів або одного з багатьох типів допоміжних пристроїв для прослуховування.

Слухові апарати

Слухові апарати – це засіб для людей, чий слух не може бути відновлений за допомогою медикаментів або хірургії. Слухові апарати посилюють звуки і їх можна носити як всередині вуха, так і за вухом, в залежності від переваги або типу втрати слуху.

Для отримання додаткової інформації про ціни, типах і функціях слухових апаратів пройдіть по сссилке: https://bettertone.com.ua/sluhovie-apparaty

Допоміжні пристрої для слухового апарату

Щоб оптимізувати роботу слухового апарату, подумайте про використання допоміжного пристрою для прослуховування. Існує кілька таких пристроїв для людей із вадами слуху. Вони розроблені для збільшення гучності бажаного звуку, наприклад, телевізора або телефону і призначені для конкретних цілей, таких як перегляд телевізора або розмова по телефону. Деякі приклади таких пристроїв:

 • Посилений тип дзвінка в телефонному апараті. Посилені звукові телефони спеціально розроблені для людей із вадами слуху, що дозволяє користувачам збільшувати гучність, якщо необхідно, щоб чітко чути мову.
 • Телефони, що підтримують слухові апарати: Деякі телефони оптимізовані для роботи з мікрофоном слухового апарату безпосередньо як акустична зв’язок. Інші телефони оптимізовані для роботи з телефонною котушкою в слуховому апараті в системі, відомої як телекомунікаційна зв’язок. Телефони з акустичною зв’язком частіше використовуються людьми з помірною або незначною формою втрати слуху, в той час як індукційна котушка використовується людьми з більш важкої або глибокої формою втрати слуху.
 • FM-системи: FM-системи – це пристрої, які використовують бездротову технологію для передачі даного сигналу безпосередньо в вухо людини. Ці пристрої можуть застосовуватися з слуховими апаратами або незалежно з навушниками. Вони дозволяють людям із вадами слуху краще розуміти, що говорять інші люди в галасливих місцях, наприклад, в класах або під час громадських заходів.
 • Попереджувальні пристрої: пристрій оповіщення надає оповіщення з візуальним сигналом на додаток або замість слухового сигналу.

Приклади пристроїв оповіщення включають в себе: будильники, димові сигнальні знаки, пожежні сигнали чадного газу, сигналізатори дверних дзвінків, сигналізатори телефонних звуків, сигналізатори для дітей і попередження про погоду.

Кохлеарні імплантати

кохлеарный имплант фотоКохлеарний імплантат може бути рекомендований людині з важкої або глибокої формою втрати слуху. Пристрій встановлюється всередині вушної равлики стимулює слуховий нерв безпосередньо, а не посилює вхідний звук, як слуховий апарат. Кохлеарний імплантат розрізняє звукові сигнали як електричний імпульс. Переваги кохлеарного імплантату залежать від віку людини, коли він / вона розміщує імплантат, не залежно від того, чи була втрата слуху до або після того, як людина почала розрізняти звукові сигнали.

ТЕСТИ НА ВТРАТУ СЛУХУ

Якщо Ви вважаєте, що у Вас є або розвивається втрата слуху, Вам слід пройти тест у фахівця медичних послуг по слуху у Вашому районі! У центрі Беттертон Ви знайдете потрібного Вам спеціаліста із слухових апаратів в Вашому районі. Деякі люди не наважуються пройти тест на слух, але процес дійсно досить простий. Коли Ви призначаєте зустріч зі своїм фахівцем, Ви можете зіткнутися з такими питаннями в тесті:

 • Опитування про стан слуху – це запитальник, який уточнює інформацію про Вашу історії хвороби, поточному медичному стані здоров’я, робоче середовище та поточних симптомах втрати слуху. Зазвичай це передує проведенню тесту на слух.
 • Мовна аудіометрія аналогічна тесту по тональної аудіометричного перевірки слуху, за винятком того, що тест вимагає повторення слів на різних рівнях гучності.
 • Тимпанометрия і акустичні рефлекси вимірюють руху і рефлекси барабанної перетинки. Спеціаліст по слуху помістить в вухо м’яку пробку, яка міняє тиск і видає звуки. Ваш слуховий апарат представить результати тестів слуху в формі аудіограми. Вона являє собою графік, який зображає найм’якші звуки, які Ви можете почути на різних рівнях. На підставі цього фахівець по слуху рекомендуватиме найбільш підходяще лікування.
 • Аудіометрія тональна – це тест, в якому пацієнт одягає навушники і реагує на частоти різних звуків. Спеціаліст, який виконує тест, визначить Ваші слухові здібності на різних рівнях.

тесты на потерю слуха фотоПРОФІКЛАКТІКА

Хоча багато випадків втрати слуху не пов’язані з будь-яким запобіжної фактором з боку пацієнта, однак, Ви можете знизити рівень шуму і допомогти запобігти втраті слуху в деяких випадках.

Уникаючи пошкодження гучним шумом, використовуючи захист вуха (беруші) в галасливих місцях і проявляючи активність при проходженні слухових тестів, ви можете запобігти втраті слуху від шуму.

РОЗМОВЛЯЙТЕ З ДОРОГИМИ ВАМ ЛЮДЬМИ

Якщо Ви помітите, що хтось із Ваших близьких зазнає труднощів зі сприйняттям звуків, Ви повинні спонукати їх звернутися за допомогою до фахівця з питань слуху. Проблема, швидше за все, піддається лікуванню і може бути навіть виліковної, і призначене лікування цілком значно може поліпшить його якість життя.

Отзывы о центре слуха БеттертонВтрата слуху у Вашої близької людини може здатися Вам більш складною проблемою, ніж для них в першу чергу. Говорячи про це, Ви можете допомогти йому зрозуміти, що перший крок – це визнати, що проблема існує і що втрата слуху не може бути вирішена, якщо не буде вжито заходів щодо її виправлення.

Пам’ятайте, що усунення втрати слуху у Вашої близької людини не тільки поліпшить якість життя, але і Ваші особисті відносини також поліпшуватися. Ваш близька людина може стати більш активним в повсякденній діяльності і почати витрачати більше часу на інших. Коли мова йде про втрату слуху, людина, що страждає від цього, не відчуватиме себе таким закритим від решти світу.

Зробіть перший крок і знайдіть фахівця із слухових апаратів поруч з Вами вже сьогодні.

Попросіть Вашої близької людини відповісти на питання:

 • Ви добре чуєте звичайні звуки і розмови протягом дня?
 • Повторюють Ваші друзі і родичі кілька разів одне і те ж, перш ніж Ви їх чітко почуєте?
 • Ви відчуваєте душевну втому в кінці дня, хоча ви не робите нічого незвичайного?
 • Якби Ваш слух міг би бути поліпшений, Ви б скористалися цією можливістю?

Якщо у Вас виникли якісь запитання чи проблеми, пов’язані з втратою слуху, відвідайте наш веб-сайт www.bettertone.com. Перегляньте наш онлайн-каталог, щоб знайти слухового фахівця у Вашій області.

СЛОВНИК

Допоміжний пристрій для прослуховування: Підсилювачі для звуку, що поліпшують конкретну
ситуацію зв’язку, може використовуватися окремо або в поєднанні зі слуховими апаратами. Приклади пристроїв включають посилені телефони, телефони, сумісні зі слуховими апаратами, слухові апарати, сумісні з телевізором, FM-системи і пристрої оповіщення.

Аудіограма: графічна запис, отримана під час тесту на слух. аудіограма відображає
результати тесту в кожному вусі на різних рівнях і частотах.

Аутогенне релаксація: метод, який вчить Ваше тіло реагувати на Ваші словесні команди. Ці команди «говорять» Вашому тілу, щоб воно розслабилося і контролювало дихання, артеріальний тиск, серцебиття і температуру тіла. аутогенне
релаксація може використовуватися для зняття стресу, викликаного тиннитус.

Автоматизована слухова реакція головного мозку: об’єктивний тест на слухові функції
головного мозку у відповідь на слухову стімуляцію.Неінвазівний тест може використовуватися для перевірки слуху новонароджених дітей.

Слуховий апарат завушної (BTE): тип слухового апарату, який складається з двох частин: корпус, який містить електроніку, яка розміщується за вухом і вушний вкладиш, який подає звук у вушний канал. Типи BTE придатні для будь-якої форми втрати слуху і віку. Типи слухових апаратів BTE включають: міні-BTE з тонкою трубкою і наконечником, приймач в вусі (RITE), приймач в каналі (RIC) і BTE з вушною вкладкою.

Вушний равлик: спіральна порожнину внутрішнього вуха, що містить сенсорні клітини для розпізнавання слуху. Сенсорні клітини продукують нервові імпульси у відповідь на звукові коливання.

Кондуктивна приглухуватість: ця форма втрати слуху виникає, коли є перешкода чи пошкодження середнього або зовнішнього вуха, яке блокує проходження звуку у внутрішньому вусі. Кондуктивний тип втрати слуху може бути постійним або тимчасовим, в залежності від причини.

Вроджена втрата слуху: втрата слуху, що виникає з народження. Природжений тип втрати слуху може бути викликаний або генетичними, або негенетичними факторами.

Спеціаліст з питань слуху: людина, яка може допомогти вирішити проблеми, пов’язані з
втратою слуху. Існує багато видів слухових медичних працівників, включаючи отоларингологів, аудіолігв, лікарів первинної медико-санітарної допомоги та фахівців із слухових апаратів.

Слуховий апарат внутрішньовушний (ITE): цілісний корпус слухового апарату, який щільно вставляється у вушний канал. Особи з дуже маленькими або неправильними вушними каналами зазвичай не є хорошими претендентами для застосування ITE. Існує кілька типів слухових апаратів ITE, в тому числі: невидимі в каналі (IIC) або повністю в каналі (CIC) і в каналі (ITC).

Внутрішнє вухо: напівкруглі канали та вушна равлик, які утворюють органи балансу і слуху. Напівкруглі канали у внутрішньому вусі є частиною нашої балансової системи. Равликом є ​​слухова частина внутрішнього вуха.

Хвороба Меньєра: хвороба внутрішнього вуха, яка зазвичай зачіпає тільки одне вухо. Хвороба може викликати тиск або біль у вусі, важкі випадки запаморочення або просто запаморочення, а також дзвінкий або ревучий шум, також відомий як тиннитус. Стан є хронічним і не піддається медикаментозному лікуванню, але існують інші різні варіанти лікування, які допоможуть впоратися з цим захворюванням.

Середнє вухо: середнє вухо починається з барабанної перетинки в кінці вушного каналу. Воно містить три крихітні кістки, звані кісточками. Кісточки передають звукові коливання від барабанної перетинки до внутрішнього вуха.

Втрата слуху, спричинена шумом: тип втрати слуху, викликаний тривалим впливом шкідливих рівнів шуму або одноразовим впливом шуму на крайніх децибелах.

Отоакустичної емісія: звук, що генерується у внутрішньому вусі при обробці вхідних сигналів.

Ототоксичність: Описує щось, наприклад, фармацевтичне ліки, яке надає
токсичний вплив на внутрішнє вухо або його нервові закінчення.

Вушна раковина: частина вуха, яку ми бачимо за межами нашої голови, складається з хрящів і м’яких тканин, так що вона зберігає певну форму, зберігаючи при цьому гнучкість. Збирає звукові коливання і направляє їх у вушний канал.

Пресбіаскузіс: поступова втрата слуху, яка виникає в обох вухах через старіння. Ця форма поступової втрати слуху зазвичай є постійною, але її можна успішно лікувати слуховими апаратами.

Сенсоневральна туговухість: найбільш поширений тип втрати слуху. цей процес
пов’язана з ушкодженням сенсорних клітин вушної равлики або самого слухового нерва, що запобігає або послаблює передачу слухових сигналів в мозг.Сенсібілізірованний тип втрати слуху є постійним.

Тиннитус: також званий «дзвін у вухах». Сприймаються слухові сигнали можуть бути низькими або тональними, а також гучними і дзвінкими. Тиннитус можна також назвати дзижчать, мчить, клацали або пульсуючим звуком. Тимчасова втрата слуху: Цей термін часто асоціюється з інфекціями середнього вуха, які можуть призводити до різних ступенів втрати слуху, часто змінюючись залежно від стадії інфекції.

Тимпанінова мембрана: барабанна перетинка.

Запаморочення: Дисбаланс, пов’язаний, зокрема, при спостереженні з великої висоти або викликаний хворобою, що впливає на внутрішнє вухо або вестибулярний нерв.

 

 

Loading...

Типи втрати слуху
Оцініть статтю