Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Лікування аденоїдів

Аденоиды у детейНавігація по сторінці:

 

Лікар виявив аденоїди у дитини? Не варто впадати в паніку, але й затягувати лікування цього захворювання теж не потрібно. Раніше при такому діагнозі єдиною альтернативою була операція. Сьогодні з’явилися нові прогресивні методи, безболісні і не страшні для дитини. Але щоб зрозуміти, як лікувати аденоїди, потрібно для початку розібратися, що це за хвороба, і чим вона небезпечна.

Що таке аденоїди?

Аденоїди – це патологічне розростання лімфоїдної тканини, з якої складається носоглоточна миндалина. Найчастіше ця проблема зустрічається у дітей дошкільної вікової категорії. Після 10 років починається зворотний розвиток тканин. Але це зовсім не означає, що хворобу можна пустити на самоплив, чекаючи, що дитина «переросте». Адже вона проявляється з досить неприємною симптоматикою і може викликати різні незворотні ускладнення.

Стадії захворювання

Аденоїди у дітей зазвичай протікають в 3 стадії. Чим раніше буде виявлено захворювання, тим менше спровоковані ним ураження, і простіше лікування. Тому потрібно постаратися позбутися від цієї проблеми, коли вона ще не встигла досить прогресувати.

1 ступінь

На цьому етапі розростання мигдалини поки незначне, але вже спостерігається поява аденоїдів. Вони блокують близько 25% отворів носових ходів. Це викликає утрудненість носового дихання. Особливо яскраво це проявляється вночі, і дитина починає хропіти.

2 ступінь

Аденоїди 2 ступеня проявляються блокуванням носових ходів приблизно на 2/3. Це провокує серйозні проблеми з диханням, навіть в денний час. Рот у дитини практично завжди відкритий, оскільки їй важко дихати носом.

3 ступінь

Коли розвиваються аденоїди 3 ступеня, носове дихання стає абсолютно неможливим. Це пояснюється тим, що мигдалина, що розрослася повністю перекриває просвіт. Саме ця стадія захворювання чревата найбільш серйозними ускладненнями.

Осмотр детского ЛОРаСимптоми аденоїдит

Якщо в спокійному стані тканина, що розрослася доставляє дитині багато дискомфорту, то в запаленій представляє реальну загрозу. Коли проявляється запалення аденоїдів клінічна картина наступна:

 • Сильний нежить, що не піддається лікуванню краплями і спреями
 • Підвищення температури
 • Напади кашлю
 • Збільшення лімфатичних вузлів
 • Гнійно-слизові виділення з носоглотки
 • Біль в носоглотці
 • Погіршення слуху і біль у вухах
 • Слабкість, відсутність апетиту, головний біль і нудота

Болі і патологічні виділення при аденоїдиті

Запалення аденоїдів зазвичай розвивається на тлі активізації мікрофлори носоглотки, яка виникає при вірусній інфекції або переохолодженні. В результаті утворюються виділення, що стікають по задній стінці глотки. В результаті запалюється горло і ніс, проявляється кашель і нежить, може навіть розвинутися середній отит. Тому якщо запалилися аденоїди, лікування повинно бути оперативним і ефективним.

Загальні симптоми

Як і при будь-якому запальному процесі, при аденоидиті спостерігається млявість, стомлюваність, сонливість на тлі підвищення температури. Дитина відмовляється їсти, скаржиться на головний біль. Можуть також виявлятися рвотні реакції. Вся ця симптоматика вже є приводом для звернення до лікаря.

Описані вище ознаки говорять про те, що потрібно звернутися до отоларинголога. Це лікар, спеціалізацією якого є лікування захворювань вуха, носа і горла. Він підбере правильні методи терапії і допоможе позбутися від аденоїдів раз і назавжди.

Аденоїди у дітей

Захворювання зазвичай зустрічається у дітей молодшого віку, від 3 до 7 років. Причиною найчастіше є слабка імунна система, через яку виникають часті запальні процеси в носоглотці. У підсумку в лімфі застоюється кров, і починається патологічне розростання тканин. Даний процес також запускається через несприятливих екологічних умов, спадкової схильності і інших причин.

У групі ризику знаходяться діти, які з народження страждають на бронхіальну астму, а також алергіки. Крім того збільшені аденоїди часто діагностують у дітей, батьки яких зловживають курінням. Тобто, дитина по суті є пасивним курцем, і це запускає зростання носоглоткового мигдалика. Іноді зустрічаються аденоїди у дорослих, але ці випадки вкрай рідкісні.

Ознаки захворювання

Дана хвороба вимагає своєчасного лікування, тому важливо виявити її якомога швидше. Коли у дитини ростуть аденоїди, симптоми зазвичай такі:

Процедура уфо носа и зева фото

 • Постійно відкритий рот
 • Хропіння ночами
 • Утруднене носове дихання
 • Складнощі з ковтанням їжі – дитина часто давиться
 • Порушен нюх
 • Скарги на чужорідне тіло в носі
 • Приглушений голос «в ніс»
 • Напади кашлю
 • Зниження слуху
 • Виділення слизу з носа
 • Часті простудні запалення
 • Слабкість, втомлюваність і підвищена температура
 • Часті головні болі

На запущених стадіях можуть проявитися зовнішні симптоми – так зване «аденоїдне обличчя». Це може стати причиною комплексів у дитини, особливо якщо однолітки його дражнять.

Основний маркер, за яким батьки можуть запідозрити цю хворобу – дитина починає хропіти ночами. Здорова дитяча носоглотка не може видавати таких звуків. Вони з’являються з-за розростання мигдалини. Збільшені аденоїди ускладнюють носове дихання, тканина, що розрослася вібрує під впливом повітря, продукуючи хропіння.

Крім цього розростання тканин загрожує і іншими наслідками. Порушується природний процес повітрообміну і розподілу тиску між носом, горлом і вухами. Тому у дитини виділяється слиз з носа, з’являються напади кашлю, знижується слух. Якщо лікування аденоїдів не почати вчасно, вони стають причиною хронічних простудних захворювань.

Кріолікування аденоїдів в ЛОР-центрі «Беттертон»

Протягом довгого часу при діагнозі аденоїди у дітей лікування хірургічним методом було єдиною альтернативою. Операція дозволяла повністю видалити патологічні тканини, що розрослися, звільнивши від них дихальні шляхи. Але незважаючи на свою ефективність, хірургічне лікування аденоїдів у дітей мало свої мінуси: травматичність, крововтрата, хворобливість і необхідність реабілітаційного періоду.

На щастя, сьогодні з’явилися альтернативні сучасні методи, які нічим не поступаються операції за своєю ефективністю. Зокрема, кріолікування аденоїдів, що застосовується в центрі «Беттертон». Це процедура, в ході якої уражені тканини заморожуються і потім опадають самостійно. При цьому здорова тканина не зачіпається.

У порівнянні з традиційною хірургічною методикою кріолікування аденоїдів має масу переваг. Воно не викликає у дитини такого страху, як скальпель і інші інструменти і дозволяє видалити патологічні тканини без болю і крові. Все проходить в невимушеній ігровій формі.

Помітили у дитини описані вище симптоми? Зверніться в ЛОР-центр «Беттертон»! Тут знають, як лікувати аденоїди у дітей і застосовують для цього щадні методики. У центрі використовується сучасне обладнання, що дозволяє провести всі маніпуляції з бездоганною точністю. А професіоналізм працюючих тут лікарів допоможе перетворити лікувальну процедуру в захоплюючу гру!

Вливание лекарственных средств в гортань фотоЧим небезпечне захворювання?

Багато батьків запитують, чому потрібно лікувати аденоїди, якщо дитина може «перерости»? Справа в тому, що ця хвороба загрожує безліччю ускладнень:

 • Хронічні простудні захворювання дихальних шляхів
 • Погіршення слуху
 • Деформація кісток щелепи і лицьового скелета
 • Порушення мови – гугнявість, складності з вимовлянням певних букв
 • Ризик розвитку енурезу, дисфункції нирок
 • Порушення роботи нервової системи

Щоб не допустити розвитку аденоїдів або їх рецидиву, допоможе нескладна профілактика хвороби. Вона включає в себе підтримку гігієни носових ходів, дихальну гімнастику, заходи, що гартують і підтримку імунітету вітамінами, особливо в зимовий період.

Записатись на прийом до лікаря:

Лікування аденоїдів
5
Оцініть статтю
Лікування аденоїдів
5
Ассоль Владимировна Палферова

Ассоль Владимировна Палферова

Палферова А.В. специализируется на аппаратной и компьютерной диагностике слуха, коррекции различных по степени тяжести нарушений слуха, терапии грибковых и воспалительных процессов в ушах, носу и придаточных пазухах, хронических и острых болезней горла.
Ассоль Владимировна Палферова

Останні публікації від Ассоль Владимировна Палферова