Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Риносинусит

Дата: Коментарі: 0

после болезни ухудшился слух

Риносинусит – це ЛОР-захворювання, при якому розвивається запалення слизової оболонки порожнини носа і навколоносових пазух. Хвороба проявляється набряком, утрудненим диханням і нежитю. Також риносинусит є серйозною небезпекою для здоров’я, оскільки може призвести до тяжких ускладнень.

Навігація по сторінці:

 

Особливості хронічного поліпозного риносинуситу

Найбільш важкою формою риносинуситу є хронічна поліпозна. Від постійного набряку тканин їх епітелію починають формуватися поліпи, які потім сильно розростаються. Поліпозний риносинусит провокує великі проблеми з диханням і призводить до хронічного нежитю.

Причини розвитку риносинуситу

  • Віруси – хвороба може розвинутися при зараженні ГРВІ, грипом та іншими інфекціями
  • Бактерії – стрептококи та інші патогенні організми провокують бактеріальний риносинусит
  • Алергічні реакції – на пил, квітковий пилок, комах, тварин, спори грибів
  • Викривлена ​​носова перегородка – робить носові пазухи сприйнятливими до збудників запалень

Симптоми риносинуситу

Залежно від походження хвороби, прояви її симптоматики можуть відрізнятися.

Вірусний

Якщо збудником стала вірусна інфекція, ознаки хвороби проявляються досить яскраво. Людина відчуває закладеність в носі, рясні виділення слизу, зникнення нюху. Також при цьому болить голова, сильно підвищується тілесна температура, течуть сльози, відчувається важкість у лобі і носі.

Бактеріальний

Коли у людини бактеріальний риносинусит, симптоми зазвичай такі:

  • Жар
  • Слизові і гнійні виділення з носа
  • Біль у верхній щелепі
  • Гугнявість голосу

Алергічний

Якщо алергени викликали вазомоторний риносинусит, симптоми зазвичай проявляються сезонно – наприклад, в пору цвітіння певних рослин. У людини рясно виділяється слиз з носа, спостерігається свербіж, чхання, сльозоточивість. При цьому підвищення температури немає, але можуть спостерігатися інші алергічні симптоми – наприклад, червоний висип на шкірі.

Види риносинуситів

За формою перебігу розрізняють 2 види: гострий риносинусит і хронічний.

Гостра форма

Гострий тип захворювання характеризується яскраво вираженою симптоматикою і протікає до 4 тижнів. Після цього гостра форма переходить в рецидив, зі спалахами захворювання кожні 3-4 місяці по 7-10 днів. Далі розвивається під гострий риносинусит, який триває до 12 тижнів, після чого переходить в хронічну форму.

Хронічна форма

Хронічний риносинусит відрізняється високою тривалістю протікання. Людина довгий час відчуває помірну симптоматику і дискомфорт в носі. При цьому він схильний до сильного ризику ускладнень.

ЛОР услуги в КиевеРиносинусит

У пацієнтів різного віку хвороба має свої особливості.

 

У дорослих

Дорослі люди при цій хворобі відчувають сильну закладеність в носі, нежить, біль у певних точках обличчя. Також захворювання часто протікає з повною відсутністю нюху, що є вірною ознакою риносинуситу.

У дітей

Гострий риносинусит у дітей характеризується вираженою симптоматикою, яка проявляється дуже різко. Малюки скаржаться на труднощі з диханням, іноді доходить до задухи. У денний час у них сильний нежить. Вночі вони кашляють – тому що слиз стікає по задній стінці і доходить до гортані. Якщо не вилікувати хворобу вчасно, риносинусит у дітей може дати більш серйозні ускладнення, ніж у дорослих.

Діагностика захворювання

Пацієнтам зі скаргами на описану симптоматику проводять ендоскопічне обстеження носової порожнини і пазух. Іноді для додаткової інформативності та уточнення діагнозу може знадобитися рентгенографія, КТ та МРТ носа.

Лікування риносинуситу в «Беттертон»

Частим питання пацієнтів, у яких виявили гострий риносинусит – скільки лікувати захворювання? На щастя, гостра форма лікується досить швидко і відносно просто. З хронічними захворюваннями доводиться складніше.

Отже, якщо у вас гострий риносинусит – як лікувати патологію? Все залежить від причини. Зазвичай терапія включає приймання судинозвужувальних та протизапальних засобів – щоб полегшити симптоматику. Якщо хвороба спровокована інфекцією, призначають антибіотики. Коли у пацієнта алергічний вазомоторний риносинусит, лікування включає антигістамінні препарати та ізоляцію від алергенів.

Якщо розвинувся хронічний риносинусит, лікування ускладнюється. Одним пацієнтам допомагають кортикостероїдні препарати. Іншим доводиться проводити ендоскопічні операції, щоб поліпшити дренаж, видалити поліпи.

При діагнозі вазомоторний риносинусит лікування в центрі «Беттертон» стане кращим рішенням. Тут застосовуються сучасні методи терапії за допомогою медикаментів і фізіопроцедур. Також можлива альтернатива хірургічної операції у вигляді кріотерапії – за допомогою холоду можна легко видалити поліпи і гіпертрофовані тканини в носі.

Профілактика

Далеко не всі розуміють, що таке риносинусит, тому не вміють уберегтися від нього. Це етіопатологічно пов’язаний запальний процес в придаткових пазухах і порожнині носа. Тому щоб його не допустити, потрібно берегти ніс від переохолодження та інфекцій. Також для профілактики корисно правильно харчуватися і вести здоровий спосіб життя.

Ускладнення після риносинуситу

Нелікований риносинусит становить величезну небезпеку для здоров’я. Саме «безневинне» ускладнення – перехід хвороби в хронічну форму, яку дуже важко вилікувати.

Чим сильніше поширеність запального процесу, тим вище ймовірність, що він торкнеться мозкової оболонки та інших сусідніх структур. Особливо небезпечні в цьому плані запалення верхніх відділів носа – лобової і клиноподібної. Є високий ризик менінгіту, який становить загрозу для життя людини.

При ураженні верхньощелепної пазухи запальний процес може перейти в середнє вухо по слуховій трубі, або в горло через носоглотку. Це загрожує ризиком отиту, тонзиліту, ларингіту. Тому лікувати патологію краще на ранніх стадіях, звернувшись в наш ЛОР-центр!

Записатись на прийом до лікаря:

Риносинусит
Оцініть статтю

Останні публікації від betteradmin

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *