Атерома ЛОР-органів

Импедансометрия подростком

Атерома ЛОР-органів

Вас турбує припухлість в області вуха чи носа? Це може бути атерома, лікування якої можна отримати у центрі «Беттертон». Розповідаємо, як зрозуміти, що у вас кіста сальної залози і що робити при цьому.

Навігація по сторінці:

Атерома – це доброякісне новоутворення, сформоване із сального секрету, тобто жиру. Її також називають кістою сальної залози, а в побуті – просто жировик. Пухлина зазвичай має округлу форму і м’яку консистенцію, злегка підноситься над шкірою, з часом прогресує і може досягати досить великих розмірів. Найчастіше локалізуються атероми на голові – наприклад, у носі, за вухом, на волосистій частині і т.д. Розповідаємо, чому утворюються атероми ЛОР-органів, і як їх позбутися.

Причини появи атероми ЛОР-органів

Атерома шкіри розвивається при:

 • порушення регуляції шкірного сала – сальні залози виділяють дуже багато секрету, і протоки не встигають його виводити;
 • механічні травми – коли сальні залози ушкоджуються, або на них утворюється рубцева тканина;
 • порушення будови шкіри – наприклад, коли в сальних залозах відсутні протоки, або вони занадто вузькі;
 • опіки, обмороження, вплив ультрафіолету та інші негативні дії.

Особливості розвитку у дітей

Як правило, атерома у дітей трапляється рідше, ніж у дорослих. Найчастіше її діагностують у віці 20-30 років. Але якщо у дитини є вроджені порушення будови шкіри чи сальних залоз, то в неї можуть утворюватися атероми. Також високі ризики виникають у підлітковому віці, коли через гормональну перебудову організму порушується секреція шкірного сала.

Види атероми

Атерома може утворитися на будь-якій частині тіла, але часто вражає ЛОР-органи. Ось найпоширеніші місця локалізації:

 1. Атерома за вухом – також може утворюватися всередині слухового проходу, на мочці чи вушній раковині.
 2. Атерома носа – розвивається у ніздрях чи крилах із зовнішнього боку.

Як зрозуміти, що у вас атерома

Найчастіше атерому видно неозброєним оком – це пухлиноподібне утворення височить над шкірою. Поки що пухлина невелика, ніякого дискомфорту не завдає. Але розростаючись, може викликати відчуття стискання та розпирання. Також можливі ускладнення. Тому при появі атероми видалення краще проводити якомога раніше.

Що буде, якщо не лікувати атерому

Атерома вуха чи носа зазвичай не схильна перероджуватись у рак. Але є високий ризик випадково травмувати пухлину, внаслідок чого внутрішньо потрапить інфекція. Це викликає запальний процес і нагноєння всередині капсули, в результаті можуть утворюватися абсцеси та флегмони, видаляти які набагато складніше. Тому краще провести лікування атероми, як тільки її виявили.

Методи діагностики

Зазвичай новоутворення шкіри займається дерматолог, але якщо у вас атерома вуха або носа, потрібно звертатися до ЛОР-лікаря. Він проведе ендоскопічне обстеження, яке дозволить оцінити розмір пухлини. Також пацієнту призначають біопсію та лабораторні аналізи, іноді буває необхідно УЗД для уточнення діагнозу. У нашому центрі «Беттертон» є точна комплексна діагностика новоутворень ЛОР-органів.

Лікування атероми ЛОР-органів у «Беттертон»

При діагнозі атерома, лікування без операції не дає ефекту. Консервативна терапія можлива лише на етапі підготовки до хірургічного втручання. Єдине правильне рішення – видалення атероми. Чим раніше його проведуть, тим менше ризиків та пошкоджень тканин, і нижча ймовірність післяопераційних шрамів.

Існують різні способи лікування атероми хірургічним шляхом:

 • цистектомія – пухлину вилущують разом із капсулою через невеликий надріз;
 • цистостомія – новоутворення прибирають через прокол у місці найбільшого випирання;
 • видалення разом із капсулою – застосовують, якщо пухлина загноїлася;
 • щадні методи – сьогодні є хірургічне лікування атероми без скальпеля, за допомогою малоінвазивних операцій (наприклад, лазером, радіоножем, рідким азотом).

«Беттертон» пропонує малоінвазивне видалення атероми в Києві без болю, крові, пошкоджень і шрамів. Для кожного пацієнта наші ЛОР-лікарі підбирають підходящий метод проведення операції. Запишіться на прийом, щоби проконсультуватися!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *