Кандидоз ЛОР-органів

консультация лор врача

Кандидоз ЛОР-органів

Грибкові інфекції ЛОР-органів легко переплутати зі звичайною застудою. Дізнайтеся, чим це небезпечно, і як розпізнати кандидоз горла, носа або вух. Пропонуємо ефективне лікування мікозів.

Навігація по сторінці:

Кандидоз – це грибкове запалення, яке може вражати слизові оболонки та епітелій. Захворювання нерідко зустрічається у ЛОР-практиці. Його збудниками є дріжджоподібні гриби Candida (кандида), які проникають у вуха чи дихальні шляхи та починають там розмножуватися. Захворювання викликає неприємні симптоми – свербіж, печіння, сирні виділення. Лікарі нашого центру «Беттертон» завжди готові допомогти вам позбавитися грибкової інфекції ЛОР-органів, без ризику ускладнень та рецидивів.

Причини грибкових інфекцій

Основні шляхи зараження через загальний посуд, воду, рушники та інші предмети побуту, а також при безпосередньому контакті. Фактори ризику:  

 • ослаблений імунітет;
 • хронічні ендокринні патології;
 • травми ЛОР-органів;
 • опіки слизових оболонок;
 • тривалий прийом антибіотиків, кортикостероїдів, хіміотерапії та інших препаратів, що порушують мікрофлору;
 • кандидоз ротової порожнини, шкіри чи геніталій;
 • сторонні тіла ЛОР-органів;
 • неправильна гігієна.  

Механізми зараження та особливості перебігу грибкових захворювань різних ЛОР-органів відрізняються.

Грибок у вусі

Кандидоз вуха також називають отомікоз. Інфекція часто проникає в слухові канали через навушники, беруші та інші предмети. Особливо підвищуються ризики при неправильній гігієні вуха – зокрема, у тих, хто постійно використовує палички ватяні. Також захворюванням часто страждають люди, які ходять у басейн – хлорована вода розмиває сірку та порушує мікрофлору вушних каналів, роблячи їх уразливими перед грибковою інфекцією. Ще одна причина захворювання – механічні травми, наприклад, коли людина почухала вухо або почистила його сірником, зубочисткою і т.д.

Захворювання проявляється набряклістю слухового проходу, свербінням та закладеністю у вуха. При цьому із вушних каналів виділяється біла сирна маса. Також може знижуватись слух.

Кандидоз у горлі

Заразитися грибковою інфекцією глотки можна через поцілунки, загальний посуд, сторонні тіла. Досить часто причиною стає кандидоз ротової порожнини, особливо у людей, які носять знімні зубні протези. Перед цього захворювання припадає близько 30-40% інфекційних уражень глотки.

Зазвичай кандидоз горла проявляється сухістю, першінням та печінням, які посилюються при ковтанні. На поверхні глоткового зіва і мигдаликів можна помітити білястий наліт або білі бляшки. Також при гострій формі захворювання може підвищитись температура.

Мікоз носа

Найчастіше інфекція потрапляє у порожнину та пазухи носа контактним шляхом – наприклад, через руки. Також кандидоз у носі може мати травматичну та гематогенну природу. Його основна симптоматика – свербіж, печіння, закладеність у носі, гугнявість, сирні виділення.

Як зрозуміти, що у вас саме кандидоз

Коли людина розвивається кандидоз, симптоми нерідко схожі прояви простудних захворювань. Тому нерідко люди лікуються неправильно і починають приймати антибіотики. Ці небезпечні помилки призводять до того, що хвороба прогресує та викликає тяжкі ускладнення.

Важливо відрізнити грибкову інфекцію від бактеріальної чи вірусної на ранніх стадіях. Характерна риса мікозів – наявність білих сирних виділень з неприємним кислуватим запахом.

Що буде, якщо не лікувати грибок кандида

Без правильного лікування грибкова інфекція активно розмножується і обсяги уражень зростають. Кандидоз може перейти на середнє вухо, заглоточную область, лімфовузли, кісткову тканину, порожнину черепа і головний мозок. Можливий розвиток абсцесів, тромбозів та інших тяжких наслідків. Також є ризик потрапляння грибкової інфекції в кров із наступним сепсисом.

Лікування кандидозу ЛОР-органів у «Беттертон»

Коли пацієнти звертаються до нас із підозрою на грибкову інфекцію, ми проводимо їм діагностику. Вона включає візуальний та ендоскопічний огляд носа, горла, вух. При цьому лікар може помітити кандидоз язиком у вигляді білого нальоту та інші ознаки мікозу. Щоб встановити грибкову природу збудника та його тип, лікар бере мазки ЛОР-органів для дослідження.

Якщо у пацієнта підтвердився кандидоз, лікування включає:  

 • курс антимікотичних препаратів;
 • промивання носа, вух або горла для їхньої санації та видалення грибкового нальоту;
 • прийом препаратів для зміцнення імунітету.  

У центрі “Беттертон” лікування кандидозу підбирається індивідуально для кожного пацієнта. Наші лікарі при цьому враховують локалізацію захворювання, обсяг уражень, вік, особливості організму.

Іноді під час терапії буває потрібна додаткова консультація стоматолога, дерматолога чи гінеколога. Це потрібно, щоб вилікувати кандидоз у роті, на шкірі або статевих органах та прибрати інфекційне вогнище.

кандидоз лор органів фотоПрофілактика кандидозу:

 • зміцнення імунітету;
 • своєчасне лікування грибкових інфекцій в організмі;
 • промивання ротової порожнини спеціальними ополіскувачами – особливо якщо носите знімні протези;
 • корекція рівня цукру на крові;
 • розумний прийом антибіотиків;
 • використання берушів у басейні.  

Якщо ж ваші ЛОР-органи вражені грибком, зверніться за допомогою до «Беттертону» – ми допоможемо вам його позбутися.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *