Корекційний педагог для дітей та дорослих

Корекційний педагог для дітей та дорослих

Корекційний педагог – це фахівець у галузі освіти, який працює з дітьми або дорослими з різними видами освітніх, психологічних або розвиткових потреб. Він надає їм індивідуальну підтримку в процесі навчання, допомагаючи досягти свого максимального потенціалу.

Навігація по сторінці:

Цього фахівця також називають дефектолог. Якщо вам потрібен кваліфікований корекційний педагог у Києві, знайти його можна в центрі «Беттертон». Тут працюють кваліфіковані фахівці, які допомагають навіть у складних випадках.

Коли потрібно звертатися до фахівця

Корекційний педагог потрібен дітям, в яких є певні особливості розвитку:

 • вроджені або набуті вади слуху (приглухуватість) чи зору;
 • порушення мовлення, читання та письма (заїкання, алалія, дислексія та інші);
 • розлади розвитку нервової системи (аутизм, СДУГ тощо);
 • уповільнений психічний та мовленнєвий розвиток.

Найчастіше дитині потрібен корекційний педагог у початковій освіті, зокрема, на етапі підготовки до школи. Він допомагає дитині соціалізуватися у дитячому садку та засвоїти найпростіші базові знання, що знадобляться у першому класі.

Коли дитина потрапляє у шкільне середовище, в неї можуть виникнути складнощі з питаннями навчання. А саме: проблеми з адаптацією, концентрацією уваги, засвоєнням матеріалу, посидючістю. Тому потрібен спеціальний педагог, який з цим допоможе. Доволі часто він співпрацює зі школами, надає підтримку учням з особливими потребами, консультує вчителів та батьків.

Послуги від корекційного педагога

Цей вчитель-дефектолог допомагає з навчанням та інтелектуальним розвитком дітям та дорослим, в яких є особливі освітні потреби. До його послуг входять:

 • розвиток навичок мовлення, моторики читання та письма;
 • корекція психічних процесів та поведінки;
 • розвиток сенсорних та комунікативних навичок;
 • покращення концентрації уваги, мислення, пам’яті, інтелектуальних здібностей;
 • робота над підвищенням самооцінки особливої дитини.

Педагогічна корекція – це довгий та складний процес, що потребує індивідуального підходу та складається з кількох етапів.

Етапи роботи корекційного педагога

 1. Діагностика та оцінка – фахівець-дефектолог проводить спеціальні тести та візуальний огляд, вивчає результати попередніх досліджень. Також він збирає інформацію про рівень розвитку дитини, її сильні та слабкі сторони, можливості та обмеження.
 2. Розробка індивідуального плану – дефектолог аналізує зібрану інформацію та обирає оптимальну педагогічну стратегію. Також він складає навчальний план, в якому враховуються потреби та цілі учня.
 3. Корекційна робота – вчитель реалізує обрані шляхи навчання та проводить з учнем індивідуальні або групові заняття. При цьому використовує різні вправи, ігри та інші методи.
 4. Моніторинг та оцінка – педагог спостерігає за учнем, вивчає та фіксує динаміку процесу, аналізує результати й за потреби вносить корективи у план.
 5. Підсумки – фахівець закріплює результати та аналізує прогрес. Також педагог спілкується з батьками, вчителями та іншими фахівцями, надає звіти та рекомендації для подальшої підтримки.

сурдопедагог для дітей та дорослихДефектолог для дорослих

Здебільшого, допомога цього спеціаліста потрібна дітям дошкільного та раннього шкільного віку. Але в дорослих людей теж можуть виникати ситуації, коли необхідно звернутися до дефектолога. Зазвичай вони пов’язані з проблемами на фізичному рівні – коли потрібна реабілітація після травм, інсультів та різних патологій нервової системи. Заняття з фахівцем допоможуть повернути втрачені комунікативні навички.

Робота з корекційним педагогом в «Беттертон»

Якщо вам потрібен тямущий дефектолог (Київ), зверніться по допомогу до нашого центру. Тут працюють кваліфіковані фахівці, що володіють сучасними методиками корекції. Вони вміють виправляти будь-які порушення мовлення та знають, як підібрати підхід до дітей з вадами слуху, зору, загального розвитку тощо. Корекційні заняття з дефектологом у центрі «Беттертон» дають ефективний та стійкий результат. Запишіться на консультацію, щоб дізнатися більше!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Максим Відповісти

   Вітаю а із скількох місяців краще віддавати дитину на корекцію до дефектолога? чи можливо із скількох років?

   30.11.2023 о 13:05
   • betteradmin Відповісти

    Якщо до 2 років дитина не навчилась вимовляти хоча б 15 слів, це явна ознака затримки розвитку мовлення.
    Починати заняття можна у будь-якому віці, але у найменшому набагато результативніше. Пакети візитів також є. Тож напишіть нам – відправте заявку на знайомство з сурдопегогом/дефектологом https://bettertone.com.ua/uk/make-an-appointment/

    19.03.2024 о 16:31

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *