Автоматизація звуків з логопедом

Автоматизація звуків з логопедом

Автоматизація звуків – це комплекс систематичних тренувань, що дозволяє закріпити правильну вимову. Це необхідно дітям, які проходили корекцію порушень мовлення. Навіть коли дитина навчиться правильно проговорювати проблемний звук, під час вимови може на ньому «спотикатися». Але за допомогою спеціальних тренувань це можна виправити й довести мовлення до автоматизму. У центрі «Беттертон» працюють досвідчені логопеди, які можуть із цим допомогти. Тут можна пройти корекцію мовлення та автоматизацію звука «р», «с», «ш», «ч» та інших.

Навіщо потрібна автоматизація звуків

Ці тренування проводять, коли необхідно закріпити колишній дефектний звук у повсякденному мовленні. Дитину вчать правильно артикулювати та вимовляти його при багаторазовому повторенні. Головна мета – це доведення положення звука до автоматизму. Завдяки цьому дитина зможе у подальшому розмовляти правильно та чітко, без запинок.

Основні правила автоматизації звуків

Цей процес проводиться за допомогою регулярних мовленнєвих тренувань, логопедичних вправ та ігор. При цьому важливо:

 • проводити заняття щоденно, не менше 15 хвилин, та слідкувати за вимовою дитини у повсякденні;
 • не виконувати одночасно вправи на автоматизацію декількох проблемних звуків;
 • перед тренуванням завжди робити спеціальну гімнастику, щоб розігріти мовленнєві м’язи;
 • робити виконання вправ цікавим та зрозумілим для дитини – з наглядними матеріалами, сюжетними лініями, руханками, іграми;
 • спочатку автоматизувати проблемний звук ізольовано від інших, а далі поступово вбудовувати його в мовлення;
 • рухатись від простого до складного – від складів до слів, словосполучень, речень, текстів тощо.

Послідовність вправ для автоматизації звуків

Для кожної дитини логопед розробляє індивідуальну схему тренувань – залежно від типу та ступеню порушення мовлення. Найчастіше дітям буває потрібна автоматизація звука «р». Спочатку спеціаліст пояснює, як правильно артикулювати, яким має бути положення зубів та язика під час вимови. Також логопед може використовувати аудіовізуальні матеріали, відео- або аудіозаписи з правильною вимовою звука. Далі починаються тренування. Спочатку дитина проговорює прості склади: -адр, -одр, дра, дре, -ра, -ор тощо. Далі настає черга коротких слів, наприклад: вир, пар, рак, друг, ріка. Поступово задача ускладнюється, дитина тренується говорити більш довгі слова, фрази, речення.

Ще один популярний запит при зверненні до логопеда – автоматизація шиплячих звуків. Алгоритм такий самий – починають зі складів та рухаються поступово до слів, речень, текстів. Наприклад, автоматизація звука «ш» гарно проходить за допомогою слів «шафа», «каша», «школа», «шахи», «шпагат», «шляхта», «башта» тощо. Автоматизація звука «ч» – на словах «м’яч», «ключ», «гречка», «звичка», «чуб», «значок». Якщо дитині потрібна «автоматизація звука «ж», то їй рекомендується тренуватись на словах «жук», «желе», «живіт», «жужалка»,  «їжак», «врожай», «ножиці».

консультація отоларинголога у києвіОкрім цього, багатьом дітям буває потрібна автоматизація звука «с». у цьому гарно допомагають вправи з повторенням складів – наприклад: «со-со-со полетіло колесо», або «су-су-су – пакетик я несу». Аналогічно з цим проводиться автоматизація звука «з». Тут допоможуть фрази на кшталт «за-за-за – у Зої є коза» або «зи-зи-зи – не боюся грози». Якщо дитині потрібна автоматизація звука «к», то проводяться вправи «веселі краплі», «голоси птахів», а також скоромовки та ігри.

Бувають ситуації, коли дитина у повсякденному мовленні правильно промовляє звуки, але починає запинатись під час читання. Зокрема, популярний запит до логопеда – автоматизація звука «л» у віршах. У цьому випадку з дитиною проводять мовленнєві вправи та читають вірші, де багато слів з літерою «л».

Автоматизація звуків у «Беттертон»

У нашому центрі можна отримати допомогу кваліфікованого логопеда. Тут працюють спеціалісти, що люблять свою роботу та дітей, вміють знаходити до них підхід. Вони намагаються кожне заняття зробити цікавим та максимально продуктивним, проводять захопливі ігри для автоматизації звуків, розігрують сценки, використовують пісні, відео тощо. Тому заняття з логопедом у «Беттертон» дають успішний результат з довготривалим ефектом. Запишіться на консультацію, щоб дізнатися більше та отримати план занять!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *