Дисграфія у дітей – допомога логопеда

Логопед (дефектолог) у Києві

Дисграфія у дітей – допомога логопеда

Дисграфія – це неврологічний розлад, що заважає опануванню навичок письма та читання. Здебільшого розвивається у дітей та є вродженою особливістю. Зазвичай дислексія та дисграфія проявляються одночасно – тобто, дитині складно навчитись читати та писати. Також інколи до цього додається дискалькуліяускладнення в оволодінні числовими даними, арифметикою.

Навігація по сторінці:

У центрі «Беттертон» працюють досвідчені логопеди, що допоможуть скоригувати ці дефекти. Вони знають, як максимально полегшити дитині процес оволодіння навичками письма та читання та вміють знайти підхід до кожного маленького пацієнта.

Чому розвивається дисграфія у дітей

У більшості випадків це вроджена особливість, пов’язана з недостатньою сформованістю певних центрів кори головного мозку, що відповідають за розвиток вищих психічних функцій. Ця патологія може передаватися генетично або розвиватися внаслідок неправильного внутрішньоутробного розвитку. Наприклад, коли мати під час вагітності перенесла інфекційні хвороби, отруєння, вживала алкоголь або наркотичні речовини, токсичні препарати, або дитина народилась недоношеною, перенесла асфіксію під час пологів, мала родові травми. Також у перші роки життя в дітей може розвиватись набута дисграфія, причини якою пов’язані з:

 • перенесеними нейроінфекціями, вірусними захворюваннями;
 • травмами голови;
 • порушеннями слуху та зору;
 • сильними стресами;
 • занедбаністю – коли з дитиною не розмовляють, не читають їй, не займаються її розвитком.

Дисграфія – види та форми

 • Аграматична дисграфія – дитина під час написання робить багато граматичних помилок, плутає суфікси, відмінки, закінчення.
 • Оптична дисграфія – виникає через порушення зорово-просторового сприйняття, проявляється у неправильному написанні літер (наприклад, «и» замість «ш»).
 • Акустична дисграфія – дитині складно відтворити текст на слух, написати його під диктовку, вона плутає схожі звуки, зокрема «т» з «д», «з» та «с».
 • Артикуляційно-акустична – проблеми з відтворенням тексту не тільки у письмі, але й в усному мовленні.
 • Порушення аналізу та синтезу – дитина міняє місцями літери, склади, слова у фразах.

Як визначити ознаки дисграфії

Головна ознака патології – це нездатність оволодіти письмом. Це може бути частковий розлад, коли проблеми є лише з певними звуками та літерами, або повний, коли дитина взагалі не може навчитись писати. Здебільшого перші ознаки стають помітні у пізньому дошкільному або ранньому шкільному віці.

Коли в дитини дисграфія, симптоми зазвичай проявляються у вигляді:

 • заміни чи пропуску букв;
 • неправильної форми, розміру або розташування літер при написанні;
 • орфографічних, граматичних, пунктуаційних помилок;
 • переставлення місцями літер, складів;
 • проблем з орієнтацією тексту на папері;
 • уповільненого процесу письма;
 • нездатності відтворити текст під диктовку.

Як полегшити навчання для дисграфіків

Сьогодні розроблені доволі дієві методики та поради, що допомагають дітям з дисграфією оволодіти навичками письма. Цим займаються логопеди, які використовують:

 1. Спеціальні тренування – на розвиток дрібної моторики, навичок правильного слухання, читання, письма. Дітям з діагнозом дисграфія вправи допомагають розширити словниковий запас, опанувати правила граматики, покращити роботу артикуляційного апарату.
 2. Корекцію почерку – під час написання фахівець направляє руку дитини так, щоб добитися правильного написання.
 3. Логопедичний зошит – дисграфія ефективно коригується за допомогою каліграфічних прописів, картинок, кросвордів, анаграм та інших візуальних матеріалів.

При діагнозі дисграфія лікування як такого не існує. Ця специфічна проблема полягає в тому, що мозок інакше обробляє текстову інформацію. Тому коли в дитини є дисграфія, завдання полягає в тому, щоб навчити її жити з цією особливістю.

лечение лор заболеваний у детей в киеве фотоКорекція дисграфії у «Беттертон»

Кваліфіковані логопеди нашого центру завжди готові допомогти з корекцією дефектів мовлення, читання, письма. Н консультації фахівець проводить тести, визначаючи вид та ступінь патології, а після розробляє індивідуальний план занять. Наші логопеди ефективно коригують дисграфію в дітей за допомогою сучасних методів та завжди працюють на результат.

Профілактика

Щоб знизити ризики розвитку цієї патології в дитини, варто планувати вагітність та берегтися від інфекційних хвороб у цей період, відмовитись від шкідливих звичок. Також корисно буде займатися розвитком малюка з раннього віку – читати йому вголос, розмовляти, співати, виконувати спеціальні вправи.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *