Брадилалія – причини, симптоми та лікування

Брадилалія – причини, симптоми та лікування

Брадилалія – це порушення темпу та ритму мовлення, пов’язане неправильною роботою артикуляційного апарату. Людина при цьому промовляє слова дуже повільно та монотонно, робить великі паузи. Вимова втрачає природню плавність, стає ускладненою.

Навігація по сторінці:

 

Цей медичний стан може свідчити про серйозні патології та потребує корекції. У центрі «Беттертон» можна отримати допомогу кваліфікованих логопедів. Вони займаються виправленням дефектів мовлення та завжди працюють на результат.

Причини патології

Коли розвивається брадилалія, причини завжди пов’язані з порушенням роботи центральної нервової системи. Здебільшого цю проблему викликає пошкодження центрів у корі головного мозку, відповідальних за формування мовлення.

Брадилалія у дітей може розвиватися через:

 • несприятливий перебіг вагітності – зокрема, якщо мати перенесла інфекційні хвороби чи отруєння, вживала алкоголь, наркотики або сильнодіючі ліки;
 • травми під час пологів – особливо високі ризики в малюків, що народжуються з гіпоксією;
 • ураження ЦНС у перші роки життя – зокрема, нейроінфекції (та інші), черепно-мозкові травми тощо;
 • вроджені психічні розлади – наприклад, олігофренія;
 • педагогічну занедбаність та брак мовленнєвого виховання.

В дорослих людей брадилалія може розвиватися через дегенеративні патології мозку (зокрема, паркінсонізм), психічні розлади (шизофренію та інші), депресивні стани, травми мозку, інсульти. Також ця проблема може виникнути при зміні способу життя – наприклад, коли людина починає зловживати алкоголем або наркотичними речовинами.

Симптоми та наслідки

Головна ознака брадилалії – патологічно уповільнений темп мовлення. Людина розмовляє монотонно та нерівно, робить великі паузи між словами, її вимова загальмована. Також при діагнозі брадилалія симптоми можуть проявлятися у вигляді:

 • проблем з формулюванням слів та фраз;
 • сповільненого читання та письма;
 • ускладненої вимови;
 • беземоційності голосу;
 • уривчастого мовлення;
 • розтягування голосних звуків;
 • погіршення зовнішньої та внутрішньої вимови.

Брадифразія перешкоджає нормальному спілкуванню та заважає соціалізації,  навчанню та іншим важливим процесам. Людина при цьому стає замкненою, дратівливою, тривожною, в неї розвиваються психологічні комплекси. Якщо вчасно не скоригувати цю проблему, можлива повна втрата вільного володіння мовленням.

Особливо це небезпечно для дітей, адже патологія заважає їх розвитку та може призвести до серйозних відхилень. Не треба зволікати – на ранніх стадіях брадилалія і тахілалія (прискорене мовлення) успішно коригуються.

сурдопедагог для дітей та дорослихДіагностика, лікування та корекція патології в «Беттертон»

Виявити це порушення можна у логопеда. Він проводить спеціальні тести, що дозволяють оцінити навички усного та письмового мовлення, а також читання й моторики. Окрім цього можуть знадобитись додаткові дослідження – КТ, МРТ тощо.

Щоб виправити проблему, треба з’ясувати її причину. Залежно від основної патології, пацієнту роблять операцію або призначають ліки, що поліпшують нейрологічні функції. Окрім цього потрібно працювати з логопедом та виконувати вправи та техніки, що сприяють поліпшенню мовлення.

Якщо у вас чи вашої дитини є брадилалія, корекція у центрі «Беттертон» допоможе виправити цей дефект. Наші досвідчені фахівці знають, як працювати з темпо-ритмічною складовою мовлення, та вміють «поставити» правильну вимову навіть у важких випадках. Для кожного пацієнта вони підбирають індивідуальну програму занять.

При діагнозі брадилалія вправи здебільшого спрямовані логоритміку. Це дозволяє нормалізувати темп вимови, зробити її більш динамічною та плавною. Зокрема, якщо в дитини брадилалія, приклад занять орієнтовно такий:

 • музикальні вправи – маршування, стрибки, присідання під музику;
 • підтримка швидкості мовлення за допомогою плескання, помахів руками;
 • вправи на розвиток дрібної моторики – ліпка, плетіння, в’язання тощо;
 • скоромовки, читання, пісні.

Здебільшого, курс занять із логопедом триває від 6 місяців до 1 року. За цей час дитина успішно вчиться правильної вимови. Запишіться на консультацію прямо зараз, щоб скласти індивідуальний план тренувань!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *