Розлади аутистичного спектру у дітей та дорослих

Розлади аутистичного спектру у дітей та дорослих

Розлад аутистичного спектру (скорочено РАС) – це порушення розвитку, що проявляєтеся дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Цей стан є вродженим та всебічним, він може проявляється в різних формах та ступенях важкості.

Навігація по сторінці:

 

Зазвичай порушення стає помітним вже у дитячому віці та зберігається протягом всього життя. Але при ретельній роботі з дефектологом його можна дещо скоригувати та допомогти дитині адаптуватися. Тож якщо у вашої дитини хвороба РАС, то фахівці центру «Беттертон» завжди готові допомогти.

Причини РАС у дітей

Науковці поки ще достеменно не з’ясували, що саме спричиняє розвиток цієї проблеми. Але відомо, що у всіх пацієнтів з РАС є певні порушення в роботі та будові головного мозку. Також підтверджено, що патологія передається генетично. Тобто, якщо в родині були випадки цього розладу, ризики його виникнення у наступних поколіннях збільшуються. Також спровокувати проблему можуть проблеми під час вагітності та пологів – інфекційні хвороби, отруєння, кисневе голодування плода, недоношеність.

Ознаки порушення

Коли в дитини РАС, симптоми проявляються здебільшого у вигляді порушень різних форм комунікації. Зазвичай це стає доволі помітно у віці 3 років. Варто звернутися до фахівців, якщо дитина:

 • не ініціює спілкування;
 • має вкрай бідний як на свій вік словниковий запас та розмовляє короткими фразами;
 • постійно намагається усамітнитись та виявляє тривогу в присутності інших людей;
 • не підтримує зоровий контакт під час розмови;
 • не використовує під час мовлення жестів та міміки;
 • не наслідує поведінки батьків;
 • не виявляє зацікавленості до навколишнього світу, боїться змін;
 • може зациклюватися на одних словах та діях, часто їх повторюючи;
 • інколи проявляє неконтрольований гнів або агресію;
 • негативно реагує на торкання, обійми від близьких людей;
 • проявляє обмеженість інтересів – наприклад, бавиться однією іграшкою, не реагуючи на решту.

Види, типи та особливості РАС у дітей

Найпоширеніші розлади даної категорії:

 1. Аутистичний розлад (аутизм) – в дитини порушені навички соціальної взаємодії, комунікації та стереотипних поведінок.
 2. Синдром Аспергера – збережені мовленнєві навички, але є відмінності в соціальній взаємодії та певна вузькість інтересів.
 3. Синдром Ретта – дитина починає раптово втрачати рухові, мовленнєві та рольові навички.
 4. Дитячий дезінтегративний розлад – порушення мовленнєвих та комунікативних навичок, що проявляється дратівливістю та гіперактивністю.
 5. Розлад розвитку, не визначений іншим чином (PDD-NOS) – порушення розвитку, які не вписуються чітко в попередні типи.

Люди доволі часто плутають РАС та аутизм – у чому різниця? Аутизм – це один з різновидів порушення, а поняття РАС охоплює повний вказаний спектр розладів.

Діагностика та корекція

Щоб встановити діагноз РАС, потрібна команда робота декількох фахівців – педіатра, дитячого невропатолога, психіатра, дефектолога. Дитина має пройти через низку обстежень та тестувань, за результатами яких визначається тип та ступінь розладу.

Батьки не завжди усвідомлюють, що таке РАС та вважають, що дитина просту лінується або не любить спілкуватися. Але важливо розуміти, що клінічний діагноз, серйозна патологія, яку неможливо вилікувати. Але це не привід опускати руки, адже сьогодні є нові прогресивні методи корекції цього розладу. Завдяки новітнім методикам та активній роботі з фахівцем можна значно покращити порушені навички та успішно інтегрувати дитину в соціум. Важливо зробити це якомога раніше – тоді дитині буде набагато простіше в розвитку, навчанні, а згодом і в дорослому житті.

Отримати допомогу при РАС можна в центрі «Беттротон». Тут працюють кваліфіковані дефектологи, що вміють знаходити підхід до дітей та не бояться складних викликів. Вони завжди націлені на результат і володіють сучасними методами, що допоможуть успішно скоригувати й адаптувати пацієнта до активного цікавого життя. Запишіться на консультацію, щоб дізнатися деталі!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *