Логоритміка та її користь для дітей

Логоритміка та її користь для дітей

Логоритміка – це низка вправ і завдань для формування та розвитку мовлення. Її основний інструментарій складається з ігор, віршів, музики та рухів. Зазвичай ці вправи призначають при різних порушеннях мовлення, але їх також можна робити з профілактичною метою. Логоритміка для дітей корисна тим, що допомагає «поставити» правильну, красиву та плавну вимову, а також натренувати слух, моторику, пам’ять, увагу, розвинути творчі здібності.

Навігація по сторінці:

Якщо у вашої дитини є розлади мовлення, вам допоможуть у центрі «Беттертон». Тут працюють кваліфіковані логопеди з багаторічним досвідом. Вони використовують сучасні методи корекції, серед яких зокрема є й логоритміка.

Симптоми, при яких варто звертатися до логопеда

Корекційна педагогіка, складовою якої є логоритміка, необхідна дітям з порушеннями мовлення. Вона допомагає навчитися говорити правильно та покращити інші когнітивні навички. Зазвичай призначається логоритміка при:

 • заїканні;
 • затримках мовленнєвого розвитку;
 • дизартрії;
 • порушеннях звуковимови;
 • проблемах з моторикою та координацією рухів;
 • порушеннях слуху.

Правильно підібраний комплекс корекційно-розвивальних вправ та ігор допомагає дитині розширити словниковий запас, розвинути слухову увагу, автоматизувати звуки, «поставити» гарну вимову. Також за допомогою рухів, музики і віршів можна покращити моторику та м’язовий тонус, розвинути голос, інтонацію та артикуляцію.

Методи та елементи логоритміки

Основні інструменти, на яких базується логоритміка – вправи з використанням музикально-ритмічних рухів, слухання, співів, гри на інструментах. Заняття можуть проходити у групах або індивідуально. Найпоширеніші елементи, з яких складається логоритміка:

 • пісні;
 • дихальна та артикуляційна гімнастика;
 • ритмічні рухи – танці, синхронна ходьба й марширування, гімнастика;
 • декламація віршів;
 • вправи на формування моторики;
 • гра на музичних інструментах.

Заняття супроводжуються іграми та іншими активностями, щоб дітям було цікаво.

Для якого віку корисна логоритміка

Найбільш ефективна логоритміка для дошкільнят від 2-х років. У цьому віці активно формуються та розвиваються мовленнєві навички, дитина починає соціалізуватися. І якщо в неї є розлади мовлення, дуже важливо не пропустити момент і розпочати корекцію. Сьогодні доволі поширеною практикою стала логоритміка в ДНЗ – майже в кожному садочку є хоча б одна логопедична група. Дітям з важкими порушеннями мовлення рекомендується також займатися з логопедом індивідуально.

Чому важливо не зволікати та звернутися до логопеда

Якщо на етапі формування й розвитку мовлення ви помітили в дитини якісь порушення або затримки, треба одразу ж розпочати корекцію. Адже від цих навичок буде залежати її подальший розвиток, навчання, соціалізація. Діти, що не вміють правильно говорити, доволі часто відстають від однолітків, пізніше йдуть до школи або потребують навчання у спеціальних закладах. Через це в них формуються психологічні комплекси – вони стають закритими, дратівливими, обмежують себе у спілкуванні. Тому не гайте часу – зверніться до логопеда за перших ознак розладів мовлення.

Як часто треба займатися

Відповісти на це питання може тільки фахівець. Одним дітям достатньо 1-2 занять на тиждень, інші потребують щоденних тренувань. Запишіться на консультацію до нашого логопеда – він підбере індивідуальний комплекс вправ та складе графік занять.

Заняття з логоритміки в центрі «Беттертон»

Якщо вас цікавить логоритміка у Києві, зверніться до нашого центру. Тут працюють справжні професіонали, які знають, як знайти підхід до будь-якої дитини. Наші логопеди постійно підвищують кваліфікацію та вивчають сучасні ефективні методи. У своїй роботі вони керуються індивідуальним підходом та завжди працюють на результат.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *