Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Отомікоз

Дата: Коментарі: 0

Беттертон-осмотр-консультация фото

Отомікоз – запалення вуха, збудником якого є грибкова флора. Здебільшого його викликають дріжджові та цвілеві гриби. До запального процесу може залучатися зовнішня частина вуха, а також барабанна перетинка й порожнина, соскоподібний відросток та інші структури.

Навігація по сторінці:

Симптоми отомікозу

При такому захворюванні, як отомікоз, симптоми поділяють на місцеві та загальні.

Також рекомендуємо прочитати наступні статті:

Місцева симптоматика

 • Набряклість, почервоніння слухового проходу, наявність кірочок на його стінках – якщо хочете зрозуміти, як виглядає отомікоз, фото в інтернеті допоможуть розібратися
 • Сильний свербіж, біль та закладеність у вусі
 • Зниження слуху, нерідко одностороннє
 • Відділення з вух фрагментів епітелію та грибних спор – білуваті виділення
 • Підвищена чутливість вуха до натискання

Загальна симптоматика

 • Запаморочення
 • Підвищена температура тіла, головний біль
 • Слабкість та нездужання

Класифікація отомікозу

Отомікоз вуха класифікують за поширеністю запалення та його локалізацією. Всього існує 4 види.

1 – зовнішній

Візуально помітний на шкірі зовнішнього вуха та вушної раковини. Найпоширеніший вид, що зустрічається в більш ніж 60% випадків. Слуховий прохід при цьому звужується, з його шкіри зникає захисна жирова плівка. Гостра фаза хвороби протікає з яскраво вираженою загальною симптоматикою, при цьому людина майже повністю втрачає слух на хворому вусі. Якщо вчасно не вилікувати цей вид патології, запалення швидко переключається на барабанну перетинку та поширюється на середнє вухо.

2 – мірінгомікоз

При цьому різновиді отиту уражається тільки барабанна перетинка. Грибок поселяється на її поверхні, порушуючи рухливість. Тканини червоніють, набрякають, підвищується ризик перфорації. Даний тип патології найрідкісніший та зустрічається не частіше 1% всіх випадків.

3 – грибковий середній отит

Другий за поширеністю отомікоз, що зустрічається в 17-20% пацієнтів. Вражає не тільки барабанну перетинку, а й порожнину середнього вуха, слухові кісточки. Проявляється з вираженою симптоматикою, може призвести до серйозних порушень слуху.

Післяопераційний

Виникає після операцій на органах слуху. На фоні зниженого імунітету та постійної обробки кортикостероїдами і антибіотиками вуха стають сприйнятливі до грибкової інфекції.

Причини отомікозу

Отомікоз вуха – це інфекційне захворювання, яке провокує грибок сапрофітного типу. Це може бути Candida, Aspergillusniger, Aspergillus та інші грибкові організми. Фактори, що сприяють зараженню:

 • Наявність грибкових інфекцій в організмі
 • Попадання чужорідних тіл до вуха
 • Механічні травми вух
 • Підвищене потовиділення в комплексі з поганою гігієною
 • Прийом антибіотиків та кортикостероїдів місцевої дії – при лікуванні вушних хвороб
 • Постійне перебування в запилених приміщеннях

лор осмотрДіагностика отомікозу

Виявити отомікоз у вухах допоможе ЛОР-лікар, який огляне пацієнта за допомогою отоскопії. Це діагностика із застосуванням оптичного обладнання з багаторазовим збільшенням. В процесі обстеження можна виявити запальний процес, ступінь його поширення. Додатково на діагностиці беруть зішкріб для мазка на мікрофлору – визначити тип грибка, й підібрати препарати для його усунення.

Лікування хвороби

При діагнозі отомікоз лікування підбирається залежно від типу хвороби, поширеності процесу та віку пацієнта.

У дітей

Отомікоз в дітей зустрічається набагато частіше, ніж в дорослих. При цьому лікування ускладнюється тим, що потрібно вдумливо підбирати препарати, які не зашкодять дитині. В отоларингології на цей випадок розроблено спеціальний протоколи дії:

 • Промивання місцевими антимікотичним препаратами – не спричиняють системної дії на організм, тому безпечні для дітей
 • Очищення вуха від мертвого епітелію
 • Призначення препаратів, що зміцнюють імунітет

В дорослих

Для дорослого пацієнта з діагнозом отомікоз лікування може включати комплексні протигрибкові препарати системної дії. Це дозволяє швидше перемогти хворобу та уникнути рецидивів захворювання. Також застосовуються промивання, аплікації та інші місцеві процедури – щоб зняти запалення, очистити вуха від відмерлих клітин та ексудату.

Особливості лікування отомікозу в «Беттертон»

У нашому ЛОР-центрі ми успішно лікуємо отомікоз в дітей та дорослих. Наші лікарі обстежують пацієнтів на сучасному обладнанні і підбирають індивідуальну схему терапії для кожного. Вони знають все про отомікоз – як лікувати різні типи хвороби, як уникнути рецидивів.

Можливі ускладнення

Виявивши описуючі отомікоз симптоми, лікування потрібно починати негайно, інакше будуть важкі наслідки. Запалення може стати хронічним, і тоді утворюються спайки, зіпсується слух. Також інфекція може пошкодити й інші структури. Наприклад, вона часто провокує запалення в соскоподібному відростку, і тоді вилікувати хворобу набагато складніше. До того ж отомікоз заразний, і якщо в сім’ї є один хворий, він може заразити інших.

Профілактика

 • Вчасно лікуйте інфекційні процеси в організмі
 • Бережіть вуха від травм
 • Підтримуйте гігієну слухових проходів, не торкайтеся їх брудними руками або предметами, не використовуйте ватні палички
 • При вушних хворобах не займайтеся самолікуванням, особливо будьте обережні з антибіотиками

Якщо у вас все ж трапився отомікоз вуха, лікування можна отримати в нашому ЛОР-центрі. Запишіться на прийом, щоб дізнатися більше!

Записатись на прийом до лікаря:

Отомікоз
5
Оцініть статтю
Отомікоз
5

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *