Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Гнійна ангіна

У наших широтах гнійна ангіна є досить поширеним захворюванням. В основному вона проявляється в холодну пору року, коли організм особливо чутливий до інфекції. І важливо вчасно розпізнати ознаки і розуміти, як лікувати гнійну ангіну, щоб уникнути важких для організму наслідків.

Вливание лекарственных средств в гортань фото

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

 

Що таке гнійна ангіна?

Це одне з найпоширеніших діагностованих захворювань в ЛОР-практиці. Воно має інфекційну природу, вражає горло і мигдалини. Основні прояви гнійної ангіни – запалення тканин і утворення гнійних скупчень. У міру розвитку хвороби гній проривається, виникає ризик інфікування інших органів.

Види гнійної ангіни

Хвороба класифікують за характером протікання, і існує декілька форм гнійної ангіни:

  • Катаральна
  • Фолікулярна
  • Лакунарна
  • Фібринозна
  • Флегмонозна
  • Герпетична

Залежно від того, як протікає гнійна ангіна, фото уражених нею тканин відрізняється. Також від її різновиду залежать клінічні прояви.

Катаральна

Це найлегша форма, при якій уражаються лише верхні шари мигдалин. Вони червоніють, на них з’являється гнійний наліт. Як правило, катаральна гнійна ангіна протікає без сильного підвищення температура – максимам до 38 градусів. Біль в горлі теж не яскраво виражена – відчувається тільки при ковтанні.

Фолікулярна

Фото гнійної ангіни даного типу показують, що вона проявляється у вигляді бульбашок з гноєм, які видно на мигдалинах. Це відбувається з тієї причини, що вражені фолікули внаслідок проникнення патологічних бактерій в більш глибокі шари тканин. Як правило, така форма хвороби протікає з вираженою симптоматикою – ознаки сильної інтоксикації, підвищення тілесної температури до 39 градусів, різкий біль в горлі.

Лакунарна

В цьому випадку гнійний процес зачіпає лакуни мигдалин, тому на них видно характерні білі борозни. Це дуже небезпечна гнійна ангіна, лікування потрібне комплексне, оскільки тканини сильно вражені, і можуть початися некротичні процеси.

Фібринозна

Це ускладнення лакунарної ангіни, при якій гланди покриваються суцільним жовтувато-білим гнійним нальотом. Пацієнту важко ковтати, говорити, біль в горлі не вщухає ні на хвилину. Все це супроводжується досить агресивною загальною симптоматикою – підвищення температури до 40 градусів, слабкість, лихоманка, ломота в тілі.

Флегмонозна

Тим, хто хоче знати, як виглядає ця ангіна гнійна, фото зазвичай показують одностороннє ураження мигдалин гнійною плівкою. Така форма захворювання зустрічається вкрай рідко і проявляється сильним болем, помітною асиметрією лицьових м’язів, яскравими ознаками загальної інтоксикації.

Герпетична

Характерною рисою цієї форми хвороби є наявність червоних пухирців на горлі, мигдалинах, верхньому піднебінні. Також пацієнт зазвичай відчуває головний біль, сильний жар, ломоту в м’язах.

Ларингит, лечение и профилактика фотоСимптоми гнійної ангіни

Коли у пацієнта розвивається гнійна ангіна, симптоми поділяють на візуальні, місцеві і загальні.

Візуальні симптоми

Найбільш характерна ознака захворювання – мигдалини почервоніли і запалилися, на них видно білястий наліт або бульбашки з гноєм. Також в деяких випадках можуть бути помітні невеликі червоні бульбашки. Ще однією з візуальних ознак є збільшення шийних лімфатичних вузлів. Рідше, коли вражена одна мигдалина, спостерігається виражена асиметрія обличчя.

Місцева симптоматика

Як правило, пацієнт при гнійній ангіні відчуває біль в горлі. При легких формах вона проявляється тільки при ковтанні, при більш важких – постійно. Вживання їжі стає дискомфортним, також людині складно розмовляти, голос змінюється, стає хриплим і грубим. Також досить часто хворі скаржаться на відчуття здавлення в горлі.

Загальна симптоматика

У більшості випадків симптоми гнійної ангіни виявляються як ознаки інтоксикації: болить голова, жар піднімається до рівня 38-40 градусів. Людина відчуває слабкість, ломоту в м’язах, сонливість. У деяких випадках можливі нудота і блювота.

Причини гнійної ангіни

У більшості випадків хвороба має інфекційну природу і передається від зараженої людини повітряно-крапельним шляхом. Але часом гнійна ангіна розвивається як ускладнення при гострому нежиті, грипі, скарлатині, кору. Вся справа в тому, що тривалий поточний запальний процес в ЛОР-органах створює потенційну загрозу інфікування. І якщо не вилікувати нежить вчасно, існує ризик розвитку гнійної ангіни та інших захворювань.

Ймовірність інфікування зростає, коли людина потрапляє в несприятливі умови. Наприклад, при переохолодженні, проживанні в екологічно забрудненому середовищі, ослабленні імунітету. Тому важливо виключити фактори, що провокують зараження.

Гнійна ангіна без температури

Існує думка, що дане захворювання протікає з сильним жаром. Насправді ж, воно буває з температурою і без. Особливо це стосується хронічної форми захворювання. Наприклад, людина може довгий час бути в ремісії, а потім у неї загострюється гнійна ангіна без температури. І це досить небезпечна форма захворювання, оскільки пацієнт не сприймає її досить серйозно.

Діагностика захворювання

Досвідчений фахівець визначає захворювання вже на першому прийомі, при візуальному огляді. Також він додатково проводить фарингоскопію і бере мазок на мікрофлору – щоб визначити характер відкладень, форму захворювання, виходячи з отриманих результатів, підбираються варіанти лікування. Своєчасна діагностика дозволяє перенести ангіну в легкій формі і швидко її вилікувати.

Гнійна ангіна у дітей

Коли трапляється гнійна ангіна у дитини, потрібно діяти без зволікання. Адже хвороба є серйозною небезпекою для крихкого дитячого організму. Малюки переносять її важко, не можуть нормально їсти через біль у горлі, розмовляти. Також виникає ризик ускладнень, якщо запустити запальний процес.

Ще одна складність полягає в тому, що гнійна ангіна у дітей складно лікується, оскільки не можна використовувати сильнодіючі препарати. Замість цього лікар призначає щадні ліки, часто на рослинній основі. В основному це медикаменти місцевої дії – полоскання, спреї. Також допускається використання протизапальних засобів.

У винятково важких випадках гнійна ангіна у дітей лікується антибіотиками. Але це крайній захід, на який лікар йде рідко, адже антибіотики дають сильні побічні ефекти, які шкідливі для організму, що росте.

криотерапия-осмотр-горлаЛікування в ЛОР-центрі «Беттертон»

Якщо вас здолала гнійна ангіна, лікування можна отримати в центрі «Беттертон». Тут вам поставлять діагноз максимально точно і дадуть дієві рекомендації. Фахівці центру в процесі терапії керуються комплексним підходом. Вони призначають необхідні заходи з урахуванням специфіки хвороби, віку і загального стану пацієнта.

Лікування гнійної ангіни в «Беттертон» включає наступні процедури:

  • Призначення відповідних лікарських препаратів
  • Промивання лакун піднебінних мигдалин
  • Кріотерапія

Останній метод вважається найпрогресивнішим і ефективним в сучасній медицині. Це лікування холодом, яке проводиться шляхом обробки мигдалин струменем рідкого азоту. В результаті гинуть бактерії, що провокують запалення, стимулюється відновлення тканин. Це дозволяє прибрати гнійні відкладення і позбутися від тонзиліту швидко і без ризику рецидивів.

В процесі кріолікування проводиться шокова заморозка, в ході якої відмерлі ділянки тканин відторгаються, а здорові починають активно регенерувати. Також стимулюється вироблення білка, активізується імунітет. Сама процедура безболісна і не вимагає реабілітації. Вона є вдалою альтернативою видалення гланд при хронічному тонзиліті.

Наш ЛОР-центр оснащений сучасним обладнанням для кріотерапії. Завдяки цьому процедура проходить швидко, а пацієнт не відчуває дискомфорту. Вогнища інфекції прибираються, і людина отримує шанс забути про спалахи ангіни назавжди. Щоб закріпити ефект, лікарі центру дають йому профілактичні рекомендації.

Профілактика хвороби

Основне питання людей, у яких часто трапляється гнійна ангіна – як лікувати? Але куди більш розумним рішенням буде постаратися уникнути захворювання. Багатьом це здається неможливим, але насправді ефективні заходи профілактики цього захворювання існують. Перш за все, це здоровий спосіб життя. У тих, хто правильно харчується, займається спортом, не має шкідливих звичок, тонзиліт трапляється вкрай рідко.

Крім цього є ще одна проста і дієва рекомендація – не переохолоджуватися. Коли ми ходимо без шарфа або п’ємо занадто холодні напої, наше горло стає сприйнятливим до інфекції. І опинившись в транспорті поруч з кашляючим супутником, ми моментально «хапаємо» ангіну.

І нарешті, остання порада – захистити себе від контактів з джерелами хвороби. Це може здаватися нездійсненним, але насправді проста лицьова маска в рази скорочує ризики.

Можливі ускладнення

Коли у людини проявляється гнійна ангіна, лікування потрібно негайно. Адже мало того, що це за симптоматикою досить неприємне захворювання, так воно ще й несе організму серйозні ризики. Перш за все, постійний осередок запалення в горлі призводить до інфікування інших ЛОР-органів. Може розвинутися запалення придаткових пазух носа або отит.

Але найгірше те, що при запущеному тонзиліті можливі ускладнення на життєво важливі органи і системи. Страждають нирки, суглоби, серце. Тому важливо лікувати захворювання на ранніх стадіях і при перших же «дзвіночки» звертатися до лікаря.

Записатися на консультацію до лікаря

Гнійна ангіна
Оцініть статтю