Так що ж таке слуховий апарат?

Слуховые аппараты в лор центре для взрослых и детей фото

Так що ж таке слуховий апарат?

Хоча ми живемо у прогресивний час, та все ж, використання слухових апаратів досі пов’язано з безліччю міфів та помилок. Ось найпопулярніші з них:

 • Носіння слухового апарату дискомфортно через його громіздкість, помітність, незручність
 • Прилад складний у регулюванні, постійно виходить з-під контролю, свистить тощо
 • Від користування слуховими апаратами псується слух
 • Доводиться скрізь носити з собою великий пульт дистанційного управління

Так ось, хороша новина полягає в тому, що всі ці твердження невірні!що ж таке слуховий апарат?

Можливо колись на зорі появи цих пристроїв деякі з наведених їх противниками аргументів і були спроможні. Але сьогодні ситуація зовсім інша. Сучасні слухові апарати маленькі та невидимі для оточуючих. Користуватися ними гранично легко, оскільки вони налаштовуються фахівцями у сервісних центрах, а далі їх програма працює автоматично, і користувачеві практично нічого не доводиться робити. Хіба що, доглядати за вушною вкладкою за допомогою спеціальних аксесуарів. Також у приладах нового покоління успішно вирішена проблема свисту та інших перешкод.

Більшість переймань, пов’язаних з носінням слухових апаратів – психологічного характеру. Людині з розладами слуху цей прилад здається певним свідченням неповноцінності. Однак це твердження абсурдне, тим більше у нашому толерантному 21-му столітті. Слуховим апаратам давно вже пора, поряд з окулярами, вважатися стильним доповненням до образу носія. Варто розуміти, що вушний апарат для людей, що недочувають – вірний друг та помічник, який полегшує спілкування та інші завдання.

Слуховий апарат – це електроакустичний пристрій, підібраний індивідуально під потреби користувача. Даний прилад для посилення звуку вловлює акустичні сигнали, що надходять, та трансформує їх, полегшуючи сприйняття для людини з розладами слуху. Крім опції посилення гучності звукової хвилі, він забезпечує також настроювання частотних та динамічних характеристик. Це визначається індивідуальними налаштуваннями, залежними від специфіки поразок слуху в носія.

Сучасний асортимент слухових апаратів пропонує великий вибір з огляду на форму та дизайн, одне залишається незмінним – комфорт сприйняття звуків!

Принцип роботи слухового апарату

 • Звукові хвилі вловлюються вбудованим мікрофоном
 • Відбувається їх аналіз та кодування за допомогою спеціальної програми
 • Посилювач звуку обробляє інформацію та передає динаміку
 • Акустична хвиля надходить до внутрішнього вуха, де відбувається її перетворення на нервові імпульси
 • Сигнал відправляється до відповідних мозкових центрів для подальшої обробки

Різновиди слухових апаратів

Асортимент даних приладів досить широкий, а їх класифікація виконується за різними параметрами. Наприклад, за типом розташування розрізняють:

 • BTE – завушні прилади, які є більш поширеними за рахунок своєї універсальності
 • ITE – внутрішньовушні пристрої, що встановлюються у слуховий прохід та виготовляються за індивідуальним зліпком майбутнього носія

Завушні слухові апарати (BTE)

Дані прилади, у свою чергу, поділяються на 2 категорії: традиційні (закриті) та відкрите протезування. Вони отримали широке застосування, оскільки підходять людям з порушеннями слуху будь-якої важкості. Слухові апарати завушного типу можуть відрізнятися один від одного за потужністю, формою, розмірами, кількістю каналів та іншим параметрам. Також у багатьох сучасних моделей є декілька спрямованих мікрофонів для поліпшеного визначення локалізації джерела звуку.

Традиційні завушні слухові апарати (закриті) припускають наявність у конструкції індивідуального вкладишу, який повністю закриває слуховий прохід. За рахунок свого виконання вони забезпечують користувачеві широкий функціонал. Також даний різновид приладів відрізняється універсальністю, оскільки вони здатні компенсувати як легкі, так і досить важкі розлади слуху.

Важливим елементом такої конструкції є індивідуальний вкладиш, який виготовляється за вушним зліпком пацієнта. Він відповідає за наступні функції:

 • Передача звукової інформації барабанній перетинці
 • Герметизація слухового проходу
 • Додаткова фіксація апарату
 • Забезпечення вологообміну та циркуляції повітря
 • Захист від неприємного ефекту зворотного зв’язку (дозволяє успішно вирішити проблему свисту)

Відкриті завушні системи (BTE) – замість індивідуального вушного вкладишу тут передбачений перфорований, що з’єднується з апаратом тонкою звукопровідною трубочкою. Відкрите протезування допомагає уникнути проблеми скупчення конденсату у слуховому проході, за рахунок чого забезпечує комфорт носіння та якість звучання. Але таке рішення підходить не всім пацієнтам.

Внутрішньовушні слухові апарати (ITE)

Особливість даних приладів у тому, що вони розміщуються у вушному проході. З їх допомогою можна успішно компенсувати розлади слуху різного ступеню важкості. Користувачі часто вибирають внутрішньовушні системи через їх непомітність, хоча вони й не так універсальні, як завушні аналоги. Серед асортименту цих приладів зустрічаються різноманітні варіанти виконання. Це можуть бути як мініатюрні micro-CIC пристрої, які цілком розміщуються у вушному проході, так і прилади типу «конха», що займають також вушну раковину.

Слухові апарати типу Receiver-In-Canal (RIC)

Ця технологія передбачає розміщення ресиверу або телефону у слуховому проході. Такі системи за виглядом нагадують відкриті завушні апарати, але при цьому вони більш компактні, оскільки підсилювач знаходиться усередині вуха. За рахунок цього полегшується їх зовнішня частина, а якість звуку поліпшується.

Слухові апарати для дітей

Малюкам з різними розладами слуху необхідно носити дитячий слуховий апарат. Це обов’язкова умова для повноцінного розвитку та формування мовних навичок.

Параметри, що впливають на вибір слухового апарату для дитини:

 • Надійність – бажано віддати перевагу приладу авторитетного бренду, з міцним корпусом, стійким до вологи й забруднень, адже малюки дуже непосидючі
 • Потужність – залежить від ступеню приглухуватості та її типу
 • Наявність вбудованої індукційної котушки
 • Дизайн – малюкам більше до вподоби апарати яскравих життєрадісних кольорів

Слухові апарати нового покоління допомагають дітям отримати достатню кількість звукової інформації, сформувати багатий словниковий запас. Вони зручні у носінні та функціональні, малюки швидко до них адаптуються. Але при серйозних слухових розладах навіть потужні прилади не справляються з посиленням звуку. У цьому випадку фахівці рекомендують кохлеарні імплантати. Це медичні протези, призначені для пацієнтів з глибокою втратою слуху.

Кохлеарний імплантат націлений на стимуляцію внутрішнього вуха. Він допомагає у тих випадках, коли равлик (спіральна трубка у вусі) не справляється із завданням перетворення звуків на електричні імпульси, та робить це за неї.

Зверніться до нашого центру «Беттертон» – й ми підберемо для вас відповідне слухове рішення, яке допоможе повернути комфорт у спілкуванні та впевненість у собі!

Щоб записатися на прийом, пройдіть за посиланням.

Записатися на прийом

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *