Історія слухових апаратів

заушные-слуховые-аппараты

Історія слухових апаратів

Зміст сторінки:

Сучасний слуховий апарат – це результат багатовікової роботи вчених, квінтесенція досягнень прогресу. І він далеко не завжди був таким мініатюрним і функціональним, як зараз. Сфера реабілітації слуху еволюціонувала не просто роками, а століттями. Перші слухові рішення мали досить дивний вигляд – у формі вух диких і домашніх тварин (кішки, рисі і т д). Згадки про них зустрічаються з 1588 року з слоганом «Магія природи».

Початковий етап: перші види слухових апаратів

Про можливості компенсації слуху вперше задумалися в 1600-1700 роках. У цей період єдиною альтернативою слабочуючих людей були спеціальні трубки або ріжки. Вузький їх кінець вставлявся в вухо, а широкий грав роль локатора, допомагаючи краще вловлювати навколишні звуки. Їх робили в основному з рогів тварин, скла і морських раковин, більш просунутими вважалися мідні й латунні екземпляри.

слуховые решения "труба"

Слухові ріжки не могли забезпечити достатню компенсацію втрати слуху, але зате були чимось на зразок стильного аксесуара. Залежно від побажань замовника, їх доповнювали різними прикрасами, також можна було вибрати матеріал і колір. Сам Людвіг ван Бетховен хизувався у вищому світі зі слуховими трубками. До того ж, ні у кого не виникало питань, як використовувати слуховий апарат даного типу – досить було лише прикласти його до вуха вузьким кінцем.

З початком 1700-х років сфера слухової реабілітації отримала новий виток. Була відкрита кісткова провідність – здатність черепних кісток передавати звукову інформацію мозку. Це послужило стимулом до створення нових приладів, які впливали на завушні кістки, транслюючи їм акустичні вібрації.

У 1800 слухові трубки почали сильно еволюціонувати в бік непомітності. Їх почали фарбувати в тілесний колір або відтінок волосся носія і ретельно маскувати. Ріжки кріпилися в об’ємних комірах, характерних для тієї епохи, багатоярусних зачісках, вміло ховалися за головними уборами. А на тронах царствених осіб були спеціальні трубки, розміщені в підлокітниках. Вони вловлювали мову і далі передавали їх в вухо монарха.

слуховые аппарати 1800х годов

Одночасно з непомітністю, актуальною стає функціональність. Користувачам хочеться більшого посилення звуку, тому форма трубки зазнає змін, як і спосіб її використання. З’являються неймовірно тонкі і легкі ріжки, один кінець яких підноситься до співрозмовника, а другий – до вуха користувача.

1900-і роки – нова ера: електронні слухові апарати

Революційним проривом в сфері слухових рішень стало винахід електрики. Також великий вплив надав А.Белл, який створив телефонію. На хвилі цих відкриттів з’являється перший в світі електронний слуховий апарат. Цей пристрій помітно відрізняється від того, що ми звикли бачити сьогодні: об’ємна коробка з важким акумулятором і мікрофонами всередині і проводами, що стирчать зовні.

первые электронные слуховые аппараты

Носіння слухових апаратів першого покоління було утомленим, батареї швидко розряджалися, але для людей того часу це було дивом техніки. Поступово їх вдосконалювали, зменшуючи розмір акумулятора і намагаючись зробити саму коробку компактнішою, ергономічною. Так тривало до 1950-х років, коли винахід транзисторів вчинив ще одну революцію в реабілітації слуху.

Саме в цей час з’явився перший аналоговий слуховий апарат, максимально наближений до звичного нам виду. За рахунок використання кремнієвого транзистора вдалося істотно зменшити розміри приладу і збільшити його функціонал. Зокрема, стало зручним його включення і виключення. Поступово слухові рішення удосконалювалися, і крім завушних варіацій з’являлися внутрівушні і внутрішньоканальні.

У 1900-х роках був впроваджений цифровий спосіб обробки сигналу, і це була чергова революція слухових рішень. Став доступний більш широкий функціонал:

 • Настроювання посилення на різних частотах
 • Адаптація напрямків мікрофонів залежно від розташування джерела звуку
 • Фільтр занадто гучних сигналів
 • придушення шуму
 • Адаптація до акустичного середовища
 • Виділення людської мови і підвищення її розбірливості
 • Придушення ефекту зворотного зв’язку (дискомфортного свисту)
Слуховые аппараты конца прошлого столетия

Наші дні – прогресивні електронні слухові апарати

Одним з досягнень 21-го століття можна назвати багатоканальні слухові апарати. Вони дають можливість настройки за різними незалежними каналам, що гарантує максимальний комфорт звучання. Також сьогодні актуальними тенденціями є:

 • Зменшення розмірів і ваги
 • підвищення потужності
 • Створення програмованих приладів з повністю автоматизованими налаштуваннями
 • Сумісність слухових рішень з гаджетами (телефонами, планшетами, музичними плеєрами і т д)
 • Нанесення захисту від вологи і забруднень

Яке майбутнє чекає реабілітацію слуху в подальшому? Хто знає, можливо, слабочуючим людям будуть імплантувати слуховий чіп, який  повністю замінить втрачені функції. А поки нам доступні досить прогресивні пристрої, що забезпечують комфорт прослуховування і чистоту звуку.

прогрессивные электронные слуховые аппараты

Пройти реабілітацію слуху можна в центрі «Беттертон», де пропонується повний комплекс послуг: від діагностики до настройки та допомоги в адаптації. На сайті можна вивчити види слухових апаратів, фото їх дизайну. А для більш докладної консультації зв’яжіться з нами по телефону або через онлайн форму.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *