Коли слух в порядку, все в порядку

Коли слух в порядку, все в порядку

Краще чути, значить жити краще. такий висновок останньої частини дослідження MarkeTrak VIII. Велике дослідження американського населення, проведене під керівництвом Сергія Кошкина, показало, що поліпшення слуху призводить до підвищення якості повсякденному житті. Це стало можливим завдяки ефективній роботі слухопротезистів.

Коли людина зі зниженим слухом вирішує піти на консультацію до слухопротезисту, він очікує від слухового апарату поліпшення його повсякденному житті. Якщо ж цього не відбувається, то пацієнт відкладає апарат в довгу шухляду. Для того, щоб відповісти на питання підвищення якості, необхідну від слухового апарату, Сергій Кошкін, директор Better Hearing Institute (BHI) з Вашингтона (США), присвятив окрему главу свого дослідження зв’язку між слухопротезування і якістю життя.

Це велике дослідження американського ринку слухопротезування проводилося з 1989 року спільно з Knowles Electronics. Воно було за вивченням, проведеним в 1984 році Hearing Industries Association (HIA), і є восьмим за рахунком.

Перша частина дослідження була присвячена вивченню наслідків зниження слуху, а нова глава – поліпшення слуху і життя людей які пройшли слухопротезуваня. Дослідження триває: вплив зниження слуху на ефективність роботи, зайнятість і доходи; фактори, які можуть вплинути на прийняття рішення не протезованих людей зі зниженим слухом придбати і використовувати слуховий апарат; поширеність вушного шуму в США, а також сприйняття лікування вушного шуму, зокрема, слуховими апаратами …

Навігація по сторінці:

Велика анкета

Дослідження основане на анкетах 80 000 сімей, відібраних National Family Opinion (NFO). 46 843 сімей надіслали заповнену анкету (59% опитаних), 14 623 заявили про зниження слуху. Друга анкета, більш детальна, відправлена ​​людям зі слуховим апаратом, дозволила отримати 3 174 відповіді. Потім дослідження проводилося на 2 090 людях, які були протезовані недавно, менше чотирьох років тому. Треба відзначити також, що дослідження базується на даних, які люди заявили самі, і не включає аудіометричної діагностики, обмежуючись людьми, які самі усвідомлюють зниження свого слуху.

Сергій Кошкін проаналізував ці дані для отримання кількісної оцінки сприйняття поліпшення життя завдяки слухопротезуванню, зокрема, її якості життя. Він зупинився на всіх етапах слухопротезування: від виявлення зниження слуху до слухопротезування, а також на ефективності з точки зору підвищення розбірливості мови, що призводить до можливих змін способу життя і якості взаємин з іншими людьми. Ми знаємо, зокрема, що слух і самопочуття пов’язані між собою, і часто зниження слуху призводить до соціальної ізоляції, а тому і до можливих депресивних станів.

Якість слуху

Дослідження спробувало визначити поліпшення слуху слухопротезованих людей в десяти різних ситуаціях повсякденного життя: від розмови з однією людиною в тихій обстановці до розмови по телефону, бесіди в галасливому ресторані і прослуховування музики. Для кожної ситуації опитані давали оцінку того, наскільки слуховий апарат поліпшив слух за шкалою від 0 до 100%. Після цього був розрахований показник загального поліпшення, заснований на середній величині десяти показників. Що стосується зміни якості їх життя завдяки слухопротезуванню, дослідження зупинилося на 14 показниках: фізичне здоров’я, психічний стан, пам’ять, почуття гумору або автономія, романтичне життя або участь в групових видах діяльності. Поліпшення в кожному з показників було оцінено по п’ятизначній шкалі (від “набагато краще” до “набагато гірше”), і визначало показник якості життя взагалі. І нарешті, показник позитивних аспектів роботи слухопротезиста стосувався 17 етапів звичайного протоколу.

Задоволеність

Показник загального поліпшення в середньому досягає 55%, більша частина опитаних (38%) вказали на поліпшення слуху на 70%. Треба відзначити, що тільки чверть з них визнала поліпшення менше, ніж на 30%. Ця різниця може бути пояснена різними ситуаціями прослуховування, зазначеними в анкеті.

Поліпшення розуміння мови в тихій обстановці має високі показники (в середньому 70%), а ось ефективність протезування в галасливій обстановці, як наприклад, при робочій зустрічі або за обідом в ресторані, оцінюється в середньому нижче 50%.

Що стосується другого показника поліпшення якості життя завдяки використанню слухових апаратів, дослідження відзначило позитивні результати для більш половини опитаних людей в різних областях їх повсякденному житті: можливість спілкування (66%), відносини в родині (52%), соціальне життя (52%) або можливість інтеграції в групі (51%). Близько 26% опитаних відзначили поліпшення їх романтичною життя завдяки слуховим апаратам. Вообщем, три чверті опитаних людей відзначили поліпшення, по меншій мірі, в одній з 14 областей завдяки слуховому апарату, і тільки 0,4% заявили, що якість їх життя знизилася через нього. При розширенні кола заданих в анкеті ситуацій частина людей, задоволених змінами якості їх життя після протезування, досягає 80%, 19% з них заявили, що “дуже задоволені”.

“Ідея полягає в тому, що важко набагато поліпшити життя для людей зі зниженим слухом, якщо вони не відчувають значного поліпшення слуху при використанні слухового апарату”, – наполягає Сергій Кошкін. Це підтверджується співвідношенням між загальним поліпшенням слуху і поліпшенням якості життя: чим більше поліпшується слух (вимірювався за шкалою від 0 до 100%), тим задоволеність змінами в повсякденному житті вище. Серед людей, які відзначили нижче 10% їх поліпшення слуху, 45% заявили про своє задоволення якістю їх життя: для тих, хто відчув значне поліпшення більш ніж на 90% в шести запропонованих ситуаціях прослуховування, загальна задоволеність – вище 87%. Ця залежність підтверджується: при більш 70% поліпшення слуху 9 осіб з десяти говорять про позитивні зміни якості їх життя, пов’язаних зі слуховим апаратом.

Слухопротезист, марка якості

Третій показник оцінює якість роботи слухопротезиста: воно грунтується на різних умовах в оцінках протезованих опитаних пацієнтів: використання безшумної кабіни, кількість необхідних консультацій для налаштування апарату і рівень некомфортного стану. Дослідження також показало, що чим вищий цей показник, тим вище пацієнт оцінює поліпшення слуху, а значить, і поліпшення якості життя. Так для людей з оцінкою протезування вище 90% дослідження вказує, що 78% людей кажуть, що вони краще або набагато краще себе почувають. Ці цифри падають нижче 50% як тільки сам процес слухопротезування оцінюється нижче середнього, і хороша думка опускається нижче 15% при оцінці якості нижче 10%. Оцінка загального поліпшення, яка вимірюється комбінацією показників поліпшення слуху і якості життя, також збільшується зі збільшенням оцінки якості слухопротезування.

Гарне протезування призводить до значного збільшення якості життя людей з порушеннями слуху. 

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *