Суб’єктивна аудіометрія

Суб’єктивна аудіометрія

Все про суб’єктивну аудіометрію – чим вона відрізняється від об’єктивної, які є методи, і як проводиться. Дізнайтесь більше про перевірку слуху!

Аудіометрія це дослідження слуху, що дозволяє виявити порушення у сприйнятті звуків та їх ступінь тяжкості. Існує суб’єктивна та об’єктивна аудіометрія. До об’єктивної відносять методи, що не вимагають участі пацієнта та не залежать від його реакції: імпедансометрія, отоакустична емісія, КСВП.

Навігація по сторінці:

Суб’єктивна аудіометрія – це вид діагностики слуху, заснований на відповідях суб’єкта, тобто пацієнта. Дослідження дозволяє зафіксувати його реакцію на звукову стимуляцію, оцінити стан слухової системи, виявити приглухуватість та визначити ступінь її тяжкості. Цей метод підходить для тестування слуху у дорослих, а також у дітей віком від 6-7 років.

Підготовка

До дослідження не потрібно спеціально готуватись. Головне – щоб слухові канали пацієнта були чистими, тому попередньо їх оглядає лікар. При необхідності виконується промивання вух.

Методи суб’єктивної аудіометрії

Сьогодні у ЛОР-практиці застосовуються:

 • Мовна (поведінкова) аудіометрія – лікар промовляє певні слова та звуки та відстежує реакцію пацієнта. Це дозволяє оцінити, як він реагує на шепіт та розмовну мову.
 • Проби камертоном – пацієнту роблять тести Федеріче та Бінга, що дозволяють отримати інформацію про стан слуху.
 • Тональна аудіометрія слуху – інструментальне дослідження, під час якого пацієнтові створюють звукову стимуляцію, на яку він має реагувати. Це дає інформацію про повітряне та кісткове проведення звуку. У свою чергу, ця аудіометрія буває пороговою та надпороговою.

Пристрій аудіометра

Сучасні прилади для діагностики слуху є компактною і в той же час функціональною електронною системою. Спеціальний блок генерує звуки потрібної гучності та частоти, які через навушники подаються випробуваному. Якщо він їх чує, то тисне спеціальну кнопку. Його відповіді фіксуються та обробляються за допомогою спеціальної програми, результати виводяться на екран приладу або монітор комп’ютера у вигляді кривої. За підсумками тесту складається аудіограма, яка надалі використовується для підбору та налаштування слухових апаратів.

Головні переваги методу

Цей всеосяжний метод дослідження дає інформацію про роботу всієї слухової системи, від зовнішнього вуха до кори головного мозку. При цьому він не займає багато часу, не вимагає складної підготовки, простий у виконанні, комфортний для пацієнта та дає точні результати.

Аудіометрія для дослідження слуху дітей

Дітям суб’єктивні тести можна проводити, починаючи з 6-7 років, коли вони вже можуть давати відгук на звукову стимуляцію. У ранньому віці застосовується ОАЕ, КСВП та інші об’єктивні методи. Рекомендується проводити скринінг слуху немовлят вже у перший місяць життя. Адже для малюка дуже важливе нормальне сприйняття та розбірливість навколишніх звуків. Від цього залежить формування їхніх мовних навичок.

аудиометрия слухаСуб’єктивна аудіометрія у «Беттертон»

Точна достовірна аудіометрія в Києві доступна в наших центрах гарного слуху. Ми використовуємо сучасне обладнання, яке дозволяє детально дослідити роботу слухової системи, виявити порушення та встановити їх ступінь. За підсумками діагностики наші фахівці одразу ж добирають заходів корекції.

Потрібна аудіометрія? Ціни, умови та інші нюанси можна дізнатись у наших консультантів!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *