Що нам відомо про людський слух з наукових досліджень?

Що нам відомо про людський слух з наукових досліджень?

За останні роки наука далеко просунулась у вивченні людського слуху. Вченим вдалося дізнатися, що людський мозок має здатність «заповнювати порожнечі». Тобто, якщо ми щось не розчули, він додумує за нас, виходячи з контексту. Крім цього вченим вдалося встановити, що чоловіки і жінки по-різному сприймають звук, а також зробити ще безліч цікавих відкриттів.

Навігація по сторінці:

У чому різниця між «слухати» і «почути»?

Здавалося б, мається на увазі одне й те саме. Але ні! Знак рівності між цими двома словами можна поставити лише в разі здорового слуху. Але у людей з вадами слуху це далеко не рівні за значенням слова. Людина з приглухуватістю може прикладати всі зусилля, намагаючись слухати співрозмовника, але так і не почути, що він сказав. До нього зазвичай лунають окремі слова, які вона не може зв’язати в єдиний мовний потік і правильно інтерпретувати.

І тут в гру вступає одна цікава особливість. Найчастіше люди чуют саме те, що очікують почути. Тобто, незадовго до того, як співрозмовник відкриває рот, в нашій голові вже формується математична модель його майбутніх слів. Це відбувається абсолютно інтуїтивно і непомітно.

Особливо ця здатність активізується, коли слух порушений. Оскільки людина може розчути далеко не все, мозок виконує цю роботу за нього. Тобто, в мовному потоці утворюються якісь порожнечі з слів, які сприймаються нерозбірливо. І мозок вміло їх заповнює, аналізуючи контекст і підставляючи потрібні на його думку слова.

О способах восстановления слуха фотоЗдавалося б, якщо наше сприйняття володіє такими «чарівними» здібностями, то мати хороший слух зовсім не обов’язково? Але насправді це не так. Адже мозок може інтерпретувати інформацію невірно. Він замінює нерасслишанние слова співзвучними і близькими по контексту, але далеко не завжди «вгадує». В результаті виникають незручні ситуації, в яких слабочуючих виглядає безглуздо і нерозумно.

Тому не варто випробовувати свою систему звукосприйняття на міцність. Адже здатність до заміщення не безмежна. Спочатку мозок дійсно заповнює прогалини «по старій пам’яті». Але з часом, не отримуючи потрібну звукову стимуляцію «забуває» звуки і втрачає здатність до їх сприйняття. Тому краще починати носити  слухові апарати при перших же проявах приглухуватості.

Різниця звукосприйняття у чоловіків і жінок

Чоловічий і жіночий слух працюють по-різному. Між ними є ряд відмінностей, які впливають на сприйняття інформації в цілому:

 • Чоловічий і жіночий слух працюють по-різному. Між ними є ряд відмінностей, які впливають на сприйняття інформації в цілому:
 • Жіночий слух краще налаштований на аналіз акустичного середовища – вони можуть одночасно чути звуки з різних джерел і реагувати на них
 • Чоловіки слабо реагують на оклик, якщо зайняті – їх слух сфокусований на сприйнятті одного джерела
 • Жінці складніше концентруватися на одному звуковому повідомленні, оскільки вона постійно відволікається на звуки зовнішнього середовища

Ці слухові особливості багато що пояснюють. Наприклад, стає зрозуміло, чому для жінок багатозадачність – не проблема. Вони можуть одночасно виконувати якусь віддалену роботу на комп’ютері, стежити за дитиною і готувати їжу. Але через те, що їх слух постійно контролює оточення, не можуть максимально сконцентруватися на одному завданні.

Чоловіки, в свою чергу, більш пристосовані до роботи в галасливій обстановці. Для них не проблема довго перебувати в цеху з гучними промисловими машинами або в багатолюдному середовищі. Вони з легкістю «вимикають» сприйняття сторонніх звуків у себе в мозку.

Незалежно від статі, проблема втрати слуху вимагає уваги. Якщо ви помітили, що чуєте гірше, ніж раніше, потрібно якомога швидше пройти аудіологічний тест. Зробити це можна в центрі «Беттертон», де використовуються сучасні технології діагностики. Також в центрі можна підібрати слуховий апарат за допомогою кваліфікованого фахівця, який внесе потрібні налаштування і допоможе з адаптацією.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *