Довідник для користувачів слухових апаратів

Слухові апарати для пенсіонерів

Довідник для користувачів слухових апаратів

До рівня енергоспоживання слухових апаратів постійно посилюють вимоги, що пред’являються. Це пов’язано з великою різноманітністю їх функцій. Тому дуже важливо розбиратися в аспектах, які впливають на їх експлуатаційний період.

Одним з найважливіших питань слуховий індустрії донині є термін служби батарейок, від якого безпосередньо залежить тривалість їх роботи і функціональність. Технологія їх розробки постійно змінюється і адаптується до пристроїв, які вже з’явилися на ринку або перебувають на стадії конструювання.

Еволюціонування технологій слухових апаратів завжди було нерозривно пов’язано з поетапним розвитком елементів живлення. Це стосовно фірмі Rayovac, яка першою у всьому світі, ще в 1937 році, запатентувала слуховий апарат, обладнаний вакуумними лампами. У 40-х роках минулого століття, коли ще не з’явилися транзистори, вона представила лужні батарейки. Саме завдяки її розробникам з’явилася батарейка 10 розміру, яка дозволила сконструювати слухові апарати заушного і внутрішньоканального типів – тобто найсучасніші і найпотужніші пристрої. Пошук балансу між функціональністю, довговічністю і розмірами слухових апаратів завжди був, є і буде найважливішим завданням інженерів, що займаються розвитком сурдологічної галузі.

У міру того, як споживач може бачити все більш маленькі і компактні слухові апарати, набуває все більшого значення необхідність у розробці більш потужних і маючих менш активні складові елементів живлення. Це стало можливим завдяки прогресу в хімічній промисловості і конструюванню повітряно-цинкових батарейок. Так, 30 років тому фірма Rayovac показала світові першу батарею 10 розміру з потужністю 50 мА, яка була свого роду досягненням. Сьогодні точно така ж модель вміщує в себе вже в 2 рази більше – 100 мА.

Повітряно-цинкова батарейка являє собою одночасно унікальне і таке недовговічне диво, яке довгий час було необхідно споживачам. З одного боку, вона перевершила лужні варіації і стала набагато популярнішою за останніх. З іншого боку, після їх «включення» роботу батарейок припинити не можна, незалежно від того, використовується апарат або ні. Вся справа в хімічній реакції, яка запускається. Споживачеві варто зняти наклейку і пустити в отвори повітря. У той же час через них елементи живлення стають більш вразливі до вологи або можуть розсохнутися. Таким чином, один раз розпочатий процес вже не зупинити.

Окремо необхідно згадати, що період експлуатації слухових апаратів обмежує не тільки прагнення до їх багаторазового зменшення, що, безсумнівно, підвищує їхню практичність. Стрімко збільшується асортимент пропонованих споживачам бездротових і цифрових апаратів. Так, опція придушення шумів і багатоканальна обробка вимагають значно більше потужності, в той же час бездротовий зв’язок між слуховими апаратами, мікрофонами, динаміками, ТБ і телефонами потребує того ж. Як цього досягти і скільки потрібно вмістити? Точно сказати складно. Багато залежить від самих функцій, часу їх роботи і технологій бездротової передачі даних у виробників слухових пристроїв.

Які фактори впливають на термін експлуатації батарей для слухових пристроїв

Рівень втрати слуху

По мірі того, як в процесі розвитку приглухуватості людина втрачає слух, потрібні дедалі більші потужності для відновлення хоча б частини звукової картинки. Це означає більше енергоспоживання, що тягне за собою скорочення терміну служби поживного елемента.

Важливість розміру

Більшої енергетичної ємності вимагають батарейки таких типорозмірів, як 13 та 675. Набагато менше необхідно 312 і 10, які використовуються у внутрішньовушних слухових моделях.

Режим носіння

Слуховий апарат, як і будь-який пристрій, також споживає енергію. Відповідно, він її втрачає все більше по мірі експлуатування.

Опції

Деякі види функцій вимагають підвищеного енергоспоживання. Так, шумозаглушення і багатоканальна обробка знижують довговічність елемента живлення на 20%.

Такі ж опції як уловлювання радіохвиль для прослуховування каналів, генерування звуків для тих, хто хворіє на тіннітус, бездротова передача і голосові оповіщення, а також інтерфейс для зручного управління – всі вони в сукупності вимагають збільшення енергоємності елементів на 300%, що також не проходить безслідно для їх експлуатаційного терміну.

Навколишнє середовище

На ступінь і термін роботи елемента також впливають такі параметри, як погодні умови, особливо – рівень вологості, температура і висота над рівнем моря.

 • Знижена вологість.

Може призвести до висихання елементу живлення (батарейки). Таке відбувається, якщо:

 • носій апарату довгий час знаходиться або живе на півночі та регулярно і довго буває на свіжому повітрі зимою;
 • приміщення опалюється деревиною;
 • батарейка зберігається в упаковці для сушіння в умовах жаркого клімату;
 • елемент використовується нерегулярно;
 • термін використання перевищив тиждень (7 днів).
 • Підвищена вологість.

Небезпечна тим, що батарейки здатні на вбирання вологи, що природним чином призводить до їх виснаження. Подібне можливе в наступних ситуаціях:

 • носій пристрою довгий час перебуває в приміщенні чи на місцевості з високою температурою та вологістю;
 • в цих місцях немає кондиціонера для нормалізації температури і вологості;
 • батарейка використовується не постійно;
 • термін використання перевищив тиждень (7 днів).
 • Низькі температури.

Виникає в результаті спаду напруги на елементі живлення, що призводить до поступового скорочення терміну її служби. Даний факт може служить серйозною перешкодою для роботи на вулиці взимку, а також в умовах штучного холоду.

 • Висота над рівнем моря.

Так само, як і пониження температури, знижує напругу всередині батарейки, але пов’язане з відсотковим рівнем змісту кисню в повітрі. По мірі збільшення висоти його співвідношення падає, і елемент живлення розряджається швидше і швидше.

Проблеми виникають, якщо:

 • носій довгий час знаходиться або живе набагато вище рівня моря;
 • батарейка частково була розряджена при перельоті.

Експлуатаційний період

Термін служби елементів живлення безпосередньо залежить від закладених функцій, умов використання, а також розмірів:

 • 10 – 3-8 діб;
 • 13 – 6-14 діб;
 • 312 – 3-12 діб;
 • 675 – 9-30 доби.

Отримати консультацію, та придбати елементи живлення можливо в центрі слуху «Беттертон».  Контактні телефони – (044) 222-76-56, (050) 035-87-17, (096) 545-24-35. Записатися на прийом можна також через інтернет, заповнивши форму на сайті.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *