Як доглядати за слуховими апаратами?

Як доглядати за слуховими апаратами?

Для людини, що слабо чує, слуховий апарат є вірним другом та помічником у різних ситуаціях. Тому в інтересах користувача, щоб цей прилад прослужив йому якомога довше. Так і буде, якщо турбуватися про апарат та уникати шкідливих для нього чинників.

Навігація по сторінці:

Оберігайте від падінь та ударів

У корпусі приладу розташована електроніка, яка погано переносить струси та зіткнення. Але його так легко впустити під час одягання або зняття! Ось чому краще робити це над м’якою поверхнею. Наприклад, ви можете вдягати апарати, сидячи за столом, на який постелити махровий рушник. Тоді, навіть якщо вони упадуть, пошкодження не буде. А ось коли ви вдягаєте прилад «на бігу», стоячи у ванній кімнаті, та він падає на кахельну підлогу – нічого хорошого така ситуація не віщує.

Зберігайте правильно

Коли ви не користуєтеся слуховим апаратом, покладіть його у спеціальний футляр. Бо залишивши цю техніку на столі або комоді, ви можете необережно змахнути її на підлогу. Особливо великі ризики в тих, в кого вдома живуть діти або тварини. До того ж, на відкритій поверхні прилад вразливий перед сонячним промінням та вологою у приміщенні. Краще зберігати його у закритій коробці з волого поглинаючою капсулою.

Особливості експлуатації апарату влітку

Літня спека може негативно вплинути на роботу приладу. По-перше, у цю пору людина активніше пітніє. А це значить, що на корпусі та у батарейному відсіку накопичується конденсат. Зайва волога шкідлива для електроніки слухового апарату, вона виводить його з ладу. Тому треба частіше чистити його від конденсату.

Літо – пора відпусток, які багато хто любить проводити на пляжі. І це створює нові суворі випробовування для приладу. На нього негативно впливають:

 • Сонячні промені
 • Морська солона вода
 • Пісок
 • Крем для засмаги

Через це краще знімати слухові апарати на пляжі. У жодному разі не слід плавати у них – це гарантовано призведе до поломки. А перш ніж вдягти прилади після пляжного відпочинку – помийте та просушіть руки, щоб на них не залишилося солоної води, піску й косметичних засобів.

Изготовление корпусов внутриушных слуховых аппаратов фотоОсобливості експлуатації слухових апаратів взимку

Низькі температури не менш шкідливі для цієї техніки, ніж літня спека. У мороз батарейки швидко розряджаються, а електроніка працює не на повну міць. До того ж різкі зміни температури призводять до створення конденсату, який визиває корозію внутрішніх елементів. Тому треба ретельно слідкувати за чищенням апарату, на ніч завжди виймати батарейний відсік. А коли виходите на вулицю, про всяк випадок візьміть із собою запасні батарейки.

Оберігайте від вологого серидовища

Загалом, сучасні моделі слухових апаратів оздоблені спеціальним захистом від вологи – ІР65, 68 та більше. Тому вони можуть витримати навіть не глибоке занурення у воду. Але навіщо випробовувати долю та створювати стресові умови для електроніки? Краще уникати контакту з вологістю.

Вода не повинна попадати у корпус слухового апарату. Але якщо це все ж таки сталося (наприклад, під час дощу), негайно зніміть прилад, витягніть батарейки та протріть корпус спеціальною серветкою. Залиште його на ніч у закритому футлярі разом із волого поглинаючою капсулою. Також можна використовувати спеціальну сушилку.

Слухові апарати та побутова хімія

На роботу приладу здатні негативно вплинути:

 • Лак для волосся
 • Креми для обличчя
 • Засоби для засмаги
 • Засоби для та після гоління
 • Парфуми
 • Вушні краплі
 • Репеленти від комах
 • Спреї для миття скла та інші миючі засоби

Тому треба уникати контакту слухових апаратів з цими речовинами. Краще зняти їх, коли ви збираєтеся робити прибирання, укладку волосся, наносити косметику. А потім вдягнути, не забувши перед цим ретельно вимити та протерти руки.

На скільки вистачить слухового апарату?

Термін дії приладу залежить від його моделі. Наприклад, внутрішньо вушні моделі працюють десь по 5 років, завушні – по 6. Якщо дотримуватися усіх вимог, то він прослужить близько 7 років та навіть довше. Якщо доглядати його менш ретельно та не турбуватися про обережність, строк експлуатації скоротиться на 3-4 роки. Отже, як ви розумієте, усе цілком у ваших руках!

Записаться на прием к врачу:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *