Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Процедура УФО носа та зіву

Поряд з лікарськими препаратами, в лікуванні ЛОР-захворювань ефективна фізіотерапія. Особливо поширеною процедурою є УФО носа – це локальна дія за допомогою електромагнітного випромінювання. Візуально ці промені побачити не можна, оскільки вони лежать в прихованій від людського ока області спектра. А ось користь від них дуже помітна: придушення запальних процесів, зняття больового симптому і багато іншого.

Як працює і де застосовується УФО носа?

Впливаючи на обрану ділянку, електромагнітні промені стимулюють вивільнення різних біологічних речовин. Ці речовини підсилюють кровообіг в місці, на яке потрапляє випромінювання. В результаті стимулюється пересування до неї лейкоцитів, запускаються регенеративні процеси. Процедура дає позитивний ефект: 

 • Знімає запалення і біль
 • Вбиває патогенні бактерії в області впливу
 • Сприяє відновленню пошкоджених тканин
 • Покращує білковий і ліпідний обмін речовин
 • Сприяє виробленню вітаміну D

Найбільш часта сфера застосування ультрафіолетового опромінення – лікування ЛОР-захворювань. Саме тому багато хто купує «сині лампи», щоб проводити УФО в домашніх умовах. Це допомагає зупинити розвиток хвороби на ранніх стадіях, а також прискорює процес одужання. Рекомендується проводити процедуру при наступних хворобах: 

 • Ангіна – ультрафіолет ефективний на ранній стадії, коли у хворого ще немає високої температури. Вплив випромінюванням допоможе уникнути поширення інфекції, зупинити запальний процес. Також процедуру застосовують на стадії реабілітації, щоб прискорити відновлення.
 • Збільшені аденоїди – за допомогою УФО знімається набряклість, вбивається інфекція, запобігає появі запального процесу.
 • Гайморит і синусит – допомагає придушити хворобу на ранніх етапах, а також прискорити відновлення при реабілітації.
 • Риніт – знімає запалення на будь-якій стадії захворювання.
 • Фарингіт – підходить для лікування як гострої, так і хронічної форми.
 • Отит – знімає запалення і вбиває шкідливі мікроорганізми.

Процедура уфо носа и зева фото

Зазвичай процедура призначається лікарем після постановки діагнозу, при цьому вказується тривалість впливу випромінюванням, регулярність проведення. Крім того в період сезонних загострень рекомендується проводити її в профілактичних цілях. Це допомагає підвищити місцевий імунітет тих органів, які схильні до ЛОР-захворювань.

Особливості УФО: як часто можна робити, що потрібно знати?

У лікарнях як правило є спеціальне обладнання, котре видає випромінювання потрібної довжини хвилі. Тому коли пацієнти лікуються в стаціонарі або амбулаторно, їм призначають процедуру УФО. Для домашнього використання існують портативні випромінювачі, які теж досить непогано справляються зі своїм завданням.

Однак при проведенні такої фізіотерапії вдома, потрібно врахувати багато нюансів. Наприклад, як часто можна робити УФО носа дитині? Це залежить від специфіки захворювання, тому точно відповісти на дане питання може лікар. В середньому ж при ринітах і фарингітах сеанси проводять раз в 1-2 дні з біо дозою 0,5-2,0.

Також варто сказати, що не при всіх хворобах домашні процедури ефективні. Наприклад, при тонзиліті випромінювання повинне бути спрямоване строго на обидві мигдалини, тому використовується спеціальний скошений тубус. При отиті промінь подається прямо в слуховий прохід, і навіть риніт можна вилікувати ефективніше, якщо використовувати випромінювач з вузькими наконечниками, вставленими в ніс.

Є ряд важливих правил, які потрібно знати, перш ніж приступати до проведення процедури: 

 • Тубуси і наконечники повинні бути стерильними, для кожного захворювання підбирається своя форма
 • Перед початком опромінення лампу рекомендується прогріти 2-3 хвилини
 • Тривалість процедур протягом курсу збільшують поступово – починають з 2 хвилин, додаючи по 1 з кожним разом
 • Після закінчення процедури пацієнту потрібно півгодинний відпочинок

Багаторічний досвід застосування УФО носа, відгуки вдячних пацієнтів – все це створює позитивний імідж процедури. при грамотному застосуванні вона стає однією з рушійних сил одужання, допомагає прискорити процес відновлення. Але важливо розуміти, що будь-який медичний вплив має бути погоджено з лікарем.

Протипоказання до УФО в домашніх умовах і лікарні

Есть ряд случаев, в которых прогревание по данной методике не рекомендуется: 

 • Запущені стадії ЛОР-захворювань, що супроводжуються виділенням гною, підвищенням температури, інтоксикацією
 • Крихкість судин і схильність до кровотеч
 • Наявність онкологічних пухлин у пацієнта
 • Туберкульоз і інші хронічні захворювання
 • Аутоімунна вовчанка
 • Підвищена сприйнятливість до ультрафіолетового випромінювання

Також дуже акуратно ставляться до УФО носа при вагітності. Перш ніж призначити процедуру, варто проконсультуватися з лікарем, з’ясувати, чи немає протипоказань. Якщо загрози для плода немає, використання ультрафіолетового випромінювання для усунення запальних процесів в носоглотці допускають.

 У центрі «Беттертон» проводяться фізіотерапевтичні процедури широкого спектра. Щоб ознайомитися з їх переліком, можна заповнити онлайн форму або зателефонувати за одним з телефонів: (044) 222-88-07, (066) 447-27-47, (096) 634-48-48.

Ціни на послуги:

НАЙМЕНУВАННЯ ПОСЛУГИ ЦІНА грн
Ультрафіолетове опромінення горла і носа (1 сеанс) 150
Ультрафіолетове опромінення горла і носа (пакет з 10-ти сеансів) 1350
Відео-ендоскопічний огляд носа 300

Записатись на процедуру

 

Процедура УФО носа та зіву
5
Середня оцінка «4.5» Проголосували 2
Процедура УФО носа та зіву
5