Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Адаптація до слухових апаратів у дітей

Порушення слуху у дітей – це захворювання, що вимагає до себе підвищеної уваги фахівців. Адже дитячі слухові апарати повинні не тільки надавати інформацію про навколишні звуки, але й правильно, чітко відображати людську розмову. Адже саме розмови батьків, друзів та вчителів вчать малюка розмовляти, вивчати нові слова.

Відразу ж варто відзначити – тільки грамотно підібрані та правильно налаштовані прилади зможуть принести погано чуючій людині очікувану користь. Придбати та налаштувати кращі слухові апарати в Києві можна в наших центрах. Тут ви знайдете комфортні умови, які містять:

 • величезний вибір різних протезів, призначених для дітей з різними типами приглухуватості. Пропонується широкий асортимент супутніх товарів та аксесуарів;
 • висококваліфікованих співробітників, які знають особливості роботи навіть з самими маленькими пацієнтами. А наявність сучасного діагностичного обладнання робить огляди, підбір моделей максимально швидкими й точними;
 • великий вибір навчальних посібників для проведення занять з реабілітації функцій вуха та відновлення мовних здібностей.

Підбір та коригування СА, а також огляд дитини проходять в ігровій формі, завдяки чому у неї не виникає негативних емоцій.

Внутрішньоканальні слухові апарати підбираються слухопротезистами, але в процесі повинен брати участь педагог із сурдоперекладу. Тісна співпраця кількох докторів дозволяє максимально точно визначити, наскільки карапуз розвинений, а також готовий до обстежень. Комплексний підхід забезпечує можливість більш точно визначити, чи правильно налаштоване пристосування, як розвивається мова та комунікативні навички маленького клієнта.

Якісні слухові апарати купити можна в клініці слуху «Беттертон», цей процес проходить у декілька етапів:

 • діагностування;
 • підбір протезів серед наявного асортименту;
 • установка та попередня перевірка модуля;
 • навчання опікунів та інструктаж щодо правильного використання;
 • розвиток навичок по відмінності звуків, які містять домашні заняття з родичами, а також персональні з сурдопедагогом;
 • спостереження за ефективністю роботи пристосування, його оптимізація.

Саме правильний підхід до вибору та поетапне слухопротезування кращими слуховими апаратами забезпечує максимально ефективне використання сучасних різновидів вкладишів для корекції порушень.

Як проводиться діагностика слуху?

Першим кроком у слухопротезуванні є діагностичні заходи, за допомогою яких визначається рівень, характер розладів, ставиться остаточний діагноз, оцінюються навички малюка до здатності розрізняти шуми та людський голос. Діагностика дає можливість виявити різні супутні хвороби, здатні вплинути на подальше погіршення даного органу чуття. При необхідності призначається відвідування інших лікарів-фахівців.

Призначений лікар-сурдолог зобов’язаний провести комплексне діагностування можливостей людини, яке містить:

 1. вивчення анамнезу, починаючи від перебігу вагітності матері, особливостей пологової діяльності та неонатального періоду. В обов’язковому порядку вивчаються всі перенесені хвороби, виявляється наявність приглухуватості по всій батьківській лінії;
 2. первинний огляд вуха, горла й носа. Далі проводиться оцінка реакцій малюка через анкетування батьків, і на основі висновків призначаються індивідуальні діагностичні заходи;
 3. аудіометрію умовно-рефлекторного або ігрового типу, застосування якої допомагає отримати вичерпні дані про стан слуху. Якщо виявляється необхідність, то призначаються та інші діагностичні заходи, до числа яких належить:
  • імпедансна аудіометрія;
  • отоакустична емісія при спотворенні;
  • затримана викликана отоакустична емісія;
  • коротколатентні похибки, викликані реакцією на клацання та тональні перепади.
 1. Додаткові дослідження, в число яких входить:
 • МРТ чи комп’ютерна томографія;
 • консультації невропатолога, отохирурга, ендокринолога, генетика, окуліста, нейрохірурга, хірурга-спеціаліста по лицьовій зоні, кардіолога.
 1. Відвідування сурдопедагога, в ході якого встановлюється рівень розвитку дитини, її здатності до спілкування.
 1. Оцінку ефективності функціонування наявної вкладки для слухопротезування.

Після проведення всіх процедур та діагностик виноситься остаточний діагноз, визначається необхідність проведення консервативного чи хірургічного лікування. Тільки потім можна підбирати відповідні слухові апарати. В Києві купити їх можна в клініках «Беттертон».

Як здійснюється підбір?

За результатами проведених діагностик підбираються внутрішньовушні слухові апарати, які відрізняються по ряду характеристик. Насамперед вибирається спосіб протезування, який може бути:

 • бінауральним – пристрої встановлюються на обидві вушні раковини, це вважається більш фізіологічним, тому найбільш ефективним способом;
 • моноуральним – прилад встановлюється на одне вухо, на якому можна досягти найбільш ефективного використання;
 • бімодальним, яке застосовується в тому випадку, якщо на одному вусі клієнта вже встановлено імплантат кохлеарного типу.

Далі йде друга стадія, в ході якої визначаються найбільш зручні слухові апарати. Купити в Києві можна такі різновиди:

 • стандартні завушні або мінізавушні, які рекомендується використовувати у дітей молодшої групи;
 • персональні внутрішньовушні або внутрішньоканальні, що виготовляються за зліпком вушної раковини. Їх варто встановлювати дітям старшого віку.

В залежності від віку та особистих особливостей малюка слід звертати увагу на такі нюанси:

 • Протези повинні бути спеціально виготовлені для дітей із приглухуватістю. Найчастіше це цифрові різновиди, здатні посилювати високочастотні тони в бесідах, це дозволяє сприймати її швидко та ефективно. Слід підкреслити, що тільки педіатричні різновиди оснащуються акустичним гаком, який забезпечує зручну установку та експлуатацію, а також акустичним фільтром, який згладжує частотні показники вихідного рівня.
 • Наявність додаткових можливостей, наприклад, роз’єм, який дозволяє під’єднати пристрій до персонального комп’ютера та акустичним системам. Для найменших пацієнтів варто вибирати різновиди з індикатором робочого стану і захищеним відсіком для акумуляторів.

Далі обчислюються відповідні електроакустичні характеристики відповідних моделей. У розрахунок береться акустичне посилення, вихідні показники тиску звуку, компресії, та ряд інших параметрів. Всі обчислення проводяться у відповідності з віком людини, особливостей будови органів почуттів та типу приглухуватості. Після отримання всіх необхідних даних здійснюється програмування вибраних зразків, робиться зліпок вушної раковини для створення вкладиша або персонального модуля.

Як проходить установка і перевірка?

Коли обрана відповідна вкладка, проходить процес її кріплення, тестування та коригування параметрів. Цей етап ділиться на такі заходи:

 • цифрові слухові апарати встановлюються, а при необхідності проводиться їх індивідуальна підгонка. Якщо вибрано бінауральне протезування, то СА кріпляться на обидва вуха, а якщо моноуральне або бімодальне, то лише на одне;
 • за допомогою спеціального аналізатора проводиться внутрішньовушна діагностика, необхідна для визначення та оптимізації електроакустичних показників пристрою. На цьому кроці вушна вкладка настроюється у відповідності з вимогами раніше проведених досліджень;
 • консультація сурдопедагога, в ході якої перевіряється, наскільки комфортно людина сприймає тони мовного й немовного походження.

Якщо ж в процесі установки та тестів дитина відчуває дискомфорт від звукових сигналів, то обов’язково повинна проводитися корекція налаштувань.

Навіщо потрібно навчання батьків?

Навіть найкращі слухові апарати не зможуть працювати коректно, якщо їх будуть неправильно експлуатувати. Саме тому після діагностичних заходів й прикріплення модуля фахівці нашого центру проводять інструктаж та навчання родичів. Обговорюються результати всієї проведеної роботи, даються рекомендації. У бесіді зобов’язаний брати участь сурдолог, в обов’язки якого входить:

 • озвучування результатів по впровадженню протеза для вух;
 • рекомендації, які дозволять людині швидше звикнути до носіння вкладки;
 • інструктаж щодо правильності експлуатації модуля, а також всіх доданих до нього аксесуарів;
 • консультація щодо запобігання можливому погіршенню стану залежно від поставленого діагнозу.

З опікунами буде розмовляти вчитель із сурдоперекладу, який розповість про ефективні способи розвитку можливостей визначення звуків в домашніх умовах, призначить подальші зустрічі на спеціальних заняттях.

Навіщо потрібні спостереження та корекція?

Навіть коли завершені всі процедури, слід регулярно відвідувати спеціалізовану клініку, в якій буде проводитись обстеження, потрібне для того, щоб:

 • вчасно помітити зміни в порозі чутності та інших аспектах. Особливо важливо відвідувати лікарів після інфекційних хвороб, тому що у більшості випадків вони негативно позначаються на здоров’ї вух;
 • скоригувати настройки;
 • перевірити, замінити вушні вкладиші або саме коригуючого пристосування;
 • оцінити ступінь поліпшення розвитку слуху та мови;
 • внесення коригувань у лікуванні замінити раніше встановлену модель на іншу більш підходить по параметрах;
 • вчасно діагностувати і почати лікування захворювань ЛОР-органів.

В клініках «Беттертон» для кожного маленького пацієнта складається графік відвідування, яке дозволяє підібрати кращі слухові апарати в Києві. Відгуки клієнтів свідчать про те, що після придбання СА клініку потрібно відвідувати:

 • через кожні три місяці в перший рік;
 • кожні півроку у другій рік;
 • щорічно через два роки, а зустрічі рекомендується проводити перед днем народження, а також перед початком навчання.

Записатися до лікарів у «Беттертон» потрібно після перенесених хвороб інфекційного характеру або різкого зниження порогу чутності.

Кожен відвідувач нашого центру під час планового огляду проходить консультацію у сурдолога й сурдопедагога, аудіометрію, тестування СА техніком-протезистом на наявність дефектів в налаштуваннях. В кінці обов’язково проводиться оцінка ефективності функціонування протеза, для чого використовується анкетування батьків.

Loading...

Адаптація до слухових апаратів у дітей
Оцініть статтю