Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Аудіометрія слуху

Аудіометрія – це дослідження, що вимірює гостроту слуху, визначає слухову сприйнятливість до звукових коливань різної частоти. Подібні дослідження може проводити виключно спеціаліст. Для більшої точності обстеження використовують аудіометр, іноді використовують камертони. При проведенні аудіометрії лікар отримує дані як про кісткову, так і повітряну провідність. Отримана аудіограма дозволяє лікарю діагностувати ступінь втрати слуху та виявити супутні вушні захворювання. Регулярні обстеження дозволяють вчасно діагностувати проблеми зі слухом.

 

Записатися на аудіометрію

Що таке аудіометрія?

Акуметрія дозволяє досліджувати слуховий поріг для різної частоти та інтенсивності звуків. Для проведення обстеження пацієнта проводять до окремої ізольованої кімнати, одягають спеціальні навушники та відтворюють звукові сигнали обумовлених параметрів. Звук, який було почуто, реєструється натисканням кнопки.

По закінченню тестування спеціаліст аналізує аудіограму та визначає наскільки вираженою є проблема пацієнта, будує схему лікування та при необхідності слухопротезування. Завдяки тональній пороговій аудіометрії можна з’ясувати стадію втрати слуху. Іноді пацієнт дізнається про проблему лише по завершенню тестування.

Види аудіометрії

В залежності від того, як саме проводиться дослідження аудіометрію поділяють на такі категорії.

Тональна порогова аудіометрія

Метод являє собою дослідження, направлені на виявлення чутливості слуху до звуків різної частоти. Для цього пацієнта відводять у спеціальну кімнату зі звукоізоляцією, де виявляють мінімальну звукову інтенсивність на частоті від 125 до 8000 Гц, що викликає різноманітні слухові відчуття. Для проведення дослідження використовують сучасне клінічне цифрове обладнання.Аудиометрия

Здійснення надпорогової акуметрії доцільне при поглибленій перевірці стану слуху. Вона є актуальною для коректного вибору та точного налаштування особистих апаратів корекції слуху.

Дослідження дозволяє виявити патології слуху навіть тоді, коли сам пацієнт про це навіть не здогадується.

Мовленнєва аудіометрія

Дане дослідження є основним при виявленні стану слуху зі сторони медико-соціальних проявів. Аналіз є обов’язковим для правильної корекції слуху. При здійсненні акуметрії аналізується зрозумілість попередньо збережених на носії тестових слів. Результати перевірки знадобляться для налаштування коректувальних апаратів та отримання максимально можливого рівня чіткості вимови.Исследования-слуха-живой-речью-в-лор-центре

Аудіометрія у ігровій формі

Проведення тональної порогової аудіометрії у формі гри призначене спеціально для дітей. Процедура проводиться з використанням спеціального обладнання, яке виявляє чутливість слуху до звуків різної частоти. Дослідження проводиться на надсучасному обладнанні – у приміщенні з приглушеним звуком розпізнається найменша звукова інтенсивність, що викликає аудіометричні реакції.Детская-игровая-аудиометрия-в-лор-центре-для-взрослых-и-детей

Предметна імпедансна аудіометрія

Проведення ЛОР-огляду дає можливість дізнатися лише про зовнішні проблеми слухового каналу та проаналізувати стан барабанних перетинок, тоді як проведення імпедансної аудіометрії, при наявності сучасного точного обладнання, забезпечує більш достовірні результати. За результатами дослідження можна дізнатися про статус середнього вуха – слизової, слухових кісточок та виявити відсутність патологій.Объективная-импедансная-аудиометрия-в-лор-центре-для-взрослых-и-детей

 

Імпедансометрію вважають надійним методом діагностики отосклерозу, затяжних гнійних та негнійних отитів, хвороб носоглотки. Аналіз дозволяє діагностувати навіть пухлини, що зародилися у вусі. Імпедансометрія у Центрі «Беттертон» використовується для діагностування як дорослих, так і дітей (навіть дуже раннього віку).

 

Об’єктивна аудіометрія за отоакустичною еміссією

Дослідження реєструє реакцію здорових волоскових клітин у внутрішньому вусі на найслабші звукові вібрації при їх акустичній стимуляції. Практикується з метою реальної оцінки аудіофункцій у пацієнтів різного віку, навіть для скрінінгу новонароджених.Объективная аудиометрия по отоакустической эмиссии

Об’єктивна аудіометрія за слуховими викликаними потенціалами (КСВП)

Дослідження дає можливість проаналізувати стан слухового апарату на всій його протяжності – від равлика до кори головного мозку. Одночасно зі звуковою стимуляцією знімається енцефалограма. Після її комп’ютерної обробки оцінюється функція окремих слухових структур.

Детальний опис методу КСВП: https://bettertone.com.ua/service/tests-ksvp-assr/

Аудіометрія – як проводиться

Отже, для того, щоб визначити аудіопоріг на різних частотах, використовують метод тональної акуметрії. Для проведення аудіометрії необхідна шумоізольована кімната та спеціальні навушники. За допомогою навушників пацієнт отримує спеціальні звукові сигнали, після чого повинен натиснути на кнопку, що подасть сигнал.

 

Після завершення дослідження спеціаліст:

 • будує аудіограму;
 • визначає, на якому рівні локалізації знаходиться проблема;
 • прописує лікування;
 • розробляє схему реабілітації хворого.

Навіть найменший ступінь втрати слуху проявить себе під час проведення тональної порогової аудіометрії.

Проведення дослідження у Києві

Знайти місце, де можна провести перевірку слуху та провести діагностику слухової функції, просто. Центри слуху «Беттертон» – мережа унікальних клінік, де на сучасному аудіологічному обладнанні можна провести ряд різноманітних процедур. Центри «Беттертон» працюють у Києві, Львові, Кривому розі та Кременчузі.

Записатися на аудіометрію

 

Що являє собою аудіограма?

Аудиограмма Киев

Якщо ви хоч раз стикалися із дослідженнями слуху, то напевне чули про аудіограму. Вона являє собою графік, де відображено стан слуху хворого, враховуючи ступінь втрати слуху для кожного вуха.

На горизонтальній осі відображено частоти, які іноді називають звуковою висотою. Її вимірюють періодами або Герцами. З урахуванням того, наскільки високою є частота, визначається і висота звуку. Для визначення гучності використовують децибели. Вони можуть дорівнювати нулю, що не означає повного виключення звучання. Звук в цьому випадку просто «м’який». Для порівняння – звичайна гучність голосу під час розмови досягає 65 децибел, а звук літака, що злітає, 120 децибел.

Вертикальна вісь аудіограми визначає ступінь чіткості звучання подібних частот в децибелах.

При організації дослідження спеціаліст запускає відтворення однакової частоти. Той звук, який пацієнт чує одночасно на всіх частотах, буде відмічений на графіку крапкою схрещення частоти звуку та його гучності. Кінцевий результат і буде означати поріг слухового чуття.

Аудіограму можна назвати графічною замальовкою слуху пацієнта. На ній можна побачити, чи є відмінність вашого слуху від правильних показників, чи є глухота, точно визначити місця локалізації проблеми.

Беручи до уваги пошкоджену частину вуха, туговухість класифікують на типи:

 • кондуктивна;
 • невральна;
 • нейросенсорна;
 • змішана;

Експерт проаналізує аудіограму та допоможе виявити захворювання. Від того, якою є ступінь розвитку туговухості, залежить і лікування, призначене лікарем

Де зробити аудіограму слуху у Києві?

Завдяки аудіограмі будь-яка людина може дізнатися про існуючі у неї проблеми зі слухом, а також про характер та ступінь порушення. Якісну та детальну аудіограму можна зробити у київському Центрі слуху «Беттертон». Аби потрапити на прийом до одного із спеціалістів, достатньо зателефонувати за номером телефону, який можна знайти у розділі «Контакти».

Боятися обстеження не варто, його проводять справжні професіонали і воно є абсолютно безболісним. Усе, що потрібно від вас: одягти навушники або скористатися кістковим телефоном. Через вибраний носій вам будуть подаватися сигнали, які відрізняються інтенсивністю та частотністю. Пацієнт повинен лише інформувати спеціаліста про те, що він чує. Аудіограма складається для кожного вуха окремо.

Головною метою при побудові аудіограми є виявлення порогу чутливості звуку певної частоти. Почути звуки більш низької інтенсивності, аніж порогова чутливість ви не зможете.

Графік не є складним і виглядає як дві осі: горизонтальна та вертикальна. Так, дані на горизонтальній осі показані в Герцах, а на вертикальній – в децибелах. Якщо ваш слух у хорошому стані, то аудіограма вийде плоскою та буде розміщена на рівні 20 децибел. За нормального слуху рівень сигналу буде дорівнювати 0 децибел. Якщо пацієнт не розрізняє звуки гучністю до 25 Дб при частоті 1000 Гц, то його поріг вище 25 Дб, що вимагає корекції.

Здійснення аудіограми є обов’язковим для правильного підбору апарату для корекції. До того ж за результатами дослідження спеціаліст може визначити причини порушень слуху.

Аудіограма при нейросенсорній туговухості

Захворювання даного типу кваліфікується ураженням слухового нерву та зосереджується у внутрішньому вусі. Пацієнт спостерігає різке зниження слуху та появу шуму у вухах. Глухота може почати розвиватися у будь-якому віці, але частіше спостерігається у літньому віці. Погіршення слуху пов’язане з атрофуванням нервових закінчень у равлику. Нейросенсорна туговухість не має ефективних способів лікування, слух не піддається відновленню. В залежності від протікання захворювання, його класифікують наступним чином:

 • гостра нейросенсорна туговухість – різке зниження слуху за місяць до постановки діагнозу;
 • підгостра нейросенсорна туговухість – слух знижується за період від 1 до 3 місяців;
 • після 90 днів діагностують хронічну туговухість.

Існує три способи лікування, залежно від стадії туговухості:

 • на першій гострій стадії ефективність терапевтичних заходів дорівнює 70-90%;
 • підгостра форма захворювання може бути вилікувана у більшості випадків (30-70%);
 • хронічна туговухість не потребує втручання, адже у цьому немає сенсу. Поки що не розроблені такі ефективні методики, які б замінювали органи звукосприйняття.

При діагностуванні туговухості визначається здатність розуміння звуків різної гучності, встановити ступінь ураження допоможе аудіограма.

Ступені туговухості мають таку градацію:

При першому ступені сприймається звук, гучністю від 20 до 40 Дб – людина може чути мову, яка лунає на дистанції до 6 метрів. При другому ступені поріг чутливості підвищується від 41 до 55 Дб, а хворий сприймає звуки, що лунають на дистанції до 3 метрів. При нейросенсорній туговухості третього ступеня поріг чутливості знаходиться на рівні від 56 до 70 Дб – цей ступінь дозволяє розрізняти та сприймати мову лише при максимальному зближенні: співрозмовник повинен говорити максимально чітко. Четвертий ступінь є найбільш тяжким, поріг чутливості наближається до 90 Дб, людина не розрізняє звуки будь-якої гучності, тому не здатна розуміти мовлення співрозмовника, а тим паче – відповідати йому.

При подальшому прогресуванні туговухості та підвищенні аудіопорогу від 90 Дб діагностується абсолютна глухота.

За допомогою різноманітних діагностичних заходів можна виявити причини виникнення туговухості у пацієнта, до таких методів відносять:

 • візуалізацію, що визначає пухлинні утворення;
 • виконання позачергових камертонних проб;
 • визначення збудника інфекції.

Форма для запису на обстеження:

Аудіометрія слуху
5
Оцініть статтю
Аудіометрія слуху
5