Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Проблеми зі слухом у літніх людей

Ні для кого не секрет, що з віком слух помітно погіршується – це явище має наукову назву пресбіакузіс. Вікові зміни провокуються різними факторами – гучним оточенням, перенесеними хворобами, прийомом специфічних ліків. Чому так відбувається, і чи можна цього уникнути?

Причини старечої приглухуватості

У літньому віці організм людини незмінно осягають різні патологічні зміни, що зачіпають багато систем, в тому числі і слухову. Атрофується Кортієв орган, виходять з ладу мозкові центри, відповідальні за сприйняття звуків, слухові кісточки втрачають рухливість і т д.

Старечий пресбіакузіс, як правило, розвивається поступово. Спочатку пропадають звуки на високих частотах, внаслідок чого людина краще чує чоловічі голоси і шуми, а ось жіночі та дитячі голоси, спів птахів та інші високі звуки розрізняє слабо. При цьому погіршення слуху найчастіше є двостороннім.

Причини вікової глухоти прийнято ділити залежно від її форми. Коли ми маємо справу з нейросенсорної приглухуватістю, яка найбільш поширена у літніх людей, то її провокують проблеми з внутрішнім вухом або слуховим нервом. Відбувається відмирання волоскових клітин, неврит та інші деформації. Вони можуть бути спровоковані:

  • Перенесенням інфекційних захворювань
  • Прийомом ототоксичних препаратів
  • Хронічним шумовим забрудненням
  • травмами

Також досить часто функції внутрішнього вуха порушуються у тих, хто має до цього спадкову схильність.

Кондуктивна приглухуватість локалізується в середньому вусі і обумовлена незворотними процесами, які відбуваються в людському організмі з плином часу. Найчастіше вона викликана деформаційними змінами слухових кісточок, внаслідок чого вони втрачають рухливість, і слух погіршується.

У групі ризику по слуховим порушенням знаходяться люди похилого віку, які страждають різними хронічними захворюваннями:

  • Цукровий діабет
  • атеросклероз
  • Артеріальна гіпертензія
  • Ішемічна хвороба серця
  • Перенесені в похилому віці менінгіт, грип, отит

Як допомогти людям з віковими порушеннями слуху?

Проблемы о слухом у пожилыхЧи є спосіб зберегти гострий слух до глибокої старості? З одного боку, протистояти природним біологічним процесам неможливо – наш організм, на жаль, не стає краще з роками, він зношується, і це відбивається на всіх його функціях. Але можна постаратися знизити ризик появи приглухуватості в літньому віці, якщо поставитися до цього з належною увагою.

Найчастіше зниження слуху спостерігається у людей, які страждають різними хронічними захворюваннями. Тому своєчасне їх лікування та підтримка себе в хорошій формі помітно збільшує шанси зберегти слух в нормі. Також важливо стежити за харчуванням і дотримуватися здорового способу життя – виключити цукор, жирну їжу, алкоголь. Рекомендується додати фізичні навантаження і часті прогулянки – це поліпшить кровообіг.

Нерідко люди похилого віку, у яких спостерігаються перші ознаки приглухуватості, заперечують цю проблему, недооцінюють її. А між тим, чим раніше людина звернеться до фахівця, тим вище його шанси зберегти слух. Якщо ж пацієнт звертається вже на тому етапі, коли у нього розвинулася глибока туговухість, єдиним рішенням є підібрати слуховий апарат. Для цього проводиться обстеження, консультація у сурдолога, що пропонує різні відповідні моделі на вибір, а потім настройка приладу під особливості майбутнього користувача.

Дуже важливо, щоб літня людина з порушенням слуху знайшла належну підтримку в своїй родині. Близькі при спілкуванні з ним повинні враховувати цю особливість. Слабочуючий людині важливо при розмові бачити співрозмовника, адже те, що він не може сприйняти вухами, отримує від погляду, міміки, артикуляції і жестів. Перш ніж звернутися до старого, який страждає приглухуватістю, потрібно якимось чином привернути його увагу, наприклад, за допомогою дотику. Сама ж мова повинна бути повільної, виразною і трохи голосніше звичайного. Але головне – не перестаратися, зриваючись на крик, це може доставити людям з вадами слуху дискомфорт. Іноді можуть виникати ситуації, коли він не зможе зрозуміти сказане, перепитуючи по кілька разів. В цьому випадку краще перефразувати, щоб донести інформацію. Також під час розмови з людьми похилого віку з приглухуватістю бажано виключити вплив фонових звуків – вимкнути телевізор, радіо та інші пристрої, що відтворюють звук.

Виконуючи зазначені вище рекомендації, можна знизити ризик розвитку старечої глухоти. Але навіть якщо ви або хтось із ваших близьких зіткнулися з втратою слуху, вам завжди готові допомогти в центрі «Беттертон». Сучасні методи діагностики, консультації грамотних сурдологів і великий вибір слухових апаратів дозволяє нам проводити реабілітацію слуху на вищому рівні!

Loading...

Проблеми зі слухом у літніх людей
Середня оцінка «5» Проголосували 1