Заняття з сурдологом

сурдопедагог для дітей та дорослих

Заняття з сурдологом

Слухові апарати високої якості вимагають спеціального настроювання, але й вони не гарантують усунення тих обмежень, які викликані втратою чутності. Для того щоб процес слухомовної реабілітації можна було вважати завершеним, на думку абсолютної більшості лікарів, необхідно познайомитись та освоїти цикл занять з сурдопедагогами.

Цифрові слухові апарати дозволять навчитися розпізнавати слова, що набули нового звучання. Внаслідок освоєння курсу люди, маючі патології слухових функцій, навчаться «відчувати» свою промову, позбавляться дефектів, це дозволить їм вільніше орієнтуватися в суспільстві. Дані принципи особливо важливі для дітей. Найбільш актуальними в таких ситуаціях для батьків стають наступні чотири питання. На них здатний відповісти тільки лікар-слухопротезист.

Мета циклу занять

Шляхом використання методик слухопротезування, дитина отримує унікальну можливість отримати «фізичний» слух. Але суть проблеми дещо глибше. Діти, які або втратили можливість чути, чи не мали її зовсім, не володіють здатністю сприймати звуки навколо себе. А значить, навколишнє середовище вони не приймають джерелом інформації, отже, реакція на почуті звуки близька до нульової.

Важливим фактором у процесі розвитку мови є те, що від народження дитина чує звуки, реагує на них тим чи іншим чином. Перша мова проявляється через гуління, лепет. Під час реалізації мовленнєвого акту, а саме лепету, вона намагається використовувати спрощений варіант розмовних конструкцій, тобто вчиться конструювати власні самостійні висловлювання, з їх послідовним, рівномірним удосконаленням надалі.

Головною відмінністю будь-якого новонародженого стосовно його однолітка після слухопротезування буде те, що у першого всі сенсорні системи будуть розвиватися динамічно й природно. Важливо пам’ятати, що навіть своєчасно виконане слухопротезування, не дозволить дитині розвиватися як інші. Відставати в розвитку вона буде внаслідок наявного дисбалансу в процесі формування особистості. Їй потрібна спеціалізована допомога, яка навчить користуватися власним слухом, отримувати максимум користі, ліквідувати відставання у розвитку. Це можуть забезпечити якісні слухові апарати, купити які можна в центрі слуху «Беттертон».

Процес навчання буде більш плідним тільки наразі надання спеціальної допомоги та підтримки рідних і близьких. В залежності від наявних відхилень, фахівець підбирає слухові апарати, відгуки про яких є здебільшого позитивні, складає індивідуальний план заходів, проводить кілька занять із батьками, у ході яких показує їм методики роботи з такими особливими дітьми. Для батьків це також буде корисним, оскільки навчить їх користуватися звичайними життєвими ситуаціями в процесі вдосконалення слухового сприйняття дитини. Додатково педагог повинен скласти рекомендації по настроюванню слухового апарату.

Яка роль сурдопедагогів при підборі та налаштування слухових апаратів?

Кожен малюк має ряд відмінних особливостей, які повинні бути враховані при підборі різних слухових апаратів, у Києві їх подальше коригування можуть виконати в клініці «Беттертон».

Процес слухопротезування дітей вимагає участі слухопротезиста, сурдолога і обов’язково – батьків. Наскільки ефективні слухові апарати, оцінюється на підставі постійного спостереження за реакцією підопічного в ході занять у центрі слухопротезування, а також в домашніх умовах.

Заняття з сурдологом

Який вік вважається найбільш підходящим для цієї процедури?

Розвиток дитини безпосередньо залежить від можливості чути. У тому разі, коли вона не чує мови, а також навколишніх звуків, її головний мозок отримує недостатню кількість інформації для обробки. Наслідком цього стає відсутність правильної мови. Результат такого відставання – затримка в інтелектуальному розвитку. Все це викликає у неї почуття неповноцінності, тому як підсумок – замкнутість, небажання контактувати з навколишнім світом. Таким чином, малюк повинен якомога раніше навчитися чути, це дозволить йому розвиватися якщо не нарівні зі своїми однолітками, то хоча б із мінімальним відставанням від них. У тих же випадках, коли використання цифрових слухових апаратів починалося в більш пізньому віці, діти через деякий час наганяли однолітків, не маючих відхилень у сфері слухового сприйняття.

Яку кількість приладів для слуху необхідно мати дитині?

Головна мета слухопротезиста, а також сурдопедагога – це навчання розумінню навколишнього світу через сприйняття його на слух, який повинен бути максимально наближений до природного. У тому випадку, коли глухота або приглухуватість є двосторонньою, необхідно придбати парні слухові апарати, тобто по одному на кожне вухо, бо здорова дитина сприймає навколишній світ відразу двома вухами. Саме від цього залежить гармонійний розвиток.

Заняття з сурдопедагогами будуть корисні не тільки дітям, слухові апарати для літніх людей особливо необхідні. Фахівець допоможе не тільки освіжити в пам’яті звуки, які доросла людина сприймала та запам’ятовувала в процесі життя, але й виправити ті дефекти, що могли розвинутися через втрату здатності чути. Записатися на прийом до фахівця в центр слуху «Беттертон» в Києві ви зможете без проблем за телефонами: (044) 222-88-07, (066) 447-27-47, (096) 634-48-48, або онлайн, заповнивши форму.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *