Сліпота відокремлює від речей, а глухота — від людей

Сліпота відокремлює від речей, а глухота — від людей

Всі органи почуттів по-своєму важливі, і будь-яке порушення в їх роботі здатне створити людині великі проблеми. Відомому філософу Канту належить фраза: «Сліпота відокремлює від речей, а глухота — від людей». У цих словах багато сумної правди.

Без слуху неможливо пристосовуватися до навколишнього середовища і нормально спілкуватися з собі подібними. Кожен день ми прокидаємося за будильником, спілкуємося з рідними, обмінюємося парою слів з сусідами, дискутуємо на роботі з колегами і так далі. Глухій людині важко купити в магазині продукти, поговорити з лікарем, порозумітися з чиновником.

У розвинених країнах багато робиться для того, щоб полегшити життя приглухуватим громадянам. Наприклад, не проспати роботу допоможе спеціальний будильник, який розбудить за допомогою світлового сигналу. Фільми й телепередачі передаються по телебаченню з субтитрами. В автобусах і маршрутках є спеціальний рядок, що показує назви зупинок.

Але існує безліч незапланованих ситуацій і проблем, впоратися з якими, не маючи слуху, буває досить складно. На проїжджій частині приглухувата людина не почує попереджувальний гудок машини — і наслідки можуть бути сумними. А якщо раптом на вулиці підійде перехожий і почне щось питати, від нього доведеться неввічливо відмахнутися.

Слід також враховувати, що від своєї глухоти страждає не тільки сама людина, але й ті, з ким їй доводиться спілкуватися. Якщо у вас є колега або знайомий з такою проблемою, не намагайтеся донести до нього інформацію за допомогою крику — навряд чи ви досягнете успіху. Краще підійдіть до нього ближче — так, щоб він бачив ваші губи — і повільно вимовте те, що хотіли йому сказати. Знайте: глухі люди, зазвичай, добре читають по губах.

Але, зрозуміло, розпізнавання мови по губах — не найкраще вирішення проблеми. Справжнім порятунком для тих, хто втратив слух, можуть стати спеціальні пристрої, які повертають здатність чути.

Сучасний слуховий апарат — це високотехнологічний виріб, який може допомогти глухій людині повернутися до світу звуків. Є різні моделі таких пристроїв, що розрізняються між собою потужністю і набором функцій. Усі без винятку вони призначені для того, щоб посилювати звукові сигнали у потрібному діапазоні й потім передавати їх користувачеві. Вибір відповідної моделі залежить від ступеня та причини приглухуватості, а також від особистих уподобань. Підбір слухового апарата здійснюється в індивідуальному порядку за допомогою лікаря-сурдолога, після консультування і проведення всіх необхідних обстежень.

Згідно зі статистикою, приглухуватість тією чи іншою мірою є у кожного четвертого мешканця Землі. Як бачимо, відсоток приглухуватих людей вражає, але рівень сучасної медицини настільки високий, що у кожної глухої людини є потенційний шанс повернути собі здатність сприймати звуки.

Слуховий апарат для глухих вкрай необхідний, незалежно від ступеня приглухуватості. Причому потужні сучасні пристрої можуть поліпшити слух навіть при глибокій глухоті.

Можна однозначно сказати, що для дітей, позбавлених здатності чути, носіння слухового апарату — єдина можливість успішно адаптуватися в суспільстві. Причому зволікати з наданням допомоги приглухуватій дитині не можна, тому що глухота, якщо її довго не компенсувати, може стати необоротною.

У компанії «Беттертон» є широкий вибір різних моделей слухових апаратів для дітей та дорослих за прийнятними цінами.

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *