Вухо (слуховий аналізатор): будова і функції

-слуховой-аппарат-starkey-подбор-са

Вухо (слуховий аналізатор): будова і функції

Хочете знати, як працює наш слух? Вухо – складний і тонкий орган, що складається з різних важливих елементів. Дізнайтеся, як працює кожен із них, і що робити при порушенні слуху.

Коли ми чуємо звуки, то навіть не замислюємося, як це відбувається. А наш орган слуху – досить складний механізм. Людське вухо пропускає через себе і розпізнає сотні сигналів. Нижче ми докладно розберемо будову слуху та розкажемо, як працює слуховий аналізатор.

Навігація по сторінці:

Відділи вуха

Наш аналізатор слуху ділиться на три частини:

 • зовнішнє вухо – складається з раковини і слухового ходу;
 • середнє – складається з барабанної перетинки, порожнини і слухових кісточок;
 • внутрішнє – також називається лабіринтом, містить слухові рецептори (волоскові клітини), які відіграють важливу роль у сприйнятті звуків.

Геніально продумана природою анатомія вуха дозволяє йому вловлювати звуки з усіх боків і передавати їх в центральну нервову систему, де вони розпізнаються.

Функції вуха

Наш орган слуху виконує 2 важливі функції:

 1. Звукопровідна;
 2. Звуковосприймальна.

Розглянемо ці процеси докладніше.

Обробка і проведення звуку

Слух починається з раковини, яка грає роль своєрідного локатора. Через неї звук потрапляє в слуховий канал, а потім – на барабанну перетинку, викликаючи її коливання. Ці вібрації резонують у порожнині середнього вуха і проходять по ланцюгу слухових кісточок, які «стукають» у вікно лабіринту, передаючи вібрації внутрішнього вуха. Цей процес називається звукопроведення.

Далі в роботу вступає сприймальний апарат. Основні функції внутрішнього вуха – розпізнавати сигнали і перетворювати в електронні імпульси після цього слуховий нерв відправляє їх в спеціальні слухові центри, розташовані в корі головного мозку. Саме там завершується процес слухання.

анатомия и строение слуха фотоБінауральной слух

Для людини важливо чути звуки з обох сторін. Це забезпечує синхронне відтворення об’ємного звуку, комфортне для сприйняття. Якщо ж одне вухо чує гірше іншого, цю проблему треба вирішувати. Роблять це за допомогою компенсації слуховими апаратами. Пацієнту підбирають прилади для корекції слуху. Вони вирівнюють звучання з двох сторін і допомагають почути звуки, які людина не сприймала через приглухуватість.

До порушень слуху не можна ставитися безтурботно. Вони сильно знижують якість життя, заважають нормальному спілкуванню, навчанню, дозвіллю. До того ж це небезпечно – людина може не почути сигнал автомобіля, переходячи дорогу, а також інші важливі звуки. Тому лікарі рекомендують носити слухові апарати навіть при легких і середніх ступенях приглухуватості.

Підібрати якісні слухові рішення можна в нашому центрі слуху «Беттертон». Ми пропонуємо сучасні пристрої від відомого американського бренду «Starkey». Вони підлаштовуються під потреби і особливості життя пацієнта і гарантують чисте комфортне звучання. У цих приладів є безліч корисних функцій: виділення мови в шумі, згладжування некомфортних звуків, оптимізація музики, бездротовий зв’язок і багато інших.

Фахівці «Беттертон» проводять пацієнтам комплексну діагностику, допомагають із вибором відповідної моделі, налаштовують її. Також у центрі можна виготовити індивідуальні вкладки або корпуси, отримати сервісне обслуговування і ремонт апарату.

Гігієна слуху

Щоб завжди чути добре, рекомендується берегти вуха від гучних звуків, води і переохолодження. У цьому допоможуть спеціальні беруші, які знижують шумове забруднення і не дають воді потрапити в слухові канали. Крім цього, лікарі рекомендують вчасно лікувати ЛОР-хвороби, вести здоровий спосіб життя і регулярно спостерігатися у отоларинголога. Профілактична діагностика слуху в нашому центрі допоможе розпізнати приглухуватість на ранніх стадіях.

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *