Реабілітація дитячого слуху – які слухові апарати підходять для дітей

Реабілітація дитячого слуху – які слухові апарати підходять для дітей

Реабілітація слуху в дітей – дуже відповідальний процес. Якщо дитина народилася з приглухуватістю, або її слух погіршився у ранньому віці, це може завадити нормальному розвитку. Їй буде складно формувати мовлення, навчатися, спілкуватися у соціумі. Але за допомогою слухових апаратів це можна скоригувати.

Підібрати слуховий апарат для дитини досить складно. Адже по мірі зросту в дитини змінюються не тільки розміри та форма вуха, але й потреби. І все це слід враховувати, підбираючи прилади для корекції слуху. Вони повинні бути зручними та повністю компенсувати відсутність звукосприйняття. До того ж їх доведеться часто міняти.

 

Зазвичай дітям рекомендують завушні слухові апарати. Їх технічні характеристики підбирають, враховуючи ступінь порушення слуху, вік та інші індивідуальні особливості. Головне – щоб прилад забезпечив комфортне та максимально природнє сприйняття звуків.

Отримати допомогу у підборі дитячого слухового апарату можна у центрі слуху «Беттертон»,. Тут представлений широкий асортимент приладів нового покоління, розроблених для маленьких користувачів. Вони функціональні, мають компактні розміри та стильний дизайн. Наприклад, можна замовити кольоровий корпус.

Чому важливо рано зробити дитяче слухопротезування?

Коли в дитини незворотна втрата слуху, не треба гаяти час. Адже через цю ваду вона може мати проблеми з розвитком. Дуже сумно бачити, як розумні та кмітливі від природи діти стають недорозвиненими через невчасне слухопротезування. А трапляється це тому, що вони не встигають вчасно здобути мовні навички, не отримуючи достатньо звукової стимуляції.

Зазвичай діти починають говорити з 9-12 місяців, а процес формування мови займає до 4 років. Але якщо малюк нормально не чує слів, то не може й повторити їх. Ось чому дуже важливо підібрати дитячі слухові апарати до 9 місяців, а ще краще – до 6.

Коли мовлення вчасно не опановано, страждає інтелект. Особливо прикро, якщо це трапляється з дітьми, які за інших обставин могли б досягти значних успіхів у навчанні. Але через розлад слуху та відсутність нормальної реабілітацію їх вважають дурнуватими. Насправді ж, приглухуватість – не перешкода для повноцінного розвитку, якщо вчасно почати користуватися слуховими апаратами.

Як проводиться реабілітація слуху для дітей

3 важливі умови повноцінного розвитку приглухуватої дитини:

 1. Вчасно почати носити слуховий апарат
 2. Займатися з сурдопедагогом
 3. Отримувати підтримку від батьків

Щоб дитина нормально розвивалася, їй важливо сприймати звуки усіх діапазонів: низького, мовного, та високочастотного. Вона має чути, як шелестить трава, співають птахи, муркотить кішка, працює побутова техніка. Тобто, дитячий слуховий апарат повинен мати широкий частотний діапазон. Сучасні цифрові моделі повністю задовольняють ці вимоги. Але крім них важливим елементом реабілітації є заняття з сурдопедагогом та підтримка родини.

Фахівець проводить з дитиною спеціальні заняття, робить вправи, які допомагають вчитися правильно слухати та розмовляти. Під час навчання вони імітують різні акустичні ситуації та відпрацьовують моделі поведінки у них. Окрім занять з сурдопедагогом слід робити різні вправи вдома. Батькам приглухуватої дитини  треба докласти максимум зусиль, щоб допомогти їй з розвитком.

Беттертон-ЛОР консультация-детский-ЛОР-фотоЯким повинен бути дитячий слуховий апарат

Розмір. Габарити корпусу повинні відповідати формі та розмірам вушної раковини. Складність у тому, що маленький користувач постійно росте, тому корпус доведеться міняти досить часто. До того ж час від часу слід виробляти новий вушний вкладиш, адже слуховий канал поступово стає ширшим.

Форма носіння.  Дітям рекомендовані завушні моделі (ВТЕ), бо їх слухова система активно росте. До того ж використання моделей, що вставляються у вухо, може ускладнити гігієну. Дитячі слухові канали ще дуже тонкі та здатні до накопичення сірки, утворення пробок. Також є ризик травмувати вухо внутрішньовушним апаратом під час активних ігор та занять фізкультурою.

Розглядати можливість придбання слухових апаратів, що вставляються у вухо, можна з 16 років. На цей час вухо вже біль-менш сформоване та перестає стрімко рости. До того ж, для підлітків стає важливим такий аспект, як непомітність. Вони можуть соромитися того, що носять слуховий апарат, через негативну реакцію однолітків.

Кількість апаратів. Якщо в дитини двостороннє ураження слуху, єдина правильна відповідь – два слухових апарати. Бінауральне рішення дає змогу комфортно сприймати звуки з усіх боків, визначати їх джерела, відокремлювати від шуму. З двома слуховими апаратами малюк розбірливо чує мову та легше навчається говорити. Тож не варто економити на таких важливих речах, як розвиток дитини!

Ось декілька аргументів на користь бінаурального слухового рішення для дитини:

 • Розвиваються слухові провідні шляхи
 • Краще визначається локалізація звуку
 • Мову чути розбірливіше
 • Можна використовувати апарат не на максимальній потужності
 • Легше визначити відстань до джерела сигналу
 • Немає ефекту тіні голови
 • Звучання максимально наближене до натурального

У центрах «Беттертон» можна отримати кваліфіковану допомогу у слухопротезуванні дитини. Ми працюємо з пацієнтами різного віку, навіть з найменшими – немовлятами. Фахівці центрів підбирають для них якісні слухові апарати бренду “Starkey” .

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *